"Przybyliśmy tutaj, by potępić straszliwe zbrodnie"

Jesteśmy tu jako bracia i siostry, którzy zgadzają się, że doszło tu do zbrodni przeciwko ludzkości - powiedział sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej Muhammad bin Abdulkarim Al-Issa, który w czwartek złożył wizytę w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Maltretowany 6-latek miał siniaki na całym ciele. Do aresztowania ojczyma przyczynił się film w telefonie

Wyzywanie, grożenie śmiercią, bicie po twarzy i innych częściach ciała, wykręcanie rąk - istną gehennę przeszedł w ostatnich kilku miesiącach sześcioletni chłopiec z Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku. To, że w domu się nad nim znęcano, wyszło zupełnie przypadkiem. Sprzedając telefon, ojczym dziecka zapomniał wykasować film, który teraz doprowadził do jego aresztowania.

"Kaczyński uznaje pełny prymat woli politycznej nad prawem"

Dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego prawo to rękawiczka, w którą ubiera siłę, nagą pięść - ocenił Łukasz Lipiński z "Polityki". Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej" powiedział, że wniosek marszałek Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący "sporu kompetencyjnego" z Sądem Najwyższym to "kuriozalne wykorzystywanie istniejących przepisów".

Hermeliński: jeżeli jest rzekomy spór, to Sejm i prezydent też powinni wstrzymać postępowania

Nie ma żadnego sporu kompetencyjnego. Złożony w złej wierze wniosek marszałek Sejmu to kolejna próba zablokowania posiedzenia Sądu Najwyższego - ocenił w TVN24 Wojciech Hermeliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Tłumaczył też, że według przepisów wszystkie podmioty, które są zaangażowane w ten rzekomy spór powinny "wstrzymać swoje postępowania". W tym przypadku, poza Sądem Najwyższym, dotyczy to Sejmu i prezydenta.