Najnowsze

Najnowsze

"Zerowy PIT" z ograniczeniami? Minister o obietnicach PiS

10 miliardów złotych będzie kosztowała w 2019 roku zapowiadana przez Prawo i Sprawiedliwość zmiana w 500 plus, na podobną kwotę oszacowano skutki finansowe "trzynastej emerytury" - wynika ze słów minister finansów Teresy Czerwińskiej. Szefowa MF poinformowała, że w sprawie "zerowego PIT" dla osób do 26 roku życia mogą się pojawić dodatkowe ograniczenia.

"Każdy z doradców prezydenta ponosi odpowiedzialność za swoje słowa"

- Każde uogólnianie, jeśli się nie wskazuje na konkretne osoby, może dotykać również tych osób, które były czystymi, pięknymi postaciami - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Andrzej Dera. Prezydencki minister był pytany o to, czy doradca Andrzeja Dudy profesor Andrzej Zybertowicz powinien przeprosić za słowa o uczestnikach obrad Okrągłego Stołu.

Andrzej Dera - dogrywka "Rozmowy Piaseckiego"

- Sędziowie są powoływanie na miejsce wakujących. To naturalna kolej rzeczy - mówił prezydencki minister Andrzej Dera pytany o to, dlaczego Andrzej Duda powołał sędziów Sądu Najwyższego nie czekając na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Dera o obietnicach PiS: to nie drenaż budżetu, to redystrybucja środków

Jeżeli są środki w budżecie na te programy, to pan prezydent będzie bardzo zadowolony, że są realizowane - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Andrzej Dera sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. Odnosząc się do przedwyborczych mających kosztować miliardy złotych obietnic Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że nie są one "drenażem budżetu" tylko "redystrybucją środków".

Andrzej Dera w "Rozmowie Piaseckiego" o obietnicach PiS

Jeżeli są środki w budżecie na te programy, to pan prezydent będzie bardzo zadowolony, że są realizowane - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. Odnosząc się do przedwyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że nie są one "drenażem budżetu" tylko "redystrybucją środków".

Ustawa o cenach prądu do poprawy. Zielone światło od Senatu

Senat nie wprowadził żadnych poprawek do nowelizacji ustawy o cenach prądu. Główne zmiany dotyczą opłat dystrybucyjnych i za przesył energii elektrycznej, które nie będą ustalane ustawą, ale przez regulatora - prezesa URE. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Milioner-sadysta złapany przez "Łowców głów"

Pracownikom przebijał ręce długopisem, zamykał ich w firmie i głodził. Zatrudniane kobiety wielokrotnie zmuszał do stosunków płciowych. Od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W piątek Marka W. zatrzymali policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

Zachodniopomorskie wspiera rozwój i szanse edukacyjne niepełnosprawnych dzieci

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. - Zrobię panu zdjęcie - woła czteroletnia Klara, która właśnie wyciągnęła mały zabawkowy aparat z "piasku na plaży" i zaczyna głośno się śmiać. "Piaskiem na plaży" jest duża kolorowa poduszka, a "łańcuchem bursztynu" (którym już Klara zaczęła się bawić) są długie taśmy małych ledowych światełek. Tak wygląda sala poznawania świata w szczecińskim przedszkolu "Tęczowa kraina".

"Nie stajemy po niczyjej stronie"

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador stwierdził we wtorek podczas konferencji prasowej, że nie chce zająć stanowiska w sprawie konfliktu w Wenezueli i - mimo apelu wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a - nie poprze tymczasowego prezydenta tego kraju Juana Guaido.

"Oczekujemy, że strona ukraińska umożliwi udział polskich specjalistów w ekshumacjach"

"Oczekujemy, że strona ukraińska umożliwi udział polskich specjalistów w ekshumacjach w Hucie Pieniackiej oraz we wszystkich miejscach, gdzie spoczywają szczątki Polaków" - podkreśliło w oświadczeniu Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. "Oczekujemy, że zapowiadane ekshumacje zakończy chrześcijański pochówek oraz korekta fałszywej tablicy informacyjnej i upamiętnienia położonego nieopodal polskiego miejsca pamięci" - podkreślono.

