- Mam zaufanie do ministra Grasia i muszę ostrzec przed formułowaniem nieprawdziwych oskarżeń pod adresem ministra - powiedział we wtorek na konferencji prasowej premier Donald Tusk, odnosząc się do sprawy rzekomego fałszowania podpisów przez rzecznika rządu Pawła Grasia. Tusk podkreślił, że "tego typu oskarżenia tak czy inaczej będą trafiały do sądu".

Zanieczyszczona, np. dioksynami, sól przemysłowa może być groźna, powodując częstsze powstawanie nowotworów - powiedziała w TVN24 toksykolog Justyna Klimkiewicz, objaśniając, jakie objawy może spowodować spożycie soli przemysłowej zamiast spożywczej. Jak ujawnili dziennikarze "Uwagi" TVN trzy firmy przez blisko 10 lat sprzedawały sól przeznaczoną między innymi do sypania dróg jako produkt spożywczy.

Zakończyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomirem Nowakiem. Minister miał się tłumaczyć m.in. ze szczelin, jakie pojawiły się na autostradach. Wcześniej premier spotkał się z szefem resortu skarbu Mikołajem Budzanowskim. Kolejne spotkania premiera z ministrami mają związek ze "studniówką" rządu.

Bezwładnie przewieszony przez barierki, nieprzytomny mężczyzna i dwaj okradający go rabusie - taki obraz, dzięki kamerom miejskiego monitoringu, natychmiast trafił na komendę olsztyńskiej policji. Złodzieje ze swojego łatwego łupu długo się nie cieszyli, bo funkcjonariuszka natychmiast wysłała na miejsce policyjny patrol.

Kilka godzin policjanci z Łobza w woj. zachodniopomorskim poszukiwali 32-letniego mężczyzny, który po tym, jak wygrał kilka tysięcy złotych w totalizatorze sportowym, zgłosił swoje uprowadzenie. Po intensywnych poszukiwaniach okazało się, że pokrzywdzony jest cały i zdrowy, a porwanie wymyślił, bo nie chciał dzielić się wygraną z konkubiną.

Policja zatrzymała 44-latka z Krakowa, który może mieć związek ze śmiercią mężczyzny, którego ciało, całkowicie spalone, znaleziono w poniedziałek wieczorem w Krakowie - poinformowała Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. Policja ustala tożsamość zmarłego mężczyzny.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez posłankę PiS Annę Sobecką złożyła w prokuraturze Fundacja Wolnej Myśli. Fundacja twierdzi, że Sobecka dopuściła się wykroczenia, płacąc za ojca Rydzyka grzywnę orzeczoną przez sąd wraz kosztami sądowymi i komorniczymi - łącznie 4755 zł. - Postępowałam zgodnie z prawem - tak posłanka PiS komentuje doniesienie Fundacji Wolnej Myśli.

Koalicja jest bliżej niż kiedykolwiek kompromisu w sprawie reformy emerytalnej - oceniła po poniedziałkowym, wieczornym spotkaniu kierownictw PO i PSL marszałek Sejmu Ewa Kopacz. W podobnym tonie wypowiadał się wczoraj szef Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie otwarte zostało we wtorek Policyjne Centrum Dowodzenia, które ma koordynować działania służb związane z zabezpieczeniem Euro 2012. - To symboliczne zakończenie fazy przygotowań do zabezpieczenia mistrzostw - ocenił minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

Większość zarzutów z "afery sopockiej", jakie postawiono prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu, została umorzona. Tak zdecydował we wtorek sąd. Postanowił też odesłać prokuraturze - do uzupełnienia - wątek związany z rzekomym żądaniem przez Karnowskiego łapówki w postaci dwóch mieszkań.

- Jeszcze dziś lub najpóźniej jutro w całym kraju ruszą kontrole Głównego Inspektoratu Sanitarnego w zakładach produkujących żywność, które używają dużo soli - poinformował rzecznik GIS Jan Bondar. Kontrolerzy będą sprawdzać, czy zakłady te kupowały sól od jednej z trzech firm, które dosypywały do soli spożywczej przemysłową. Jeśli tak, wstrzymają obrót produktami zakładów.

