Zderzenie z busem. Sześć osób w szpitalu

Sześć osób trafiło do szpitala po zderzeniu busa z samochodem osobowym na trasie Piła - Trzcianka. Kierowcę forda, który był sprawcą wypadku, wyciągano z auta za pomocą hydraulicznego sprzętu.

Gersdorf na ślubowaniu u prezydenta. Sąd Najwyższy: kroki podjęte bezrefleksyjnie

W trudnym okresie stresów i przepracowania każdemu z nas zdarzają się kroki podjęte bezrefleksyjnie - to komentarz rzecznika Sądu Najwyższego do obecności I prezes SN profesor Małgorzaty Gersdorf na przyjęciu przez prezydenta Andrzeja Dudę ślubowania od sędziego nowego Trybunału Konstytucyjnego Justyna Piskorskiego. Uroczystość odbyła się w poniedziałek.

Rząd pozwoli rozsypywać zmarłych

Rząd chce wyjść naprzeciw wciąż sprzecznym z obowiązującym prawem, ale już stosowanym zwyczajom. Ustawa z lat 50. poprzedniego stulecia ma zostać zmieniona. Jak informuje "Rzeczpospolita", pojawi się w niej zapis pozwalający na rozsypywanie prochów zmarłych.

Myśliwi wstrząśnięci zabiciem żubra. "Był taką lubuską maskotką"

Polscy i niemieccy myśliwy spotkali się na konferencji prasowej w Gorzowie Wielkopolskim poświęconej bulwersującej sprawie żubra zastrzelonego w Lebus (Brandenburgia). - Myśliwi nie zabili żubra, bo chcieli. Oni zrobili to na polecenie urzędników - tłumaczył Bernd Miodecki z koła łowieckiego Altzeschdofer Muhlenfliess.

"Umarła z ojcem w błotach Smoleńska". Walka z MON o pomoc dla córki oficera BOR

- Ona wiedziała, że tata nie żyje. Nie czekała już na niego, bo tak to zawsze w kuchni wyglądała. Wiedziała, że nie wróci - opowiadała reporterce programu "Czarno na białym" wdowa po oficerze BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Siedmioletnia wówczas córka oficera doznała głębokiej zapaści psychicznej. Dziś potrzebuje pomocy, dożywotniej renty, o którą walkę w sądzie z MON toczy jej matka.

Tragiczny wypadek pod Poddębicami, dwie osoby nie żyją

77-letni mężczyzna i jego pasażerka zginęli w zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Tarnowy (woj. łódzkie). - Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo przejazdu, włączając się do ruchu. W jego bok uderzył inny pojazd - informuje policja.

Sprawa poszukiwanego dziecka z Białogardu. Patryk Jaki o swojej intuicji

Ministerstwo Sprawiedliwości "próbuje włączyć się w spór" pomiędzy rodzicami, którzy zabrali noworodka z białogardzkiego szpitala i się ukrywają, a lekarzami - poinformował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Oświadczył także, że poprosił o akta tej sprawy. - Intuicja mi podpowiada, że ci rodzice mogą mieć wiele racji - oznajmił, dodając, że nie zna wszystkich okoliczności tej sprawy.

"Nie ma żadnego konfliktu, nie ma żadnego napięcia"

"Absolutnie nie można mówić o konflikcie" pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem - zapewnił w "Jeden na jeden" Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej. Pytany o generała Jarosława Kraszewskiego, prezydenckiego doradcy, wobec którego kontrwywiad prowadzi postępowanie sprawdzające, stwierdził, że "w tego rodzaju sprawach nie wolno naciskać na służby".

Ubywa ekspertów smoleńskich z podkomisji Macierewicza

Choć końca prac smoleńskiej podkomisji nie widać, odchodzą z niej kolejni badacze. Z czteroosobowego prezydium został tylko jeden jego członek. Odchodzą tym ciszej, im głośniej jest o wybuchach na Tu-154. Czy rezygnują, bo nie chcą podpisywać się pod taką tezą podkomisji? Co stało się z Frankiem Taylorem, który miał być jej głównym zagranicznym doradcą? Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

"Ubolewam nad tym, że są takie przepisy, które nie pozwalają PKW interweniować"

- Trzeba doprowadzić do tego, by także w okresie przed kampanią wyborczą istniała możliwość kontrolowania działań partii politycznych, które mogą wpływać na wynik wyborów - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wojciech Hermeliński. Do sprawy odniósł się również były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. - Wstępną ocenę powinna przeprowadzić PKW - ocenił.

Polacy pomogą Irakijczykom. W ramach misji NATO

Polscy specjaliści przekażą irackim instruktorom wiedzę potrzebną do remontów i utrzymania sprzętu produkcji radzieckiej. Pilotażowy program rusza w przyszłym tygodniu – poinformował w poniedziałek dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Sławomir Wojciechowski.

Mularczyk o "sprawach sądowych wobec totalnej". Jaki wyjaśnia, co miał na myśli

- Rozmawiałem na ten temat z panem posłem Arkadiuszem Mularczykiem i powiedział, że chodzi o sprawy, które są powszechnie znane - skomentował w "Faktach po Faktach" wpis Mularczyka o "sprawach sądowych i prokuratorskich wobec totalnej" Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości wskazał, że chodzi o pozwy przeciwko Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru.

Przymus szczepionek trudny w egzekucji. Sąd swoje. Rodzice swoje

Co jest ważniejsze? Prawa pacjenta czy obowiązkowe zabiegi u noworodka po porodzie? Obie wartości są jednakowo ważne - zgodnie mówią prawnicy różnych specjalności. Gdy jednak dochodzi do sporu między rodzicami a lekarzami, rozstrzyga go sąd. Przy porodzie wcześniaka w Białogardzie procedura zadziałała wręcz wzorcowo. Tyle że rodzice zabrali dziecko i oddalili się ze szpitala.

"To próba wykręcenia się". Kaczyński o słowach szefa MSZ Niemiec

- Jeżeli dojdzie do wypłacenia tych reparacji, to będzie to po prostu akt sprawiedliwości. Przed nami pewnie długa walka, mam nadzieję, że zwycięska - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował wypowiedź szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela dotyczącą ewentualnych żądań polskich roszczeń reparacyjnych.

"Heroiczna postawa Polaków". Przyznano odznaczenia imienia Żabińskich

- Przyjechaliśmy tutaj, żeby uhonorować odwagę - prostą, zwykłą, czystą odwagę - podkreślił w poniedziałek w Warszawie wiceprzewodniczący Knesetu Yehiel Hilik Bar. W warszawskim zoo wręczono kolejne odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich przyznawane Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Otrzymały je siostry franciszkanki z Klasztoru Maryi, Natalia Jakoniuk wraz z rodziną oraz - pośmiertnie - rodzina Kawczyńskich.

Kluczowa dla planów Macierewicza firma ma problem. Chińczycy wyprowadzali majątek

Ukraiński sąd zamroził chińskie udziały w jednej z ważniejszych firm zbrojeniowych kraju - Motor-Sicz. Sprawą zajęły się służby. Chińska firma miała potajemnie wyprowadzać majątek ukraińskiego przedsiębiorstwa. Tymczasem drenowany przez Azjatów Motor-Sicz ma duże znaczenie dla polskiego wojska, bo od lat pomaga utrzymywać poradzieckie śmigłowce. To z tą firmą Antoni Macierewicz chciał je modernizować, albo wręcz budować zupełnie nowe maszyny.