Najnowsze

Najnowsze

Mieszkanie plus rozkręca się powoli. Wiceminister: mówimy o wielkim programie inwestycyjnym

Sto tysięcy mieszkań to jest sporo ponad 30 miliardów złotych, które trzeba zaangażować, więc mówimy o wielkim programie inwestycyjnym i programie, który będzie miał długoterminowo ogromne znaczenie dla całego rynku budowlano-montażowego - podkreślił wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, który był gościem TVN24 BiS podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak poinformował, obecnie 38 tysięcy mieszkań jest na różnych etapach inwestycji. Zgodnie z danymi Polskiego Funduszu Rozwoju łączna liczba mieszkań już oddanych i mieszkań w budowie w ramach programu to jednak zaledwie 1731. - Od początku mówiliśmy, że program Mieszkanie plus nie jest na jedną kadencję, to byłoby całkowicie nierealne - zaznaczył wiceminister.

Kosmiczna flaga dla prezydenta Dudy na rozpoczęcie targów w Kielcach

Polska flaga, która w 1971 roku obleciała Księżyc na pokładzie Apollo 15 – taki prezent otrzymał we wtorek w Kielcach prezydent Andrzej Duda od amerykańskiego astronauty. Był to jeden z punktów otwarcia 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, czyli największych targów zbrojeniowych w tej części Europy.

Dowodził obroną przeciwlotniczą separatystów. Holendrzy chcą go przesłuchać

Holenderska prokuratura chce przesłuchać Władimira Cemacha. Ten były dowódca obrony przeciwlotniczej wojsk prorosyjskich separatystów zainteresował holenderskich śledczych w związku ze sprawą zestrzelenia w lipcu 2014 roku malezyjskiego boeinga nad obwodem donieckim na wschodniej Ukrainie. Zginęło wówczas 298 osób, w większości obywateli Holandii.

Kiedy polska gospodarka dogoni niemiecką? Nowy raport

Przy założeniu utrzymania wzrostu gospodarczego polski Produkt Krajowy Brutto (PKB) na mieszkańca będzie taki jak w krajach starej piętnastki Unii Europejskiej za 14 lat, a Niemiec za 21 lat – wskazuje raport Szkoły Głównej Handlowej zaprezentowany na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

"Polska dowiodła, że jest liderem w ramach NATO"

- Branże obronne Polski i Stanów Zjednoczonych pracują blisko, tak, żeby korzyści przepływały w obie strony, tworząc miejsca pracy w obu krajach - mówiła we wtorek podczas inauguracji 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.

Płażyński rezygnuje z udziału w radzie ECS. "Wykorzystywane jako przybudówka partyjna"

Kacper Płażyński, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformował o rezygnacji z członkostwa w radzie Europejskiego Centrum Solidarności. Jako powód podał brak możliwości wpływu na linię programową ECS oraz upolitycznienie tej instytucji. Czarę goryczy - według niego - miało przelać przyznanie wyróżnienia wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi.

Rosyjski Su-25 rozbił się na Kaukazie

Samolot szturmowy Su-25 rozbił się we wtorek w Stawropolu na Północnym Kaukazie, na południu Rosji - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Trwają poszukiwania dwóch pilotów, którzy się katapultowali.

Ziobro: To nie jest największa afera w historii. Zachowałem się modelowo

To, co zrobiłem, to jest modelowa reakcja - zapewniał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się we wtorek na konferencji prasowej do swojej reakcji na doniesienia o aferze hejterskiej w jego resorcie. Powiedział, że nie jest to "największa afera w historii". - To nie jest tak, że mamy do czynienia z gigantyczną korupcją, to nie jest tak, że mamy do czynienia z kilkudziesięcioma podejrzanymi - podkreślał.

Oto najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków. Raport

Około 2540 złotych - tyle przeciętnie kosztowały tegoroczne wakacje z biurem podróży. To o niemal 11 procent więcej niż przed rokiem. Mimo to, jak wynika z raportu Travelplanet.pl, wyjazdy z biurami podróży były tak samo popularne jak w zeszłym roku. O miano najpopularniejszego kierunku zaciętą walkę stoczyły Grecja i Turcja.

"W całym województwie nie ma ujęć wody pitnej z Wisły". Ścieki dotarły do Torunia

Sanepid kujawsko-pomorski uspokaja mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż brzegów Wisły: nie ma absolutnie żadnego zagrożenia dla wody pitnej. Nieczystości, które od środy spływają w Warszawie do Wisły, dotarły do Włocławka i Torunia. Badania nie wykazują przekroczenia norm bezpieczeństwa, ale niektórzy mieszkańcy narzekają na nieprzyjemny zapach od strony rzeki.

Jest nazywany "królem mafii wnuczkowej". "Hoss" skazany na siedem lat więzienia

Na siedem lat więzienia skazał poznański sąd Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Jego brat Adam P. usłyszał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności. Zdaniem sądu obaj są odpowiedzialni za dokonanie wielu kradzieży metodą na wnuczka, między innymi w Niemczech i Szwajcarii. Obrona domagała się uniewinnienia obu mężczyzn. Podczas procesu wielokrotnie podkreślali, że "w Polsce nie ukradli nawet cukierka".

Amerykanie "chcą spróbować od nowa" z Unią

Wizyta sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo w Brukseli to przejaw chęci resetu amerykańskiej administracji w relacjach z Unią Europejską - pisze Politico, powołując się przy tym na słowa amerykańskiego ambasadora przy UE Gordona Sondlanda.

Pada deszcz, a on podlewa kwiaty

Stał i lał wodę w jedno miejsce - tak mieszkanka Legnicy (Dolnośląskie) komentuje to, co zobaczyła na jednej z ulic swojego miasta. W podlewaniu kwiatów nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to że odbywało się w deszczu. Sprawę wyjaśniają urzędnicy i zapewniają, że traktują ją poważnie.

"Od 17. roku życia pracowała 10 godzin dziennie. Przez pięć lat zarobił na niej cztery miliony"

Według ustaleń policji, podejrzany 29-latek przywiózł do Polski swoją ofiarę, gdy dziewczyna miała 17 lat. Oboje pochodzą z Bułgarii. - Opowiedziała, że pracowała 10 godzin dziennie. To jedna z tych dziewczyn, które stoją przy drodze. Musiała oddawać stręczycielowi wszystkie zarobione pieniądze, a on w zamian oferował jej pokój w tanim hotelu, jedzenie i ubrania. Wyliczyliśmy, że przez pięć lat wzbogacił się w ten sposób o cztery miliony złotych. To bardzo realna kwota - mówi policjant z Zabrza.

Śledztwo w sprawie festiwalu Orle Gniazdo będzie wznowione. "Umorzenie było przedwczesne"

Decyzja o umorzeniu śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa podczas festiwalu muzyki Orle Gniazdo była przedwczesna - stwierdziła Prokuratura Regionalna w Łodzi. Przeprowadzona przez nią kontrola wykazała, że materiał dowodowy był niekompletny, a piotrkowscy śledczy nie zrobili wszystkiego co można, żeby namierzyć sprawców. To, co działo się podczas festiwalu pokazali dziennikarze "Superwizjera" TVN.

"Kierowca ciężarówki mógł się przyczynić do wypadku". Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w Świniarsku koło Nowego Sącza. W poniedziałek zderzyła się tam ciężarówka z autobusem, w którym jechali m.in. uczniowie wracający z rozpoczęcia roku szkolnego. W wyniku wypadku jedna osoba zmarła, a 33 zostały poszkodowane. Policja zatrzymała kierowcę ciężarówki, kilkanaście osób wciąż przebywa w szpitalach.