"Żal mi Beaty Szydło. Mocny premier załatwia to jednym telefonem"

- Premier, który mówi, że będzie apelował do ministra? W systemie demokracji parlamentarnej premier musi mieć taką pozycję, żeby nikt nie wątpił, że to on wydaje polecenia - powiedział w "Faktach po Faktach" Leszek Miller. Były premier komentował w ten sposób pozycję Beaty Szydło w stosunku do jej ministrów, zwłaszcza wobec szefa MON Antoniego Macierewicza.

Tajemniczy wybuch wyjaśniony. 31-latek miał "nietypowe hobby"

Nie butla z gazem, ale konstruowanie fajerwerków własnej produkcji było przyczyną wybuchu, do jakiego doszło w czwartek w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Okazało się, że 31-letni Marcin O. zgromadził w domu kilkanaście kilogramów materiałów pirotechnicznych i wybuchowych. Usłyszał już zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty zdrowia lub życia sąsiadów.

Rzecznik uspokaja: prezydent Duda jest bezpieczny, daleko od wybuchu

Do eksplozji doszło ok. 20 przecznic od miejsca, w którym mieszka polska delegacja. Nie było w żadnym momencie zagrożenia - zapewnił w rozmowie z "Faktami" TVN Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta. Andrzej Duda z małżonką od soboty przebywają w Nowym Jorku. Tego samego dnia wieczorem miał tam miejsce silny wybuch.

Matki karmiące w obiektywie

Kobieta karmiąca piersią to nie temat tabu - twierdzą organizatorzy wystawy "The Milky Way". Jej bohaterkami są między innymi mieszkanki Sopotu, które wraz ze swoimi pociechami wzięły udział w profesjonalnej sesji. Na zdjęciach pokazują, że nie wstydzą się karmić piersią w miejscach publicznych. Wystawę można było oglądać w Sopocie.

Kownacki: sprawą tego, co się działo od 10 kwietnia, powinien zająć się Trybunał Stanu

- Oni bezkarnie manipulują wycinkami taśm czy jakimiś dokumentami wyrwanymi z kontekstu - ocenił prace nowej komisji smoleńskiej Sławomir Neumann (PO) w programie "Kawa na ławę". Nie zgodził się z nim wiceminister obrony. - Sprawą tego wszystkiego. co się działo od 10 kwietnia, powinna zająć się nie tylko prokuratura, a być może i Trybunał Stanu - stwierdził Bartosz Kownacki.

Dyrektor schroniska wyrzucił koty. "Widzę, jak się opalają, bawią na łące"

Dyrektor Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej - z zawodu weterynarz - wyrzucił 35 kotów, którymi wcześniej się opiekował. Część zwierząt zaginęła, część koczuje pod siatką schroniska. Eksperci nie ma mają wątpliwości, że koty nie przeżyją zimy, a zachowanie dyrektora nazywają przestępstwem. Kierownik schroniska nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. - Nie złamałem przepisów! - upiera się. Materiał programu "Uwaga".

Ewakuacja gospody, blokada drogi. Powód: tajemnicza beczka

Przewożona do utylizacji beczka z nieznaną substancją stała się powodem ewakuacji około 100 osób oraz blokady drogi. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kruszyn koło Bolesławca (woj. dolnośląskie). Informację o akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Lot w dzień, więc przyjemnie". Prezydent już w Nowym Jorku

Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybył w sobotę wieczorem do Nowego Jorku, gdzie w przyszłym tygodniu weźmie udział w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a także w szczycie ONZ dotyczącym migracji i uchodźców. Spotka się też z amerykańską Polonią. - Będziemy walczyć o to niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa (ONZ) - mówił prezydent korespondentowi "Faktów" TVN w USA.

O północy włamali się do sklepu. Ukradli rowery warte 200 tys. zł

Właściciele sklepu w Straszynie koło Gdańska wycenili na 200 tysięcy złotych markowe rowery, które skradziono w nocy z salonu. Nie chcą czekać z założonymi rękami, dlatego pokazują monitoring z kradzieży. Za pomoc w ujęciu sprawców i odzyskaniu sprzętu oferują 20 tys. zł.

