"Propozycja ministra jest dla nas nie do zaakceptowania"

- Jesteśmy już zmęczeni protestem. Jest to ciężka forma walki o to, aby nastąpiła rzeczywista poprawa - komentował w piątek we "Wstajesz i wiesz" Marcin Kasierski z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Jak dodał, propozycja ministra zdrowia o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia do 6 procent PKB w 2025 roku, jest "nie do zaakceptowania".

114 milionów złotych na służbę zdrowia mniej. Arłukowicz wypytał wiceminister zdrowia

W 2017 roku budżet na ochronę zdrowia wyniósł 7 miliardów i 405 milionów złotych, w przyszłym będzie to 7 miliardów i 291 milionów złotych. Oznacza to, że zostanie zmniejszony o 114 milionów złotych. Takie informacje przekazała na środowym posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia wiceminister Katarzyna Głowala. - Brakuje dobrej woli, brakuje pieniędzy - komentował były minister Bartosz Arłukowicz. Materiał programu "Polska i Świat".

Nowy pomysł MON. Powstaną "Kolumny Niepodległości"

Z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości MON opracowało program "Kolumny Niepodległości". Zakłada on wybudowanie w miejscach szczególnych dla historii Polski okolicznościowych memoriałów w formie kolumn - poinformował resort.

"Przestrzegam przed zbytnim optymizmem. Mamy z kim przegrać"

- Na dziś nie widzę w Polsce sytuacji, która wymagałaby jakichś gwałtownych zmian w rządzie - tak Beata Szydło odpowiedziała na pytanie dziennika "Polska The Times", czy ustąpi ze stanowiska. Dodała również, że "przestrzegałaby przed zbytnim optymizmem", bo PiS "ma z kim przegrać".

Tramwaj jak statek. Zobacz, dlaczego nie warto zajeżdżać mu drogi

- Myślą, że tramwaj zatrzyma się w miejscu. A przecież to jest jak statek - potrzebuje czasu, żeby wytracić prędkość - opowiada motorniczy, który ma na "koncie" kilku potrąconych pieszych i kilkanaście rozbitych aut - chociaż nigdy nie zawinił. Żeby takich przypadków było mniej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Łódź zaprosiło nas na nietypowy eksperyment.

Podkomisja smoleńska: wzrost temperatury w czujniku przed katastrofą

Podkomisja do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 roku, czyli tak zwana podkomisja smoleńska, potwierdza doniesienia "Gazety Polskiej", według których w zapisie jednego z rejestratorów Tu-154M nastąpił gwałtowny wzrost ciepła na czujniku temperatury samolotu, po którym nastąpiła katastrofalna seria awarii. Podkomisja wyjaśnia, że analizowany zapis pochodzi z odczytu rejestratora monitorującego zewnętrzny czujnik.

Łapiński: spotkanie Duda-Kaczyński nie zostało odwołane, nie ma sensacji

Prace nad uzgodnieniami dotyczącymi poprawek w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które zamierza zgłosić PiS, trwają, nie zostały zakończone - zapewnił w piątek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, spotkanie obu polityków nie zostało odwołane, to "kwestia kilkunastu dni".

Od 11 lat przykuta do łóżka. Lekarz popełnił błąd, teraz unika odpowiedzialności

Pani Katarzyna ma porażenie kończyn, jest częściowo świadoma. To konsekwencje nieudanego zabiegu powiększenia piersi przeprowadzonego w prywatnej klinice chirurgii plastycznej. Jak informuje "Uwaga!" TVN, uczestniczący w operacji lekarz, chociaż sąd nakazał mu zapłacić rodzinie wysokie odszkodowanie, a potem przekazywać comiesięczną rentę, przez wiele lat unikał wykonania orzeczenia.

