Odwołania dyrektora szpitala psychiatrycznego w Radomiu, gdzie miało dojść do zgwałcenia 9-latka, domagają się od marszałka woj. mazowieckiego radni klubu SLD z województwa. Dyrektor placówki nie zgadza się na dymisję, bo jak mówi, nie czuje się winny.

Grubo ponad godzinę trwała blokada Sejmu przez protestujących przed budynkiem związkowców "Solidarności". Wracać do domów po głosowaniach ws. emerytur mogli tylko posłowie PiS - z szefem partii Jarosławem Kaczyńskim na czele. Pozostałych odsyłano okrzykami "do Sejmu, do Sejmu!". - To lepiej, że blokują nas niż Warszawę - komentował Janusz Palikot. Po 18-tej blokujący odpuścili posłom.

Zaplanowana na piątek Rada Krajowa PO została przełożona - odbędzie się za dwa tygodnie. Rzecznik rządu Paweł Graś tłumaczy, że powodem są przedłużające się głosowania w Sejmie. Jednocześnie wykluczył jakoby to związkowcy blokujący budynek Parlamentu byli problemem.

Do Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie dotarł w czwartek cyklotron Proteus wyprodukowany w Belgii. Ważące 240 ton urządzenie będzie głównym elementem projektu Centrum Cyklotronowego Bronowice, zajmującego się nieinwazyjnym leczeniem nowotworów.

Kto krzyczał do Jarosława Kaczyńskiego, by zadzwonił do swojego zmarłego brata i porozmawiał z nim o wieku emerytalnym Polaków? PiS oskarża Janusza Palikota. Palikot żąda przeprosin i wskazuje na posła SLD Marka Balta. A Balt odpowiada szefowi Ruchu: "Jest pan podłym kłamcą. To nie ja." I domaga się wyjaśnienia "pomówień i oszczerstw, które ten bezideowy cham kieruje" pod jego imieniem.

Sejm uchwalił w piątek zmiany w systemie emerytalnym - podwyższający i zrównujący wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat i zmiany w emeryturach mundurowych. Okupująca okolice Sejmu grupa działaczy "Solidarności" zapowiedziała, że nie wypuści z budynku posłów, głosujących za przyjęciem tej ustawy. Wcześniej Marszałek Sejmu Ewa Kopacz nie zgodziła się na wpuszczenie delegacji związkowców do budynku Sejmu.

Pracownik stoczni Crist w Gdyni zginął po tym, jak z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn runęła na niego brama jednego z hangarów. Do wypadku doszło około godziny 13.00. Pierwszą informację o tym tragicznym wypadku otrzymaliśmy od internauty na Kontakt 24.

Zderzenia busa z karetką pogotowia, która na sygnale jechała krajową jedynką. Uderzenie było na tyle silne, że do wydobycia rannych z pojazdów konieczna okazała się interwencja strażaków, którzy rozcinali samochody. Pacjent przewożony ambulansem zmarł podczas reanimacji.

12-letni chłopiec porażony prądem walczy o życie w jednym z chorzowskich szpitali. Chłopiec założył się z kolegą, który z nich wejdzie wyżej na drzewo. Wdrapując się po konarze, złapał za przewód linii energetycznej i spadł na ziemię. Jego stan zdrowia lekarze określają jako ciężki.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał w piątek w Sejmie, że bardzo źle odebrał wypowiedź Jana Tomaszewskiego o tym, że wstydzi się on, iż grał w polskiej reprezentacji. - Sprawa będzie musiała trafić do (partyjnej - red.) komisji etyki - zapowiedział Kaczyński. Podkreślił również, że wraz z "wszystkimi koleżankami i kolegami popiera naszą reprezentację i życzy jej wszystkich możliwych sukcesów" na Euro 2012.

- To był bardzo zły dzień w historii Polski ostatnich lat. Dzień, w którym w sposób urągający demokracji uchwalono ustawę godzącą w najbardziej elementarne interesy Polaków - oświadczył Jarosław Kaczyński w Sejmie po głosowaniu nad projektem zmian w systemie emerytalnym. Prezes PiS ocenił, że wyniki głosowania to "skazanie Polaków na nędzę".

- Panie premierze, jak bardzo trzeba nienawidzić swój naród, aby gotować mu taki los? - pytała w piątek w Sejmie podczas głosowania nad reformą emerytalną posłanka Solidarnej Polski, Beata Kempa. Posłowie opozycji zadający w Sejmie pytania mówili m.in. o eutanazji emerytalnej, głodowych emeryturach i szwindlu.

Na drodze krajowej nr 7 doszło do czołowego zderzenia funkcjonariusza policji jadącego motocyklem z samochodem ciężarowym. - Policjant był na służbie. Zginął na miejscu - poinformowała rzeczniczka policji w Ostródzie, Bożena Bujakiewicz.

Poszukiwany m.in. za wymuszenie rozbójnicze Krzysztof N. ps. Paździor został zatrzymany na terenie Irlandii. Mężczyzna ukrywał się przez polską prokuraturą i policją od 2006 r.

18-miesięczna dziewczynka wypadła z okna na czwartym piętrze bloku mieszkalnego w Bierutowie k. Oleśnicy. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala. - Na razie wiadomo tylko tyle, że do wypadku doszło, gdy matka na chwilę spuściła córkę z oczu - poinformowała rzeczniczka policji w Oleśnicy Aleksandra Pieprzycka.

"Jak świat światem, na maturach się ściągało" - pisze na Kontakt 24 @Dorota i wspomina swój egzamin dojrzałości. "Dlaczego w naszym kraju uczciwość ciągle jest głupotą?"- zastanawia się z kolei @Matka Maturzystki. Po informacjach o przypadkach oszustw na tegorocznej maturze z matematyki i - być może także - języka angielskiego, internauci żywo dyskutują o korzystaniu z "pomocy" przy tym ważnym egzaminie.

– Możliwe, że gdyby wzięto pod uwagę moje uwagi, to do gwałtu by nie doszło - oceniła w "Poranku" TVN24 rzeczniczka praw pacjenta Krystyna Barbara Kozłowska. Kobieta we wrześniu przeprowadziła kontrolę w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Uwagi przekazała dyrektorowi placówki. W ubiegłym tygodniu, po tym jak najprawdopodobniej doszło do gwałtu na 9-letnim pacjencie, radomska prokuratura wszczęła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez personel szpitala.

To spotkanie z gatunku nietypowych. @Martyna stanęła niemal oko w oko z bielikiem - ptakiem, który w Polsce jest pod ścisłą ochroną. "To rzadki widok, zazwyczaj widujemy je w locie" - przyznaje Łukasz Misiuna, ornitolog. Wedle większości źródeł to właśnie bielik miał być pierwowzorem orła w polskim godle.