77. rocznica sowieckiego ataku na Polskę

77 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Idź na plażę i rzuć "piaskiem w raka"

Fundacja "Trzeba Marzyć" znów bierze sprawy w swoje ręce, a właściwie... nogi. Wolontariusze i sympatycy zapraszają na charytatywny marsz z kijkami. Wszystko po to, by zebrać środki na spełnianie marzeń chorych dzieci. Wystarczy kupić bilet-cegiełkę i pojawić się na plaży.

Niemiec płakał, jak sprzedawał? "Cofasz licznik i wystawiasz na aukcję"

Jedna z najważniejszych tajemnic handlarzy samochodami to tzw. korekcja licznika. Jak przekonał się reporter "Czarno na białym", to zabieg powszechny, a bez niego praktycznie nie da się funkcjonować na rynku używanych samochodów. Jaka jest tajemnica sprowadzanych samochodów z niskim przebiegiem, którymi - jak głosi jedno z nieśmiertelnych haseł sprzedawców - niepaląca pani jeździła jedynie na zakupy?

"Wytłumacz, co miał na myśli polski minister". Odpowiedzieć musi uczeń z Holandii

Maturzyści w Holandii uczą się o Unii Europejskiej na przykładzie Polski, która sprawia UE kłopoty. W ćwiczeniach z wiedzy o społeczeństwie pojawił się fragment artykułu o krytykowanych w Brukseli ostatnich zmianach w polskim prawie. Dla kogo to bardziej kłopotliwe: holenderskiej szkoły czy polskiego wizerunku? Materiał magazynu "Polska i świat".

Oficerowie pobili policjantów. Usłyszeli zarzuty

Byli agresywni, obrażali obsługę jednego z hoteli w Giżycku, a kiedy na miejsce przyjechali policjanci, doszło do awantury i bójki. Byli to oficerowie Wojska Polskiego (jednym z nich jest syn znanego generała WP), którzy grozili policjantom pozbawieniem życia, wyzywali ich i pobili. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia. Decyzją Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zostaną wydaleni ze służby. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Giertych o podkomisji smoleńskiej: manifestacja pogardy dla prawdy

- To była klęska Antoniego Macierewicza, bo nie znalazł żadnych dowodów na zamach - powiedział w "Faktach po Faktach" Roman Giertych, pytany o czwartkową konferencję nowej podkomisji smoleńskiej. Jak ocenił, to "wszystko jest tak mało poważne, że pamięć o ofiarach przeradza się w groteskę".

Prokuratura wraca do sprawy "wampira z Bytowa". Sprawdzą zbrodnie sprzed lat

Prokuratura Regionalna w Gdańsku sprawdzi, czy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uda się przypisać "wampirowi z Bytowa" niewyjaśnione zbrodnie sprzed ponad 20 lat. Pomóc mają funkcjonariusze z gdańskiego "Archiwum X". Leszek Pękalski od 24 lat jest w więzieniu. Został skazany za jedno morderstwo, w śledztwie przyznawał się do 90 zbrodni, a oskarżono go o 17.

"To jest ten moment, który zapamiętamy jako czarny dzień polskiej edukacji"

- To jest szaleństwo i początek wielkiego chaosu - tak w rozmowie z TVN24 Joanna Kluzik-Rostkowska oceniła reformę oświaty przedstawioną w piątek przez szefową MEN Annę Zalewską. Platforma Obywatelska zapowiedziała już złożenie wobec minister wotum nieufności. - Zmiany odbędą się kosztem dzieci - przekonywała z kolei Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

Piesi uciekają z przejścia. Przed ciężarówką

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie). Mało brakowało a kierowca ciężarówki potrąciłby pieszych, którzy próbowali przejść na drugą stronę jezdni. Całą sytuację zarejestrował wideorejestrator umieszczony w nieoznakowanym radiowozie.