Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej: "Boże Ciało" przemawia do szerszej widowni

- Polscy twórcy w obszarze kina mocno stawiają swoje akcenty. To widać nie tylko tutaj lokalnie, ale widać też w świecie międzynarodowej kinematografii. Dlatego uważam, że to jest dobry moment i głęboko wierzę w potencjalny sukces "Bożego Ciała" - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, scenograf i jeden z realizatorów "Zimnej wojny" Marcel Sławiński.

Rolnika zjadły świnie, które hodował

Na jednej z posesji w Osieku na Dolnym Śląsku znaleziono fragmenty szkieletu 71-letniego mężczyzny. Sekcja zwłok wykazała, że hodowca został zjedzony przez własne świnie.

"Wiedzieliśmy, że mamy dobry film, ale jest wiele dobrych filmów"

- Startowaliśmy z pozycji filmu, który kilka miesięcy temu był anonimowy w Stanach Zjednoczonych. Praca wykonana przez trzy miesiące zaprocentowała - mówił we wtorek w TVN24 Leszek Bodzak, producent filmu "Boże Ciało", który zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. - Myśmy już wczoraj wygrali - powiedziała druga z producentów, Aneta Hickinbotham.

"Karty nie są rozdane. Andrzej Duda wcale nie musi zostać prezydentem"

Wybraliśmy kandydata, który ma największy potencjał rozbudowania swojego poparcia - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" o Robercie Biedroniu Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy. - Ja naprawdę mam przekonanie, że lewica jest w stanie zawalczyć o drugą turę w wyborach prezydenckich - dodał.

Kolejne pytania o legalność wyroków sędziów wybranych przez nową KRS

Kolejni sędziowie z Olsztyna pytają o legalność wyroków wydanych w sądach pierwszej instancji przez sędziów rekomendowanych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. W tej sprawie skierowali do Sądu Najwyższego siedem pytań prawnych. Gdyby weszła w życie ustawa dyscyplinująca, nie mogliby tego zrobić. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Unia Europejska ma tylko jedno skuteczne narzędzie oddziaływania na polskie władze"

Poprzez jazdę po bandzie i zmiany w istocie rzeczy konstytucyjne przy pomocy prostych ustaw doprowadzono do anarchizowania państwa - powiedział w "Kropce nad i" prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar, odnosząc się do tak zwanej ustawy kagańcowej. Zdaniem profesora Antoniego Dudka "Unia Europejska ma w tej chwili tylko jedno skuteczne narzędzie oddziaływania na polskie władze", którym jest uzależnienie rozdzielania środków z budżetu od przestrzegania praworządności.

Tragiczne godziny. Rozmowa z dziennikarzami o dniu zabójstwa Pawła Adamowicza

Świadectwa tych, którzy 13 stycznia ubiegłego roku byli na miejscu, widzieli, co się wydarzyło i relacjonowali to dla państwa. Rzadko pokazujemy kulisy naszej pracy, teraz po roku od tej tragedii dziennikarze TVN24, pracujący tego feralnego wieczoru, w rozmowie z reporterem "Czarno na białym" opowiadają, dlaczego nie wszystko można było wtedy pokazać i nie wszystko od razu można było powiedzieć.

"Zło zwycięża wtedy, kiedy my zaczynamy się bać, dlatego musimy być odważni"

Ta tablica upamiętnia pozbawioną sensu i wyjątkowo okrutną śmierć Pawła Adamowicza, mojego ukochanego męża, wspaniałego ojca naszych córek, prezydenta Gdańska: miasta wolności, solidarności i odwagi - mówiła w poniedziałkowy wieczór Magdalena Adamowicz. W Gdańsku została odsłonięta tablica upamiętniająca wieloletniego prezydenta miasta.

"Boimy się, że sprzęt będzie, ale nie będzie miał kto przy nim stać"

Ja jestem za taką właśnie Polską - radosną, miłą, pełną uśmiechu - mówił o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak. Dodał, że w związku z brakami lekarzy w szpitalach, "jest ostatni moment, aby przeprowadzić obywatelską debatę o stanie opieki zdrowotnej". - Stąpamy po cienkim lodzie. Boimy się, że sprzęt będzie, ale nie będzie miał kto przy nim stać - powiedział.