"Komplikujemy ludziom życie. Wystarczyłoby zmienić jeden artykuł"

Nie rozumiem, dlaczego zamiast zmienić jeden artykuł w kodeksie pracy, piszemy ogromną, skomplikowaną ustawę i komplikujemy życie ludziom - komentował we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. OPZZ postuluje z kolei wprowadzenie 2,5 razy wyższych stawek za pracę w niedzielę. - Po to, żeby pracodawca zastanowił się, czy mu się opłaca prowadzić działalność w niedzielę, czy mu się nie opłaca - dodawał Andrzej Radzikowski z OPZZ.

Biskup karci księdza kulturystę, ten przeprasza

W przerwach między kazaniami, ks. Artur Kaproń, proboszcz parafii w Osiecznicy (woj. dolnośląskie) dźwiga ciężary. I to z sukcesami, bo na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce zajął dobre czwarte miejsce. Nie w smak to jednak jego przełożonym. "Padre Arturo" za swoje hobby dostał właśnie reprymendę od biskupa.

Kosiniak-Kamysz: jest totalna wolnoamerykanka, a chcą całkowitego zakazu

- PiS skontaktował się z kolegami z Węgier, a tam po roku wycofano się z całkowitego zakaz handlu. Orban wyczuł, co się dzieje i po roku zmienia zdanie - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, oceniając przygotowany projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele. - PiS widząc, że tam to nie wyszło, mówi: "kurczę, w Polsce to też może wywołać największy protest z tych wszystkich, które do tej pory mieliśmy" i proponuje takie połowiczne rozwiązanie - dodał.

MON podważa wiarygodność byłego szefa kontrwywiadu i jego zeznań w zespole PO

Ministerstwo Obrony Narodowej podważa wiarygodność wypowiedzi byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generała Piotra Pytla. Były szef SKW wziął udział w czwartkowym posiedzeniu sejmowego zespołu śledczego Platformy Obywatelskiej do spraw zagrożeń bezpieczeństwa państwa, który przygląda się między innymi decyzjom szefa MON Antoniego Macierewicza.

Komisja Macierewicza musi ujawnić wydatki. Tak orzekł sąd

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał zespołowi Antoniego Macierewicza udostępnić informacje o wydatkach komisji smoleńskiej. Sąd uznał, że obowiązkiem podkomisji, jako organu władzy publicznej, jest ujawnienie nie tylko informacji, ale konkretnie zawieranych umów cywilno-prawnych. Materiał programu "Polska i Świat".

Komisja Europejska chwali Polskę za walkę z oszustami

Komisja Europejska chwali polski rząd za działania przeciw wyłudzeniom podatku VAT, a ministerstwo finansów - nieoficjalnie - zadeklarowało gotowość do poparcia wszystkich pomysłów Komisji zmierzających do uszczelniania luki w poborze VAT na poziomie europejskim. Ma powstać też sejmowa komisja śledcza, która ma zbadać wyłudzenia podatku. Materiał programu "Polska i Świat".

Nitras ukarany za dyskusję z marszałkiem Sejmu. Połowa pensji przez trzy miesiące

Sejmowa pensja Sławomira Nitrasa została zmniejszona. To kara za wdanie się w dyskusję z marszałkiem Sejmu. Poseł Platformy chciał zgłosić wniosek formalny, ale marszałek się nie zgodził. Teraz Sławomir Nitras rozważa skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości, bo - jak mówił - "nikt i nic nie zmusi go by na w Sejmie milczał". Materiał programu "Polska i Świat".

Szydło "stara się nie powtarzać błędu Marcinkiewicza"

- Z punktu widzenia czystości sceny politycznej w Polsce byłoby lepiej, gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, ponieważ on i tak rządzi - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci). Zdaniem Joanny Kluzik-Rostkowskiej (PO) z kolei Beata Szydło stara się nie powtarzać błędu premiera Marcinkiewicza. Politycy komentowali zapowiedzianą przez prezes Rady Ministrów rekonstrukcję rządu i medialne spekulacje wokół zmiany na stanowisku premiera.

PO żąda dymisji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Platforma Obywatelska chce pilnego zwołania sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Żąda też dymisji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka w związku z domniemanymi nieścisłościami dotyczącymi byłego wiceszefa MON Jacka Kotasa.