Na stanowisku doradcy ds. prawa farmaceutycznego minister Bartosz Arłukowicz zatrudnił 26-latka, który zaledwie dwa lata temu skończył studia prawnicze. Juliusz Krzyżanowski zdążył już doradzać szefowi resortu zdrowia m.in. przy ustawie refundacyjnej - pisze "Super Express". Arłukowicz stwierdził w Radiu ZET, że Krzyżanowski nie zajmował się przepisami refundacyjnymi, a jego praca polega na odpowiadaniu na pytania pacjentów.

- Gotowy projekt ustawy poszerzającej dostęp do ok. 50 zawodów do tej pory ściśle reglamentowanych - to kluczowe osiągnięcie 100 dni Jarosława Gowina na czele ministerstwa sprawiedliwości. Minister zdradził w TVN24, że zamierza go zaprezentować w sobotę na spotkaniu z premierem w ramach przeglądu resortów. Nie chciał jednak powiedzieć jakie zawody zamierza "tworzyć".

Dziennikarze "Uwagi" TVN, którzy ujawnili aferę solną, próbowali porozmawiać z właścicielem jednego z zakładów w Kujawsko-Pomorskiem, który zamiast soli spożywczej używał przemysłowej. Ten zareagował agresywnie, zaatakował ekipę "Uwagi" TVN i próbował wyrwać kamerę. Mężczyzna nie uniknie jednak kontroli. Główny Lekarz Weterynarii nakazał przegląd zapasów magazynowych soli. Sprawdzeni zostaną też dostawcy i producenci.

Pierwsze sto dni rządu koalicji PO-PSL były fatalne - ocenił Janusz Palikot w programie "Jeden na jeden", stwierdzając jednocześnie, że podsumowanie, które robi Tusk, to cyrk. - Nikt poważnie tego nie traktuje. Wiadomo, że po stu dniach Tusk nie może usunąć ministrów, bo by się skompromitował, dokonał więc pseudooceny - stwierdził lider Ruchu Palikota. A ponieważ jego zdaniem premier "boi się, że wszystko wymknie się spod kontroli" to "wszystkich trzyma za mordę".

Gimbus, którym podróżowało 30 dzieci, został uderzony przez pociąg towarowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wieniawie (Mazowieckie). Z informacji policji wynika, że jedno dziecko zostało niegroźnie ranne.

- Paskudna nowa moda zaczyna prześladować polskie nastolatki - stwierdza "Rzeczpospolita" opisując kilka przypadków, kiedy to młodzi ludzie zamieszczają zdjęcia rówieśników w seksualnym kontekście. - To rodzaj sekstingu - uważa jedna z posłanek PO, która zajmuje zjawiskiem. Prawo jest wobec niego raczej bezradne, a walczyć z nim można jedynie na drodze cywilnej.

Gdzie rodzice Madzi spędzą kolejne lata, jeszcze nie wiedzą. Pewne jest, że spędzą je razem. Dalszego życia bez żony Bartłomiej Waśniewski sobie nie wyobraża. - Myślę, że wybaczyłem - przyznaje.

Ponad dwa promile alkoholu stwierdzono w organizmie motorniczej, która w Krakowie prowadziła tramwaj. Policję na miejsce wezwali pasażerowie, których zaniepokoiło jej zachowanie.

- Znalezienie kompromisu między PO a PSL ws. wydłużenia wieku emerytalnego jest możliwe - ocenił w poniedziałek po wieczornych konsultacjach kierownictw PO i PSL szef Rady Naczelnej Stronnictwa Jarosław Kalinowski. Dodał, że partie nadal nie osiągnęły jednak porozumienia. Wcześniej o godz. 18 u premiera Donalda Tuska zebrało się kierownictwo Platformy.