Najnowsze

Najnowsze

Sędzia odmówiła orzekania z rzecznikiem dyscyplinarnym

Skutki afery hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości już pojawiły się na sali sądowej, gdzie kilka dni temu odroczono rozprawę. Dotarliśmy do nagrania z niej. Sędzia prowadząca odmówiła orzekania razem z sędzią, który miał być hejterem grupy "Kasta", bo jak tłumaczy, mogą być wątpliwości, czy sąd w tym składzie jest niezawisły i niezależny. To pierwszy taki przypadek. Materiał "Czarno na białym".

"To nie jest największa afera w historii". Minister Ziobro zabrał głos w sprawie "Kasty"

Minister i prokurator generalny w jednej osobie z uprawnieniami, jakich dotąd nie mieli jego poprzednicy, znany z licznych konferencji i zdecydowanych interwencji w rożnych sprawach. Teraz, w sprawie, która dotyczy jego najbliższych współpracowników, przekonuje, że o niczym nie wiedział i wiedzieć nie chce, bo jak deklaruje wyłącza się z nadzoru nad tą sprawą. Materiał "Czarno na białym".

Kulisy afery hejterskiej. Jakie są dowody na istnienie grupy "Kasta"

Co wiemy o grupie "Kasta", która miała między innymi zapoczątkować akcję wysyłania pocztówek z groźbami do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego? Czy ujawnione w mediach screeny mogą być dowodem na istnienie "Kasty"? Informatycy i biegli podkreślają, że jeśli rozmowy miały miejsce w grupie kilkunastu sędziów, usunięcie wszystkich śladów byłoby bardzo trudne. Kluczem do odpowiedzi na te pytania mogłyby być telefony sędziów, ale na razie nie wiadomo, żeby prokuratura je zabezpieczyła. Materiał "Czarno na białym".

Chaos w sprawie brexitu. "Niepewność i nagłe zwroty akcji"

Nie wiemy, co tak naprawdę się stanie. Niepewność i nagłe zwroty akcji to główne cechy procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest teraz bezumowny brexit - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Przemysław Kamil Rosiak, radca prawny w KPMG. Ocenił, że rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską będzie bolesny dla obu stron. Dodał też, że w pierwszych latach po opuszczeniu Wspólnoty gospodarka brytyjska na pewno straci, ale po kilku latach się odbuduje, ponieważ oparta jest o silne ekonomiczne fundamenty.

"Kidawa-Błońska nie będzie kandydatem malowanym"

Przesądziły dwie długie rozmowy z Grzegorzem Schetyną i ich wzajemna relacja, zaufanie i przekonanie, że potrzeba bardzo mocnego, śmiałego ruchu - wyjaśniał "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Odniósł się do zaproponowania wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera. Zapewnił, że nie będzie ona "kandydatem malowanym".

Prezydent do ambasadorów o "ukazywaniu prawdziwego oblicza Polski"

Musimy być przygotowani na działania usiłujące hamować wzrost naszej pozycji i konsekwentnie wzmacniać nasze bezpieczeństwo i odporność na niekorzystne działania - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas Narady Ambasadorów RP. - Chcę, abyście byli aktywni w ukazywaniu prawdziwego oblicza Polski - zwrócił się do nich.

Wysyp nowych tras z Polski. Linia lotnicza ogłasza swoje plany

Od przyszłego lata węgierski Wizz Air uruchomi 15 nowych tras z Gdańska, Krakowa i Warszawy - poinformował we wtorek przewoźnik. Wśród nowych połączeń będą loty miedzy innymi z Warszawy do Turku i Madrytu, a także z Gdańska do Bari oraz z Krakowa do Tromso i Werony.

Prezes ZUS o sposobie na wyższe emerytury. "To wynika ze wszystkich obliczeń"

Nowy system emerytalny oparty jest na jak najdłuższym okresie aktywności zawodowej, dłuższym okresie opłacania składek. Przesunięcie decyzji o odejściu na emeryturę o rok daje przeciętnie 8 procent jej wzrostu - stwierdziła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, która była gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Stanisław Gawłowski będzie kandydował do Senatu

Stanisław Gawłowski, w przeszłości między innymi sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, ogłosił we wtorek swój start w wyborach do Senatu. - Ta decyzja jest nadzwyczaj trudna. Mam w pełni świadomość, że przez następne ileś tygodni ataki PiS-u na mnie i na moją rodzinę będą tylko i wyłącznie potęgowane - mówił, nawiązując do postawionych mu zarzutów prokuratorskich.

