Zamieszki w Warszawie oczami internautów

Zamieszki w Warszawie, zamknięta jest część ulic. Doszło do starć uczestników Kolorowej Niepodległej i ich oponentów.Jeszcze przed rozpoczęciem "Marszu Niepodległości" na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Wilczą doszło do przepychanek, poleciały butelki i kamienie. Policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. Kilku funkcjonariuszy zostało rannych. Sceny na zdjęciach i filmach zarejestrowali internauci.

Najbardziej gorąco było na pl. Konstytucji. Gaz i armatki

Uczestnicy obu zgromadzeń atakowali na pl. Konstytucji policjantów. Na razie są informacje o 10 osobach rannych. W centrum miasta chuligani przez kilkdzeisąt minut walczyli z policją. - Znacznie bardziej agresywni są ci, którzy przyszli na Marsz Niepodległości. To oni walczą teraz z funkcjonariuszami, niszczą samochody i przystanki autobusowe - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Atak anarchistów na policję

Podczas obchodów rocznicy Święta Niepodległości doszło już do pierwszych przepychanek z policją. Grupa kilkudziesięciu anarchistów wdała się w przepychanki z policją na rogu ul. Nowy Świat i ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, a następnie zabarykadowała się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat. Ulica została całkowicie zamknięta.

Rozróby na Marszałkowskiej

Przepychanki na Marszałkowskiej. Tam zgromadzili się uczestnicy "Kolorowej Niepodległej". Kordon policji oddziela ich od zbierających się w pobliżu placu Konsytytucji uczestników Marszu Niepodległości. Udało im się jednak kordon przerwać. Ulica jest zamknięta.

"Nie dyktujmy innym, jak mają kochać Polskę"

- Nie dyktujmy innym, jak mają kochać Polskę i nie świętujmy Dnia Niepodległości przeciwko sobie - apelował podczas przemówienia na Placu Piłsudskiego prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent wraz z premierem i marszałkami Sejmu i Senatu uczestniczył w głównych obchodach Dnia Niepodległości w Warszawie.

Mazury zbierały głosy w zawrotnym tempie

To była ostatnia szansa, aby pomóc Mazurom wejść do zaszczytnego grona cudów natury. Głosować w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury można było dokładnie do godz. 12.11. Wyniki jeszcze dziś wieczorem.

Flaga na maszt, cukierek do ust?

"Podczas wciągnia flagi na maszt, prezydent Komorowski jadł cukierka - widać to było w kadrze" - zwrócił uwagę jeden z internautów, który zadzwonił na telefon Kontaktu 24. Przejrzeliśmy nagranie z obchodów Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego i okazuje się, że prezydent faktycznie wkładał w tym momencie coś do ust. Sytuację zarejestrowała jedna z kamer TVN24.

Zabił matkę i krewnego. Jest w areszcie

Na trzy miesiące aresztował sąd 22-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo matki i jej 64-letniego brata. Kobieta zginęła w Warszawie, a zwłoki mężczyzny znaleziono w budynku, w którym ukrywał się domniemany zabójca, w Aleksandrowie Kujawskim. Teraz 22-latkowi grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

"Chodzi o to, by oni nie byli jedyni"

Renata Dancewicz pojawi się w piątek na wiecu "Kolorowa-Niepodległa" w Warszawie. - Jest część pokojowa, ale jest też blokowanie. Chciałabym, by udało się pokojowo - mówiła w TVN24.

"Patriotyzm w czasie pokoju wyraża się przez pracę"

Patriotyzm w czasie pokoju najpełniej wyraża się przez pracę, podejmowaną na rzecz dobra wspólnego, któremu na imię Polska - podkreślił biskup polowy WP Józef Guzdek podczas mszy św. w intencji ojczyzny, którą odprawił w piątek w Katedrze Polowej WP. W mszy uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną.

Uniewinniony Kiszczak znów przed sądem

17 listopada Sąd Apelacyjny w Warszawie zbada apelacje w sprawie byłego szefa MSW, 86-letniego Czesława Kiszczaka, uniewinnionego od zarzutu przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek - ustaliła PAP w źródłach sądowych. Prokuratura i górnicy z "Wujka" wnoszą w swych apelacjach o uchylenie uniewinnienia i o ponowny proces przed sądem I instancji. Obrońca Kiszczaka będzie domagał się utrzymania wyroku. Termin apelacji był już dwa razy przesuwany z powodów formalnych.

23 zgromadzenia w stolicy

Organizatorzy Marszu Niepodległości, który przejdzie dziś ulicami Warszawy, zapowiadają: "Pokażemy dumę i wolę walki o wielką Polskę". Towarzyszyć mają im w tym nacjonaliści z Serbii, Czech oraz ultraprawicowcy z Węgier. W centrum stolicy pojawią się też członkowie ugrupowań lewicowych i antyfaszyści z Niemiec. A policja już ćwiczy, jak zaprowadzać porządek i apeluje o spokój.

Wykoleiło się 6 wagonów z siarką

Wykoleiło się sześć wagonów pociągu towarowego przewożącego siarkę granulowaną. Do zdarzenia doszło w Gdyni. Jak powiedział w TVN24 rzecznik straży ochrony kolei Paweł Boczek, w wypadku nikt nie ucierpiał, ale tory kolejowe, po których poruszał się skład zostały zniszczone.

Rodak potrafi. Kraść

Co roku za sprawą złodziei ze sklepowych półek i magazynów znika towar wart około 300 milionów złotych. Na tle krajów Europy Zachodniej nie wypadamy najlepiej.

