Nie żyje Alina Janowska

W wieku 94 lat zmarła jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych, estradowych i telewizyjnych - Alina Janowska. O śmierci artystki poinformował prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

"Marsz był jednym z elementów świętowania polskiej niepodległości"

- Było to wielkie święto Polaków. Dziesiątki tysięcy, szczególnie młodzieży, manifestowały w sposób pokojowy w Warszawie, ale również innych miastach - mówił w poniedziałek w Brukseli Witold Waszczykowski. Szef polskiej dyplomacji był pytany o kontrowersje wokół sobotniego marszu narodowców w Warszawie. Zagraniczne media zwróciły w swoich relacjach uwagę przede wszystkim na pojawiające się na nim rasistowskie hasła.

"Nie możemy pozostać w milczeniu". Nowoczesna zawiadamia prokuraturę

Dzisiaj składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wystosujemy też odpowiednie pismo do pana prezydenta - mówiła posłanka Nowoczesnej, Paulina Henning-Kloska podczas sejmowej konferencji w poniedziałek. Odniosła się do rasistowskich haseł, które pojawiły się na transparentach w trakcie sobotniego marszu narodowców w Warszawie. Do treści zawiadomienia oraz listu dotarła redakcja TVN24.

Śmierć przyszła z nieba. Po 54 latach od katastrofy mieszkańcy wsi nadal znajdują części myśliwca

Dokładnie 54 lata temu, 13 listopada 1963 roku, sowiecki myśliwiec przelatując nad niewielką wsią Łaziska (woj. dolnośląskie), zamienił się w śmiercionośną kulę ognia i runął na jeden z domów wielorodzinnych. W katastrofie zginęły dwie młode osoby. Z budynku zostały ruiny, które jeszcze przez kilka tygodni ochraniane były przez Armię Radziecką. Żołnierze usilnie szukali szczególnie jednego, tajemniczego przedmiotu.

"Ludzie gór" pomagają chorej taterniczce

Przygodę Anny Król z górami przerwał udar. Zamiast zdobywać kolejne szczyty, musi każdego dnia walczyć o swoje zdrowie. W tej walce chcą jej pomóc inni miłośnicy Tatr. Zorganizowali aukcję, podczas której licytować można 65 wyjątkowych fotografii.

Schetyna do Szydło i Kaczyńskiego: Dość! Zdelegalizować organizatorów

- W sobotę w Warszawie i Wrocławiu Polska miała twarz agresji, ksenofobii i nazizmu. Odpowiedzialni za to są PiS, Jarosław Kaczyński i ich polityka nienawiści - przekonywał szef PO Grzegorz Schetyna. Zaapelował, by premier i prezes PiS odcięli się od sobotnich wydarzeń i podkreślił też, że należy zdelegalizować organizacje, które przygotowały marsz.

"Totalna kapitulacja, prezydent wymiękł. Nad pałacem powiewa biała flaga"

- To jest zwykła zmowa polityczna, a nie żaden kompromis. Brutalny podział politycznych łupów pomiędzy prezydentem a PiS-em - tak Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) skomentowała przeciągające się negocjacje prezydenta Andrzeja Dudy i obozu rządzącego w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. - Widać światełko w tunelu - ocenił z kolei Jan Mosiński (PiS).

Przegląd prasy. Umorzył sprawę księdza Międlara, został doradcą Kuchcińskiego

"Ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni" - w tych słowach księdza Jacka Międlara prokurator Marek Czeszkiewicz nie dopatrzył się antysemickich treści i umorzył sprawę. Teraz, już jako były śledczy, został doradcą marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - donosi "Rzeczpospolita".

Publicysta cytował wulgaryzmy w TVN24, Karczewski zawiadomi prokuraturę

"Nie przyjmę żadnego ewentualnego mandatu za cytowanie tych nacjonalistycznych, neofaszystowskich, wulgarnych bluzgów" - oświadczył Piotr Stasiński, publicysta "Gazety Wyborczej", po tym, jak w niedzielę w TVN24 cytował wulgarne hasła z marszu narodowców. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie "wulgarnych słów" publicysty.

"Strzelał ze strychu do gołębi". Dostał człowiek

40-latek szedł ulicą i nagle poczuł ból w udzie. Okazało się, że ma ranę postrzałową. Policjanci ruszyli na poszukiwanie sprawcy i znaleźli zastrzelonego gołębia na strychu. Stąd padły strzały - z kamienicy naprzeciwko szkoły podstawowej, obok placu zabaw, na którym były dzieci.

Będzie raport Amnesty International o marszu. "Symbole, które nie powinny się pojawiać"

Niepokojącym faktem jest "przesuwanie granic i próba normalizacji tego typu zjawisk" - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Draginja Nadażdin, szefowa polskiego oddziału Amnesty International, komentując zajścia, do jakich dochodziło w czasie Marszu Niepodległości. - Niepokojące, jak potraktowano te około 40 osób - dodała, komentując zatrzymania kontrdemonstrantów. Podkreśliła również, że Amnesty International przygotuje raport w sprawie przebiegu manifestacji.

Pomyliła leki. Wydała klientce cztery razy silniejsze tabletki

Wydała za mocne leki, zorientowała się po czasie. O pomyłce pracownica apteki od razu powiadomiła policję. I tak zaczął się wyścig z czasem. - Musieliśmy dotrzeć do kobiety zanim ta zażyłaby cztery razy mocniejszy lek - mówi sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji.

Tusk o "bardziej serdecznym zaproszeniu". Bielan odpowiada: było zwyczajowe

Jarosława Kaczyńskiego nie było w sobotę w Warszawie podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości, ponieważ "Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat organizuje swoje obchody 11 listopada w Krakowie" - tłumaczył Adam Bielan w "Jeden na jeden". Skomentował też obecność Donalda Tuska na uroczystościach. - To zaproszenie dla byłych premierów pojawiało się co roku - powiedział wicemarszałek Senatu.