Mówi, że jest niewinny. Cuba Gooding Jr zna datę swojego procesu

Amerykański aktor Cuba Gooding Jr pojawi się 10 października przed sądem w Nowym Jorku - zdecydował sędzia Sądu Najwyższego dla Manhattanu Herbert Moses, decydując we wtorek o dalszym ciągu postępowania wobec mężczyzny oskarżonego o molestowanie kobiety w barze.

Kto się z kim zmierzy? Wyborcze pojedynki "jedynek"

Komitety wyborcze zaprezentowały swoje "jedynki" w nadchodzących wyborach do Sejmu. Przedstawiamy "pojedynki jedynek" we wszystkich okręgach wyborczych - po ostatnich zmianach na listach Koalicji Obywatelskiej, ogłoszonych we wtorek przez przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę.

Wojna z foliówkami w sklepach. Minister wyjaśnia przyczynę zmiany przepisów

Głównym celem poszerzenia opłaty za reklamówki jest zniechęcenie ludzi do używania toreb foliowych na zakupy - powiedział w programie "Bilans" Henryk Kowalczyk, który był gościem TVN BiS podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Minister środowiska odniósł się również do sprawy opłat za odbiór niesegregowanych śmieci. - Zaproponowaliśmy, żeby różnica między opłatą za śmieci segregowane i niesegregowane wynosiła 1:2. To samorządy zaproponowały w trakcie prac parlamentarnych, żeby te proporcje sięgały nawet czterokrotności. Wyraziliśmy na to zgodę. To jest z korzyścią dla samorządów i mieszkańców, którzy dzięki temu - segregując śmieci - będą docelowo mniej płacić. Taki jest cel - tłumaczył Kowalczyk.

Mieszkanie plus rozkręca się powoli. Wiceminister: mówimy o wielkim programie inwestycyjnym

Sto tysięcy mieszkań to jest sporo ponad 30 miliardów złotych, które trzeba zaangażować, więc mówimy o wielkim programie inwestycyjnym i programie, który będzie miał długoterminowo ogromne znaczenie dla całego rynku budowlano-montażowego - podkreślił wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, który był gościem TVN24 BiS podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak poinformował, obecnie 38 tysięcy mieszkań jest na różnych etapach inwestycji. Zgodnie z danymi Polskiego Funduszu Rozwoju łączna liczba mieszkań już oddanych i mieszkań w budowie w ramach programu to jednak zaledwie 1731. - Od początku mówiliśmy, że program Mieszkanie plus nie jest na jedną kadencję, to byłoby całkowicie nierealne - zaznaczył wiceminister.

Kosmiczna flaga dla prezydenta Dudy na rozpoczęcie targów w Kielcach

Polska flaga, która w 1971 roku obleciała Księżyc na pokładzie Apollo 15 – taki prezent otrzymał we wtorek w Kielcach prezydent Andrzej Duda od amerykańskiego astronauty. Był to jeden z punktów otwarcia 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, czyli największych targów zbrojeniowych w tej części Europy.

Dowodził obroną przeciwlotniczą separatystów. Holendrzy chcą go przesłuchać

Holenderska prokuratura chce przesłuchać Władimira Cemacha. Ten były dowódca obrony przeciwlotniczej wojsk prorosyjskich separatystów zainteresował holenderskich śledczych w związku ze sprawą zestrzelenia w lipcu 2014 roku malezyjskiego boeinga nad obwodem donieckim na wschodniej Ukrainie. Zginęło wówczas 298 osób, w większości obywateli Holandii.

Kiedy polska gospodarka dogoni niemiecką? Nowy raport

Przy założeniu utrzymania wzrostu gospodarczego polski Produkt Krajowy Brutto (PKB) na mieszkańca będzie taki jak w krajach starej piętnastki Unii Europejskiej za 14 lat, a Niemiec za 21 lat – wskazuje raport Szkoły Głównej Handlowej zaprezentowany na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

"Polska dowiodła, że jest liderem w ramach NATO"

- Branże obronne Polski i Stanów Zjednoczonych pracują blisko, tak, żeby korzyści przepływały w obie strony, tworząc miejsca pracy w obu krajach - mówiła we wtorek podczas inauguracji 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.

Płażyński rezygnuje z udziału w radzie ECS. "Wykorzystywane jako przybudówka partyjna"

Kacper Płażyński, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformował o rezygnacji z członkostwa w radzie Europejskiego Centrum Solidarności. Jako powód podał brak możliwości wpływu na linię programową ECS oraz upolitycznienie tej instytucji. Czarę goryczy - według niego - miało przelać przyznanie wyróżnienia wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi.