Najnowsze

Najnowsze

Konflikt interesów

Czy nowy minister środowiska pogodzi interesy myśliwych i ekologów? Henryk Kowalczyk inaczej widzi prawo łowieckie niż jego poprzednik Jan Szyszko. Chce innych zapisów, ale i one budzą kontrowersję. Zmiana w prawie łowieckim może być pierwszym, ważnym sprawdzianem dla nowego ministra środowiska.

Rewolucja w modzie

Największe magazyny o modzie mówią zdecydowane nie zbyt chudym modelkom. Rozmiar 32 już nie przejdzie, za to z chęcią widziane są modelki od rozmiaru 34. Zapowiada się powrót do normalności i do zdrowia.

Niebezpieczna substancja w ludzkich organizmach

Te badania szokują: brytyjscy naukowcy przebadali nastolatków i wykryli, że w organizmie 90 procent z nich obecny jest związek BPA, wykorzystywany do produkcji między innymi plastiku. Powstaje pytanie: jak trafia do organizmu? Odpowiedź jest prosta: przez produkty pakowane w folie, plastiki i puszki. O tym co jemy, a na co powinniśmy uważać i jak bardzo to dla nas szkodliwe

Waszyngton reaguje na atak chemiczny w Syrii. Krytykuje Rosję

Departament Stanu USA wyraził w poniedziałek wieczorem "głębokie zaniepokojenie" informacjami o serii ataków z użyciem broni chemicznej w Syrii. Zaapelował o wywarcie presji na reżim prezydent kraju Baszara el-Asada "i jego sojuszników" w celu położenia kresu tym atakom.

Pieniądze z dymem

Z jednej strony smog a z drugiej ubóstwo energetyczne, które zimą dotyka nawet czterech i pół miliona Polaków. Palą w piecach, ale i tak marzną, bo koszty ogrzewania starych i nieocieplonych budynków są tak duże, że ich na to nie stać. Kiedy nastaje mroźna zima, stają przed dylematem: grzać czy kupić leki?

Atak z powietrza

Nowa broń do walki ze smogiem na razie jest jeszcze testowana. Mogli ją zobaczyć mieszkańcy Katowic albo Gliwic, bo to tam zaczęto eksperymenty z dronami, które nadlatują żeby sprawdzić, co wylatuje z domowych kominów. I chociaż samo badanie dronem nie pozwala jeszcze na ukaranie trucicieli powietrza, to zdaniem strażników miejskich ze Śląska urządzenie już daje efekty.

Zabójcza mgła

W Londynie mgły nikogo nie dziwią, ale ta z 1952 roku nie była zwykłą mgłą a zabójczym smogiem. Miasto przez pięć dni dusiło się i umierało. Dopiero po tej tragedii władze zaczęły działać. To wtedy zaczęto zamurowywać domowe kominki, których dziś w Londynie już nie ma.

"To smutne, że muszę słuchać głupot z obu stron"

Mamy obowiązek mówić prawdę. Mamy obowiązek walczyć przeciwko kłamstwu - mówił w "Kropce nad i" naczelny rabin Polski Michael Schudrich, odnosząc się do wzbudzającej kontrowersje między innymi w Izraelu ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zdaniem Schudricha ustawa nie jest napisana w sposób klarowny.

"W górach bardziej boimy się o przyjaciela niż o siebie"

Co robić, by przetrwać w górach? Jak pokonać swoje ograniczenia? Na te i więcej pytań próbowali odpowiedzieć w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 Piotr Pustelnik, prezes Polskiego Związku Alpinizmu oraz zdobywczyni Korony Ziemi, dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. - W sytuacji ostatecznej człowiek jest zdany na siebie - powiedziała. W drugiej części programu, gośćmi byli senator Grzegorz Napieralski oraz Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów.

"To smutne, że muszę słuchać głupot z obu stron"

Mamy obowiązek mówić prawdę. Mamy obowiązek walczyć przeciwko kłamstwu - mówił w "Kropce nad i" naczelny rabin Polski Michael Schudrich, odnosząc się do wzbudzającej kontrowersje między innymi w Izraelu ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zdaniem Schudricha ustawa nie jest napisana w sposób klarowny.

MSZ po spotkaniu: ustawa nie ogranicza swobody wypowiedzi świadków tragedii

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zakończyło się spotkanie szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza z ambasador Izraela Anną Azari. MSZ wydało komunikat, w którym można przeczytać: "Nowelizacja ustawy o IPN wyraźnie zachowuje wolność badań naukowych i działalności artystycznej. Nie ogranicza tym samym swobody wypowiedzi świadków tragedii II wojny światowej".

"Prezydent tak naprawdę jest między młotem a kowadłem"

Jestem zwolennikiem tego, żeby prezydent podpisał nowelizację ustawę o IPN i ewentualnie przedstawił projekt, który złagodzi wątpliwości, które budzi zapis ustawy - powiedział w "Tak jest" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). - Prezydent jest między młotem a kowadłem. PiS mówi "podpisz" a on chciałby nie podpisać - dodał z kolei gość "Faktów po Faktach", Grzegorz Napieralski.

Niespodziewana dyskusja w europarlamencie o odwołaniu Czarneckiego

Podczas inauguracji sesji Parlamentu Europejskiego odbyła się niezaplanowana dyskusja na temat odwołania z funkcji Ryszarda Czarneckiego. Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jadwiga Wiśniewska krytykowała kierownictwo PE za decyzję w tej sprawie. Większość potwierdziła, że Czarnecki musi być odwołany.

Netanjahu: oczekujemy współpracy w ochronie prawdy o Holokauście

- Izrael blisko współpracuje z partnerami na całym świecie, aby chronić i ujawniać prawdę o Holokauście. Oczekujemy, że będziemy czynić to ze wszystkimi krajami, także Polską - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas poniedziałkowego spotkania z zagranicznymi dyplomatami w Jerozolimie.

Konflikt w krakowskim sądzie. "Przypuszczam, że osoby zostały poddane presji kolegów"

Narasta konflikt między prezesem, a częścią sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie. Nowa prezes zarzuciła dziś sześciorgu sędziom sprzeniewierzenie się ślubowaniu sędziowskiemu. Wyraziła też przypuszczenie, że sędziowie ci ulegają naciskom. Chodzi o osoby, które tydzień temu zrezygnowały z zasiadania w kolegium sądu nie widząc możliwości współpracy z nową prezes.