Najnowsze

Najnowsze

"Bardzo dziękuję tym sędziom, którzy mimo szykan potrafią się postawić"

Należy chuchać i dmuchać na tę niezależność sędziowską, ale także na odwagę. Dlatego, że z przysięgą wiążą się obowiązki, odwaga, żeby stanąć w obronie tej swojej niezależności. Mnie to niesłychanie imponuje, bardzo dziękuję tym sędziom, którzy mimo szykan potrafią się postawić i potrafią działać niezależnie - podkreślił w "Faktach po Faktach" Zbigniew Janas, opozycjonista z czasów PRL.

Aresztowano 500 strajkujących robotników

Turecka policja aresztowała około 500 osób, które w sobotę brały udział w demonstracji na terenie budowy lotniska w Stambule. Robotnicy krzyczeli między innymi, że nie są niewolnikami, domagając się wypłaty zaległych wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy.

"Czuwajcie, aby religijność nie była instrumentem mafii"

- Proszę, byście czuwali nad tym, aby religijność ludowa nie była instrumentalnie wykorzystywana przez mafię, bo wtedy zamiast być środkiem miłującej adoracji, staje się narzędziem zdemoralizowanej ostentacji - apelował papież Franciszek w sobotę do wiernych zgromadzonych w katedrze w Palermo na Sycylii.

"Zaczęłam się bać. Zaczyna się apokalipsa"

To nie jest tak, że budzimy się rano i mówimy: o, zróbmy sobie rewolucję. Zawsze są jakieś głębokie powody do tego, żeby dokonać rebelii, przewrotu - mówiła w "Xięgarni" TVN24 pisarka Olga Tokarczuk, tegoroczna laureatka Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Chodzący przykład na to, że z cukrzycą można przejść Polskę

Kiedy wpadłem na pomysł, że połączę dwa punkty Polski, najbardziej wysunięty na północ z najwyższym punktem na południu, to było takie "wow!" w głowie – mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 o swojej wyprawie Andrzej Michalik. Mężczyzna ma cukrzycę typu 1. Przeszedł 790 km przez Polskę w ramach projektu "Słodkie punkty".

"Trochę smutne, że kiedy stoimy po jednej stronie, urządza atak"

- Robert mówi tyle pięknych słów o wspólnocie i demokratycznym froncie, a kiedy tylko coś nie jest według schematu, który sobie założył, urządza atak - tak Barbara Nowacka w programie "Babilon" na antenie TVN24 skomentowała wypowiedź Roberta Biedronia, który zasugerował, że z tęsknoty za skutecznością dała się sprzedać i poparła Rafała Trzaskowskiego. - Czy lepiej jest być skutecznym chodząc po mediach i krytykując innych, czy realnie wdrażając program? - pytała polityk Koalicji Obywatelskiej.

Samochód dachował na A2. Ranne dwie osoby

Na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Łowicz doszło około godziny 12.30 do dachowania samochodu, który zablokował przejazd w kierunku Poznania. W wypadku ranne zostały dwie osoby.

Nożownik znał swoją ofiarę. Nie żyje 62-letnia kobieta

62-letnia kobieta zmarła po tym, jak na jednej z ulic w dzielnicy Niwka w Sosnowcu została kilkakrotnie pchnięta nożem. Kobiety, mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować. Sprawca zabójstwa był jej znajomym. Przebywa w areszcie, wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Strzelił do byłej partnerki osiem razy. Usłyszał zarzuty zabójstwa

Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 51-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa. W jednym z mieszkań w Mrągowie w czwartek znaleziono ciało kobiety, która zginęła od strzałów z broni palnej. W piątek po południu na drodze krajowej nr 16 w Baranowie policjanci zatrzymali jej byłego partnera podejrzewanego o popełnienie tej zbrodni. Podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

"The Times": były lider Partii Pracy Michael Foot był informatorem KGB

Były lider Partii Pracy i kandydat na premiera Michael Foot był płatnym informatorem radzieckich służb - wynika z książki publicysty "The Times" Bena Macintyre'a. Brytyjski dziennik opublikował w sobotę fragment książki opisującej historyczne związki KGB z lewicową Partią Pracy.