Prawie 12 milionów Syryjczyków potrzebuje żywności i leków

11,7 miliona Syryjczyków potrzebuje pomocy humanitarnej - poinformowała dyrektor Biura ONZ do spraw Pomocy Humanitarnej Reena Ghelani podczas wtorkowej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zaznaczono, że w obozie w regionie Rukban kończą się zapasy żywności dla przebywających tam 41 tysięcy osób.

Dżihadyści atakują zwolenników Asada w Idlibie

Co najmniej 20 proreżimowych bojowników w Syrii zostało zabitych w ciągu trzech ostatnich dni w atakach ze strony dżihadystów w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii - podało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Bigamista, pedofil, który molestował własne dzieci. Duchowny i ważna postać w Watykanie

Porażająca historia "Demona w Watykanie" - to tytuł książki o Marcialu Macielu Degollado, twórcy Legionu Chrystusa, jednego z najbardziej rozwijających się katolickich zakonów. To historia księdza - bigamisty, pedofila, który molestował też swoje dzieci, gwałciciela zakonnic i kleryków oraz przestępcy finansowego. Księdza, który mimo to w Kościele był bardzo szanowanym duchownym, także osobiście przez Jana Pawła II. Czy mógł on nie wiedzieć o tym, co robił Degollado? Papież Franciszek wywołał ostatnio spekulacje pewną anegdotą. Ale pewne jest jedno - że Watykan wiedział o tym, bo potwierdzają to i dokumenty, i świadkowie, z którymi rozmawiała Magdalena Raczkowska-Kazek. Na rozmowę w tej sprawie z kard. Stanisławem Dziwiszem, do którego skierowano przed laty list mówiący o przestępstwach Degollado, krakowska kuria się nie zgodziła.

Prezydent wbrew wyrokowi NSA powołuje nowych sędziów do Sądu Najwyższego

Prezydent nie czeka na decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i powołuje nowych sędziów. Tomasz Przesławski został prezesem nowej Izby Dyscyplinarnej, a Joanna Lemańska na szefową Izby Kontroli Nadzwyczajnej. Przy okazji nominacji Andrzej Duda mówił ostro o poniżaniu w Sądzie Najwyższym, a nowo powołanych prosi, żeby to wytrzymali, czym zbudził reakcję sędziów, którzy czekają na wyrok TSUE. Michał Tracz.

Lekcja otwartości i oskarżenia po niej

Algierczycy wyjechali z Dobczyc, a dyrektorka szkoły podstawowej staje przed komisją dyscyplinarną za narażenie uczniów na niebezpieczeństwo. W obronie dyrektorki stanęli niektórzy rodzice i tłumaczą, że takie zajęcia prowadzone są w szkole od lat. Paulina Chacińska.

Co z pieniędzmi dla nauczycieli?

Pieniądze na spełnienie wyborczych obietnic znalazły się, ale na znaczące podwyżki dla nauczycieli już nie. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Strajk nauczycieli w czasie egzaminów maturalnych to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. Od miesięcy słyszą o dobrej sytuacji gospodarczej w Polsce i od miesięcy nie mogą dojść do porozumienia z minister Zalewską. Ta przekonuje, że sytuacja w oświacie poprawia się, ale nauczyciele tego nie widzą. Zmian nie odczuwa ich portfel. Michał Chlebowski.

Czy rząd będzie stać na jego obietnice?

Wyborcza obietnica, a w tle duże pieniądze i pytanie, czy polski rząd będzie na to stać. Prawo i Sprawiedliwość rozszerza program 500 plus o pierwsze dziecko, choć jeszcze nie tak dawno minister Rafalska mówiła, że program budżetu tego nie wytrzyma. Teraz rząd zdanie zmienia. Pieniądze już są i starczy ich też na "trzynastki" dla emerytów. Opozycja pyta zatem skąd i kosztem kogo. Barbara Sobska.