Polski świat podróbek

Nikt dokładnie nie wie, ile jest wart rynek tzw. podróbek w Polsce. Zatrzymany przez policję towar wyceniany jest na setki milionów złotych. Podrabia się wszystko. Od alkoholu, przez papierosy, kończąc na perfumach, zegarkach i odzieży. Za tym nielegalnym biznesem stoi mafia.

11 listopada pogodny. Weekend też

Piątkowa pogoda będzie sprzyjać świętowaniu odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Może i nie będzie zbyt ciepło, ale za to nie będzie padać, a w wielu miejscach zaświeci słońce. Prawie cała Europa znajdzie się w piątek pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Zatoką Botnicką. Jedynie na Wyspach Brytyjskich oraz na Półwyspie Iberyjskim pogodę kształtował będzie niż z ośrodkiem nad wschodnim Atlantykiem.

Kierowcy i policjanci w szpitalu po zderzeniu tirów

Dwaj kierowcy tirów trafili do szpitala po groźnym wypadku, do którego doszło w nocy w Bierunie (woj. śląskie). Po zderzeniu jeden z pojazdów stanął w płomieniach. Do szpitala trafiło również dwóch policjantów, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej i pomagali jednemu z kierowców, zakleszczonemu w swoim aucie. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścili w serwisie Kontaktu 24 Reporterzy 24.

Straszył bomber, terroryzuje podpalacz

Kraków znów żyje w strachu. Kiedy aresztowano miejscowego bombera, zakończyło się podkładanie ładunków wybuchowych. Pojawiła się nowa seria - tym razem podpaleń. Płoną altany, śmietniki, w końcu samochody. Ludzie nie śpią, pilnują dobytku i chcą tworzyć straż obywatelską - a policja obawia się, że może dojść do samosądu.

Daewoo rozbił się na autobusie

Jedna osoba zginęła w zderzeniu autobusu z samochodem osobowym. Do wypadku doszło przed północą na jednej z ulic Łodzi. Ofiarą jest kierowca samochodu.

"Powinniśmy protestować, nie blokować"

- Nie podoba mi się inicjatywa blokowania tego marszu. Powinniśmy protestować, ale nie blokować - tak Tomasz Nałęcz skomentował w TVN24 zapowiedź blokady przez środowiska antyfaszystowskie piątkowego Marszu Niepodległości. Wydarzenie to organizują m.in. Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny. - Nie wyobrażam sobie, by nie można było manifestować przywiązania do tradycji - wtórował Jan Żaryn.

"Gdyby wiedziano o polskiej homofobii, nie bylibyśmy w Unii"

- Gdyby Unia wiedziała, że Polska ma twarz homofobii, Stefana Niesiołowskiego, Julii Pitery, nie bylibyśmy w Unii Europejskiej - ocenił w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Według niego, zachowanie posłów w stosunku do Roberta Biedronia jest "żenujące".

"Harmonogram kryzysu jest z natury rzeczy nieprzewidywalny"

- Premier Tusk przygotowuje reformy strukturalne, które zapowie w expose - zdradził w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister finansów Jacek Rostowski. Podkreślał nieprzewidywalność kryzysu i możliwość recesji w Polsce. - Ostrzegałem, że ten kryzys może nawet być tak poważny, że może doprowadzić do rozpadu strefy euro, Unii Europejskiej, a w perspektywie 10 lub więcej lat do powrotu konfliktów zbrojnych w Europie - przypomniał.

Giertych ws. Sikorskiego chce pytać o fora Trybunał

Pełnomocnik ministra Radosława Sikorskiego mec. Roman Giertych chce, aby stołeczny sąd zapytał Trybunał Konstytucyjny o przepisy regulujące funkcjonowanie forów internetowych. Sprawa dotyczy procesu, który szef MSZ wytoczył wydawcy "Wprost" za obraźliwe wpisy na forum internetowym tygodnika.

W piątek się odwołają. Od słów Hofmana w telewizji

Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański odwołają się w piątek od decyzji Komitetu Politycznego PiS, wykluczającej ich z szeregów partii - poinformował w czwartek rzecznik klubu Solidarna Polska Patryk Jaki. Dodał, że europosłowie nadal nie otrzymali pisemnej decyzji o ich wykluczeniu, ani jej uzasadnienia. Chcą jednak "wykazać dobrą wolę" i już teraz złożyć odwołanie. - Mam nadzieję, że PiS wyciągnie rękę - komentuje Marzena Wróbel z Solidarnej Polski.

"Masowe fałszerstwo w wyborach" sprawdzane

Stołeczna prokuratura sprawdza zawiadomienie Kongresu Nowej Prawicy, dotyczące wyborów samorządowych w 2006 i 2010 r. Według zawiadamiających miało dojść wtedy do "masowego fałszerstwa w wyborach".

Komendant straży zatrudnił brata, szwagra i kuzyna

Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu zatrudnił w jednostce brata, szwagra i kuzyna. Według strażaków nowi pracownicy mieli ich poniżać i oceniać w niewybrednych słowach. Sam komendant nie zaprzecza, że zatrudnił rodzinę, ale tłumaczy, że nie było kim obsadzić stanowisk.

Stracił nogę przez lekarskie błędy?

Dwóch lekarzy z krakowskiego szpitala zostało oskarżonych przez prokuraturę o błędy lekarskie i nieumyślne doprowadzenie do amputacji nogi pacjenta. Akt oskarżenia dotyczy również narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Za klapsa rodzice trafią przed sąd

Jak się okazuje wymierzenie klapsa dziecku może skończyć się w sądzie. Taki los czeka matkę, która w jednej z zielonogórskich galerii handlowych skarciła swego trzyletniego syna klapsem. Ojca dziecka prokurator oskarża o grożenie synowi pobiciem. Doniesienie w tej sprawie złożyła jedna z klientek, która widziała jak rodzice obchodzili się z chłopczykiem.