"Usłyszałam pytanie, czy mam pewność, że to prezydent Adamowicz"

W dzisiejszym "Czarno na białym" w TVN24 wracamy do zeszłorocznych tragicznych wydarzeń w Gdańsku. Po roku od śmierci Pawła Adamowicza reporterzy, operatorzy, wydawcy, producenci, prezenterzy TVN24, pracujący przy realizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, opowiedzą o tym, jak w ich pamięci zachowało się tamto wydarzenie.

"Wczorajszy finał pokazał, że fundacja przez 28 lat robi rzeczy niezwykłe"

- Wspieracie nas tak, jak wsparliście nas wczoraj, kiedy cała Polska była kolorowa. Nie dzieliliśmy. Wręcz przeciwnie, przytulaliśmy się do siebie, byliśmy ze sobą - mówił w poniedziałek prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Podsumowując niedzielny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ocenił, że był to "dzień niebywałych wzruszeń". - 8 marca rozliczymy cały finał, teraz trwa liczenie pieniędzy - podkreślił.

"Uderzał z dużą siłą stojakiem na kroplówki". Zarzuty i areszt po zabójstwie w szpitalu

Prokuratura postawiła 61-latkowi zarzut zabójstwa 93-latka i spowodowania obrażeń ciała u pielęgniarki. Krzysztof Sz. miał zaatakować w nocy z czwartku na piątek w szpitalu na gdańskiej Zaspie. Katarzyna Brożek, rzeczniczka szpitali Copernicus przyznała, że dzień wcześniej mężczyzna był pobudzony i dostał środki uspokajające. Mężczyzna trafi na razie na trzy miesiące do aresztu.

Zeznała, że były partner przykuł ją do kaloryfera, bił i groził kijem bejsbolowym

Kobieta po tygodniu zgłosiła się na policję i zeznała, że jej były konkubent przykuł ją kajdankami i łańcuchem do kaloryfera w jego mieszkaniu. Miał ją bić i grozić kijem bejsbolowym. - Mężczyzna prowadził z nią dialog na temat ich związku, który się rozpadł, a on nie może się z tym pogodzić - mówi policjant. Podejrzany nie przyznaje się do zarzutu, został aresztowany.

Pusty samochód w rzece Krzna. Wznowiono poszukiwania kierowcy

Służby wznowiły poszukiwania kierowcy samochodu, który w sobotę wyciągnięto z rzeki Krzna w województwie lubelskim. Zaginiony mężczyzna to Tomasz Sylwesiuk, 45-letni mieszkaniec i radny gminy Terespol, który od piątku nie wrócił do domu. Policja opublikowała wizerunek zaginionego.

Refleksja premiera "w dramatycznej sprzeczności" z wersją PiS

Refleksja bardzo ciekawa, ale dziwię się, że premier Morawiecki nie miał takich refleksji wcześniej - powiedział w poniedziałek Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. Odniósł się w ten sposób do słów szefa rządu, który w wywiadzie dla "Die Welt" stwierdził, że "komunistyczni sędziowie w latach dziewięćdziesiątych kształcili swych następców i tym samym odcisnęli na nich swoje piętno". - Już trochę nie nadążam za Prawem i Sprawiedliwością - stwierdził Adrian Zandberg, jeden z liderów Lewicy Razem.

Pierwszy Polak z prestiżową nagrodą. Zasłynął przeszczepem narządów szyi

Mam ten zaszczyt i przyjemność być pierwszym Polakiem wyróżnionym w ten sposób - opowiedział w rozmowie z TVN24 chirurg profesor Adam Maciejewski, który odebrał w USA prestiżową nagrodę przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej (ASRM). Jego zespół zasłynął po przeprowadzeniu pierwszego na świecie złożonego przeszczepu narządów szyi u dziecka. - Nagroda Godina obejmuje dorobek w całości - powiedział profesor Maciejewski.