"Żadna umowa w sprawie wojsk USA w Polsce nie zostanie w tym roku podpisana"

Decyzja USA o stacjonowaniu na stałe amerykańskich wojsk w Polsce zapadnie najwcześniej w przyszłym roku - powiedział w sobotę wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Podkreślił, że "na pewno żadna umowa w tej sprawie nie zostanie podpisana we wrześniu przez prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudę", a cały proces jest "skomplikowany i długotrwały".

"Tom Cruise bardzo wysoko ustawia poprzeczkę"

Tom Cruise daje z siebie wszystko i zachęca do tego innych. Ja byłem na to gotów. Bardzo wysoko ustawia poprzeczkę. Teraz już wiem, ile się jeszcze muszę nauczyć - mówił Henry Cavill w rozmowie z dziennikarką "Dzień Dobry TVN" Anną Wendzikowską. Aktor, który wcielił się w jedną z głównych ról w szóstej część serii "Mission: Impossible. Fallout", opowiedział o pracy na planie superprodukcji.

Chciała przetrwać huragan w domu z siedmioma psami

Mieszkanka Karoliny Południowej nie była w stanie ewakuować się razem z siedmioma swoimi psami przed uderzeniem huraganu Florence. Pomogli jej obcy ludzie. Dzięki środkom ze zbiórki crowdfundingowej wynajęli samochód dostawczy, by mogła pojechać do rodziny.

Ariana Grande po raz pierwszy o śmierci byłego partnera

Ariana Grande, była partnerka Mac Millera, tydzień po jego śmierci po raz pierwszy zabrała głos. "Tak bardzo mi przykro, że nie dałam rady naprawić lub zabrać od Ciebie twojego bólu. Mam nadzieję, że teraz jest Ci lepiej" - napisała na jednym ze swoich profili społecznościowych.

Ewakuacja stacji telewizyjnej. "Wody jest coraz więcej"

W New Bern, jednym z miast zalanych po ataku huraganu Florence, ewakuowano budynek stacji telewizyjnej. Na posterunku miał zostać szef, jednak okazało się to zbyt niebezpieczne. - Musimy się jednak całkiem ewakuować z naszej siedziby, bo wody jest coraz więcej - oznajmił widzom. Huragan Florence nadciągnął nad południowy wschód USA w piątek rano czasu lokalnego.

Cel: jak najmniej odpadów

Czy współczesny człowiek może ograniczyć produkcję śmieci?. Może i to aż o 90 procent. Jan Krzeptowski-Sabała, widząc jak ludzie niszczą przyrodę i Tatry, postanowił tak żyć, aby produkować jak najmniej śmieci. Wyniki tego eksperymentu, który stał się sposobem na życie, są zdumiewające.

HIV coraz częściej dotyka starszych

HIV coraz częściej dotyka osoby po pięćdziesiątce. Mimo programów edukacyjnych i licznych kampanii, osoby dojrzałe nie są świadome ryzyka. Naukowcy chyba już wiedzą, dlaczego. Po prostu większość ostrzeżeń jest skierowana do ludzi młodszych.

Prawie sto spraw przesuniętych, a w SN brakuje sędziów

Prezydent ignoruje decyzję Sądu Najwyższego, nie czeka i wydaje postanowienie o przejściu w stan spoczynku siedmiu sędziów SN. Zdaniem środowisk prawniczych decyzja prezydenta jest nie tylko niezgodna z konstytucją, ale oznacza też opóźnienia w rozpatrywanych przez Sąd Najwyższy prawie stu sprawach.

W obronie obywateli

Już niemal trzystu uczestników protestów trafiło przed sądy. Tak było między innymi w przypadku aktywistów broniących Puszczy Białowieskiej, demonstrujących przed Sejmem i organizatorów kontrmiesięcznic. Wyroków w takich sprawach zapadło już kilkadziesiąt, a w ich uzasadnieniach słyszeliśmy o ograniczaniu wolności demonstrowania, wartościach w imię których można złamać prawo oraz prawach gwarantowanych przez konstytucję. I mowa tu o wyrokach uniewinniających.

Skutki protestów

Protesty uliczne są coraz bardziej radykalne albo przybierają formę żartów z władzy. Politycy PiS mówią o totalnej awanturze, a ci, którzy nazywają siebie uliczną opozycją o walce z dyktaturą. W materiale "Czarno na białym" o skuteczności protestów, które są nadal pełne emocji, ale uczestników jest coraz mniej.