"Na gruncie prawnym nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia"

Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej wciąż okupują salę obrad Sejmu. Wśród propozycji ekspertów przygotowanych dla marszałka Sejmu w sprawie rozwiązania kryzysu znalazły się m.in.: mediacje, przeniesienie posiedzenia Sejmu do Sali Kolumnowej, podjęcie "stosownych czynności" przez Straż Marszałkowską, wprowadzenie na salę obrad funkcjonariuszy BOR, ogłoszenie tajności obrad. O ciągnącym się kryzysie parlamentarnym i propozycjach na jego rozwiązanie dyskutowali goście programu "Babilon" w TVN24BiS.

Po pobiciu Pakistańczyka pikietowali przeciwko przemocy

Kilkadziesiąt osób zebrało się w sobotę w Ozorkowie (łódzkie) aby zaprotestować przeciwko przemocy i agresji. Kilka dni temu w tym mieście pobity został 44-letni Pakistańczyk. Wszystko wskazuje na to, że atak miał podłoże rasistowskie.

Zlikwidowali domowy arsenał. Trzeba było ewakuować blisko 30 osób

W mieszkaniu w bloku przechowywał cztery kilogramy materiałów wybuchowych i zapalniki. W czasie policyjnej akcji trzeba było ewakuować z powodu zagrożenia blisko 30 osób. Mężczyzna, w którego mieszkaniu wykryto substancje pirotechniczne, został aresztowany na trzy miesiące. Na razie nie wiadomo, w jakim celu je gromadził.

Dziś decyduje samorząd, jutro rząd. Wojna o miliardy złotych z funduszy

Rząd chce przejąć kontrolę nad grubymi miliardami, które teraz dzielą samorządy. Chodzi o Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. PiS mówi o usprawnieniu pracy i oszczędnościach. Krytycy planowanej zmiany - choć z nikim nie konsultowanej - uważają, że to sposób na przejęcie władzy w samorządach, które teraz są w rękach opozycji. Materiał programu "Czarno na białym".

Wierni obrządków wschodnich rozpoczynają Boże Narodzenie

W piątek, 6 stycznia, przypada wigilia Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego, czyli według tzw. starego stylu. W tym terminie święta obchodzą prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy.

Ruszyła operacja przerzutu amerykańskiej brygady do Polski

W niemieckim porcie Bremerhaven (z wyjściem na Morze Północne; położony w kraju związkowym Brema) rozpoczął się w piątek rozładunek dwóch statków transportowych z amerykańskim sprzętem, w tym czołgów, transporterów opancerzonych i haubic samobieżnych. Amerykańska brygada pancerna ma wzmocnić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO. Według szefa MON żołnierze pojawia się w Polsce 12 stycznia.

Jakie warunki na autostradach? Sprawdza reporter TVN24

Sytuacja na autostradach A1 i A2, po czwartkowych problemach, wróciła do normy. - Trasa A1 jest oczyszczona. Błoto pośniegowe jest jedynie na poboczu. Bez problemów można się przemieszczać - relacjonował reporter TVN24 w Łodzi. W czwartek na autostradzie A1 tir kompletnie zablokował ruch w kierunku Gdańska. Z kolei przez dwie godziny był zamknięty odcinek autostrady A2 od węzła Emilia do węzła Wartkowice (woj. łódzkie), gdzie doszło do śmiertelnego wypadku. Służby musiały doprowadzić nawierzchnię do takiego stanu, żeby "zminimalizować ryzyko kolejnych wypadków".

"Niezależna" fundacja z szansą na kilkumilionową dotację. Ekologią zajęła się w trakcie konkursu

Sześć milionów złotych do wygrania w ekologicznym konkursie - taką kwotą może zostać dofinansowany projekt fundacji "Niezależne media". Problem w tym, że organizacja ekologią do tej pory się nie zajmowała. Zmieniło się to wtedy, gdy konkurs już trwał. Ministerstwo Środowiska jeszcze nie ogłosiło, które projekty ostatecznie zostaną wsparte unijnymi pieniędzmi. Materiał z programu "Czarno na białym".

"Cały KOD to jest pewna bajka"

Bardzo wiele dobrych ludzi dało się nabrać. Zobaczą, że dali się wkręcić w fikcyjnego lidera Mateusza Kijowskiego - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł Kukiz'15 Piotr Apel, nawiązując do ostatniego zamieszania związanego z liderem KOD-u i pieniędzmi, które miały z organizacji trafiać do jego firmy.

Niejasna przeszłość "Loni". Poseł PiS tłumaczy, ale na pytania nie odpowiada

Kolejny po Stanisławie Piotrowiczu poseł Prawa i Sprawiedliwości zmaga się z przeszłością. Tym razem chodzi o Wojsko Ludowe i posła Leonarda Krasulskiego - dziś bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego - przez przyjaciół nazywanego Lonią. Warto jednak pamiętać, że w latach 80. zasłużył się dla "Solidarności", za co został skazany i w więzieniu przebywał dwa lata. Materiał "Polska i Świat.

Wszystkie pieniądze KOD-u. Ile zebrali, na co wydali?

Nawet 2,5 mln złotych mogło trafić w 2016 r. na konto Komitetu Obrony Demokracji - wynika z obliczeń portalu tvn24.pl opartych na ogólnodostępnych danych. Pieniądze te według deklaracji zarządu stowarzyszenia przeznaczane były m.in. na organizację manifestacji. 90 tys. złotych trafiło na konto spółki Mateusza Kijowskiego, jako wynagrodzenie za usługi informatyczne. - Nigdy nie tknąłem pieniędzy KOD-u. Te z faktur trafiły na konto spółki, w której byłem zatrudniony - tłumaczył dziennikarzom w czwartek rano Kijowski.

Kijowski: jestem człowiekiem honoru

- Moje odejście z funkcji lidera KOD byłoby dziwnie odczytywane przez wiele osób, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów w stowarzyszeniu KOD - mówił w "Kropce nad i" lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

Lider KOD powinien odejść? "To kwestia poczucia honoru i własnej uczciwości"

Jeśli wyniki audytu będą wątpliwe Mateusz Kijowski powinien podjąć męską decyzję i pożegnać się z Komitetem Obrony Demokracji - powiedział w "Faktach po Faktach" Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD. Odniósł się do informacji, że do firmy informatycznej Kijowskiego i jego żony miały trafiać pieniądze ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji.

Apel biskupa do premier. "Jestem głęboko zaniepokojony"

"Jestem głęboko zaniepokojony, żeby nie powiedzieć przerażony tym, co może się wydarzyć, a przecież można temu zapobiec. Protestujący oczekują przyjazdu kogoś wprost z Rządu RP" - napisał w apelu do premier Beaty Szydło biskup Andrzej Czaja. Chodzi o protest głodowy w Dobrzeniu Wielkim, którego mieszkańcy nie chcą przyłączenia ich sołectwa do Opola.

Pszczółkowski: kandydatów na prezesa TK powinno wybrać 15 sędziów

Kandydaci na prezesa Trybunału Konstytucyjnego mogli zostać wybrani przez Zgromadzenie Ogólne z naruszeniem przepisów - twierdzi część sędziów w nim uczestniczących, w tym Piotr Pszczółkowski wybrany przez obecny Sejm. Zgromadzeniu przewodniczyła Julia Przyłębska - wybrana wtedy na jedną z kandydatów na prezesa TK. To właśnie ją wskazał potem na to stanowisko prezydent Andrzej Duda.