Zamiast pomocy - cios w twarz. Szpital zwalnia dyscyplinarnie ratownika

Zespół piotrkowskiego pogotowia (woj. łódzkie) został wezwany do 70-letniego pana Leona. Ratownicy uznali, że mężczyzna jest pijany. Jeden z pracowników szpitala uderzył chorego w twarz. Dzień później poinformował, że... sam został zaatakowany. Po blisko dwóch miesiącach od zdarzenia ratownik został wyrzucony z pracy.

PiS wprowadza zmiany w prokuraturze. Na czym polegają kontrowersyjne zapisy?

W przygotowanym przez PiS projekcie ustawy o prokuraturze znajdują się dwa kontrowersyjne zapisy. Ich kluczowe sformułowania to "interes społeczny" oraz "bezpieczeństwo państwa". PiS twierdzi, że przede wszystkim będzie to większe pole do działania dla prokuratorów. Zdaniem przewodniczącego Krajowej Rady Prokuratury, Marka Staszaka, możliwe są nadużycia. Materiał programu "Czarno na białym".

Czarnecki: dyskusja korzystna dla Polski. Halicki: PiS próbuje zaczarować rzeczywistość

- Każda taka debata sugeruje, że u nas dzieje się coś niedobrego, ale ta była dla nas korzystna - mówił w "Kropce nad i" Ryszard Czarnecki (PiS) na temat wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce. - Pani premier nie ustosunkowała się do kwestii złamania trójpodziału władzy czy tego, jak zażegnać kryzys konstytucyjny. Nie tego oczekiwałem jako obywatel - stwierdził Andrzej Halicki (PO).

Verhofstadt pyta o TK, odpowiedź Szydło mu nie wystarcza. "Tak czy nie? To po polsku zrozumiem"

Prawie trzygodzinna debata w Parlamencie Europejskim dotycząca sytuacji w Polsce zakończyła się wymianą zdań pomiędzy premier Beatą Szydło a byłem belgijskim premierem i liderem liberałów w PE, Guy Verhofstadtem. Belg pytał, czy jej rząd zastosuje się do przyszłej opinii Komisji Weneckiej ws. działania Trybunału Konstytucyjnego. Szydło nie chciała jednoznacznie odpowiedzieć.

Timmermans prosił o "jak najszybsze spotkanie". Ziobro znów odpisuje

Zarówno polski rząd, jak i obecna większość parlamentarna kieruje się w pierwszym rzędzie zasadami demokratycznego państwa prawa - napisał we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Nie odpowiedział wprost na prośbę wiceszefa KE o jak najszybsze spotkanie w Brukseli lub Warszawie.

Premier odpowiada na zarzuty: Polska nie zasługuje, by być oceniana przez Unię

Polska chce, żeby UE była stabilna, żeby nie była wstrząsana wszelkiego rodzaju kryzysami, Polska nie wywołuje kryzysów w Unii - powiedziała premier Beata Szydło w europarlamencie, zabierając ponownie głos podczas wtorkowej debaty. Podkreśliła, że w Polsce nie są łamane prawa człowieka ani zasady demokratycznego państwa prawa, dlatego nie powinna być ona oceniana przez Unię.

Pijany wjechał w pieszych, zabił sześć osób. Prokurator chce wyższej kary

15 lat więzienia i dożywotniego zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów zażądał prokurator dla Mateusza S., który 1 stycznia 2014 r. zabił sześć osób w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie), wjeżdżając autem w grupę pieszych. Wcześniej mężczyzna został skazany na 12,5 roku więzienia, ale w kwietniu sąd apelacyjny uchylił wyrok sądu I instancji.

CBA zatrzymało szefa łódzkiej Atlas Areny

Funkcjonariusze CBA zatrzymali we wtorek Krzysztofa M., szefa miejskiej spółki, która zarządza łódzką Atlas Areną. Działania nadzoruje prokuratura okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

"Polacy odsiadują dzisiaj w Brukseli wyrok zbiorowy za rządy PiS-u"

- Dziś to jest najgorszy dzień dla Polski od roku 2004 - powiedział Janusz Lewandowski na konferencji prasowej europosłów Platformy Obywatelskiej przed wtorkową debatą europarlamentu o Polsce. Zapewnił, że europarlamentarzyści PO nie tworzą i nie podpisali żadnej rezolucji przeciwko Polsce. Jedyną taką podpisali w 2014 r. przedstawiciele PiS - przypomniał.

Sąd Najwyższy: wybory parlamentarne z 25 października są ważne

Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego w pełnym składzie uznała we wtorek, że wybory do Sejmu i Senatu z 25 października 2015 r. są ważne. SN uznał, że brak rejestracji umowy koalicyjnej PiS z Polską Razem i Solidarną Polską nie miał wypływu na wynik.

Marszem z kościoła, po drodze zakupy

Grupa około 50 żołnierzy idących równym krokiem z identycznymi reklamówkami zwróciła w niedzielę uwagę mieszkańców Świnoujścia. Jak się okazało, żołnierze służby przygotowawczej wyszli do kościoła, po drodze odwiedzili sklep.

PiS tłumaczy, na czym polega "dobra zmiana". Rozsyła broszurę wszystkim europosłom

Przed debatą o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim wiceprzewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Legutko, w imieniu premier Beaty Szydło, rozesłał do wszystkich eurodeputowanych broszurę informacyjną "Dobre zmiany dla Polaków". Zawarty w niej został opis polskiej rzeczywistości z perspektywy polskiego rządu. Materiały wywołały oburzenie wśród polityków opozycyjnych.

Pojednawcze sygnały, złagodzenie dyskusji. Zachodnie gazety o nowym tonie Polski

Po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli zachodnie gazety piszą, że polski rząd stara się załagodzić napięcia w relacjach z Unią. "Der Spiegel" nazywa to "ofensywą wdzięku". - Byłoby dobrze dla nas wszystkich, jeśli udałoby się skorzystać z tej okazji do załagodzenia napięć - stwierdza komentator "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Zachodni dziennikarze są jednak zgodni co do tego, że tak naprawdę ani PiS ani Bruksela nie mają na razie zamiaru ustępować.

Jan Olbrycht: ktoś chce, żeby ta debata była bardzo ostra

Jan Olbrycht (PO) to jeden z eurodeputowanych, który zabierze głos w trakcie dzisiejszej debaty o Polsce. Stwierdził, że w swoim wystąpieniu odniesie się przede wszystkim do słów z wystąpienia premier Beaty Szydło. Podkreślił też, że oskarżenia o wywołanie debaty przez polityków PO są bezpodstawne.

Szydło z polskimi europosłami: to nasza wspólna sprawa. Poręba: atakowanie premier nie na miejscu

Premier Beata Szydło spotkała się w Strasburgu z polskimi deputowanymi do Parlamentu Europejskiego na pięć godzin przed debatą w europarlamencie. Premier stwierdziła, że w swoim wystąpieniu przedstawi fakty i wyjaśni wątpliwości, które pojawiają się u europarlamentarzystów. Po spotkaniu poseł PiS Tomasz Poręba stwierdził, że jest "zaskoczony kontrowersyjnym tonem wypowiedzi niektórych europarlamentarzystów". Więcej w "Faktach z zagranicy" o 20 w TVN24 Biznes i Świat.