Decyzje sędziów ws. czterokrotnego zawieszania wyroku więzienia dla Marcina P. nie były sprzeczne z obowiązującymi przepisami - ocenił w rozmowie z TVN24 rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. - Mówienie w tej chwili, że to były decyzje nieprawidłowe jest nieuprawnionym twierdzeniem - tak Włodzimierz Brazewicz odniósł się do słów ministra sprawiedliwości nt. możliwości niedopełnienia obowiązków przez sędziego ws. Marcina P.

- Będziemy apelowali o to, aby premier doprowadził do odtajnienia i upublicznienia notatki Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z 24 maja, tej notatki, która była kierowana do premiera - poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek. Według Pawła Olszewskiego z PO notatka nie zawiera żadnych nowych faktów a decyzję o jej odtajnieniu powinien podjąć "właściwy organ".

"Gruszkami na wierzbie" nazwała PO propozycje zmian w polityce państwa sformułowane w niedzielę przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Posłowie PO podkreślali, że postulaty są nieprecyzyjne, a wiele jest wręcz szkodliwych. W najbliższych dniach przedstawią koszty takich pomysłów. - Wtedy my pokażemy swoje - odpowiada Adam Hofman (PiS).

Do gdańskiego sądu okręgowego wpłynęło zażalenie na decyzję o aresztowaniu prezesa Amber Gold, Marcina P. Rzecznik sądu poinformował, że posiedzenie w tej sprawie powinno odbyć się w najbliższych dniach.

Zdaniem Przemysława Wiplera premier Donald Tusk co najmniej dwa razy kłamał ws. Amber Gold. Pierwszy raz, kiedy zapewnił dziennikarzy, że nie miał tajnej wiedzy w tej sprawie, ostrzegając syna przed pracą w OLT Express. Drugi raz - w trakcie debaty dotyczącej Amber Gold w Sejmie - wyliczał poseł PiS w TVN24.

Były prezydent ma pomysł, jak kontrolować działania polityków. Zdaniem Lecha Wałęsy powinni mieć oni wszczepione specjalne chipy. Żeby było wiadomo, "co robią, z kim śpią i ile pieniędzy mają".

- Pismo od ABW wpłynęło do kancelarii (premiera) 24 maja. Od tego dnia do początku czerwca to kwestia tygodnia. Myślę, że w tym czasie pismo nie dotarło do rąk premiera - ocenił w "Jeden na Jeden" w TVN24 Jarosław Gowin. Komentował w ten sposób informację, że Donald Tusk otrzymał notatkę Agencji o działalności Amber Gold już w maju.

PiS pyta premiera o to, czy ABW informowała go o nieprawidłowościach w Amber Gold i kiedy. Dostaje odpowiedź, że tak i że 24 maja br. O czym Agencja raportowała premierowi? W odpowiedzi na poselską interpelację takiej informacji nie ma. Jej autor, rzecznik rządu Paweł Graś, odsyła do czwartkowego wystąpienia ministra Jacka Cichockiego w Sejmie. Co mówił szef MSW?

Uwaga na przejazdy kolejowe. Jeśli dojeżdżając do torów nie dostosujemy się do znaku stop albo do sygnalizacji świetlnej, kilkaset metrów dalej możemy dostać mandat. Służba Ochrony Kolei i policja uzbroiły się w sprzęt, o jakim wcześniej nawet nie śniły.

Narodowy Fundusz Zdrowia czeka reforma, jeśli nie rewolucja. Ministerstwo Zdrowia rozważa kilka scenariuszy reformy NFZ: od powstania 3-4 dużych subregionalnych funduszy po utworzenie w miejsce dotychczasowych oddziałów 16 samodzielnych płatników - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

- Młodemu człowiekowi dzieje się krzywda. Uważam, że jest traktowany bardzo niesprawiedliwie - przekonywał Michał Kamiński (PJN) w programie "Tak jest". Dodał także że fakt, że Michał Tusk wybrał na swojego pełnomocnika akurat Romana Giertycha wynika z tego, że były minister jest "świetnym prawnikiem".

- Narkotyki są złem, złem bezwzględnym, to jest samo jądro ciemności - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 posłanka Solidarnej Polski Marzena Wróbel. Robert Biedroń z Ruchu Palikota przekonywał zaś, że należy zdepenalizować posiadanie marihuany. - Dziś mamy politykę hipokryzji i narkofobii - ocenił.

- Główną słabością tego programu jest brak osadzenia w jakichkolwiek szacunkach, choćby bardzo ogólnych - mówił Dariusz Rosati, odnosząc się do projektów zmian proponowanych przez PiS. Jego zdaniem jednak warto o tych pomysłach rozmawiać. - Choć na pierwszy rzut oka wydają się one bardzo wątpliwe - stwierdził Rosati w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Mężczyzna, który w niedzielę strzelał pijany w dyskotece w centrum Katowic, usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz narażenia innych osób na niebezpieczeństwo.

Szef Amber Gold w 2009 przez kilka miesięcy siedział w więzieniu, ale sąd zgadzał się na liczne przepustki i w końcu zawiesił mu karę. Sędziego, który przerywał Marcinowi P. odsiadkę, sprawdza teraz ministerstwo sprawiedliwości. W grę wchodzi podejrzenie korupcji. Najpóźniej we wtorek mają być znane wyniki kontroli resortu sprawiedliwości.