Najnowsze

Najnowsze

"Chciałoby się pomóc pacjentowi, a nie można, bo system nie pozwala"

Służba zdrowia, niestety, nie była priorytetem przez kilkadziesiąt lat i te zaniedbania, niestety, dziś widzimy. Wydajemy z państwowych pieniędzy dwa razy mniej na jednego obywatela niż wynosi średnia europejska - stwierdził we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Podkreślał, że w związku z problemami w ochronie zdrowia są takie sytuacje "moralno-etyczne, w których chciałoby się pomóc pacjentowi, a nie można, bo system nie pozwala".

Brakuje lekarzy w szpitalach. Rzecznik rządu: za kilka lat będzie ich więcej

W poprzednich latach limity naboru na studia lekarskie były znacząco za małe. Dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości podwyższył je w znaczący sposób i efekt za kilka lat będzie taki, że wreszcie, faktycznie, w Polsce będzie większa liczba lekarzy - przekonywał w rozmowie z TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller. Odniósł się w ten sposób do problemów kadrowych w polskich szpitalach.

Strażak zmarł po skoku na skokochron. Ruszył proces dowódcy ćwiczeń

W środę przed sądem w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoczął się proces Marcina L., który dowodził ćwiczeniami strażaków z obsługi skokochronu. W trakcie niedozwolonych skoków doszło do wypadku 23-letniego strażaka. Został przewieziony do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Miesiąc później zmarł. Prokuratura oskarżyła dowódcę zmiany o nieumyślne spowodowanie śmierci, składanie fałszywych zeznań i podżeganie do ich składania. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

SOR w Opolu do likwidacji. "Lekarze nie chcą pracować za żadne pieniądze"

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, przyjmujący ponad 20 tysięcy pacjentów rocznie, nie spełnia wymogów określonych w nowym rozporządzeniu ministra zdrowia. Powód? Brakuje lekarzy. W innej opolskiej placówce, Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym funkcjonuje drugi SOR, ale jego dyrektor już teraz zapowiada, że nie będzie w stanie przyjąć tak dużej liczby dodatkowych pacjentów.

Policja patroluje drogi na.. rowerach

Dwa lata temu czterech policjantów z poznańskiej drogówki zamieniło radiowóz na rower. W tym momencie w tej niezwykłej grupie pracuje już 12 osób. – Infrastruktura w Poznaniu bardzo mocno się rozwija, mamy coraz więcej dróg rowerowych, mamy coraz więcej rowerzystów. W odpowiedzi na to chcieliśmy stworzyć coś, co wyjdzie na przeciw naszym mieszkańcom – powiedział naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu komendant Przemysław Kusik. Więcej w materiale programu "Raport" TVN Turbo.

"To miała być zbrodnia doskonała". Jest wyrok w sprawie śmierci Angeliki

Słupski sąd skazał w środę 44-letniego Daniela M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojej żony Angeliki Jakubowskiej. Kobieta zaginęła w 1998 roku. Daniel M. przez lata powtarzał, że żona wyjechała i zostawiła go z niespełna roczną córką Magdaleną. Po 19 latach policjanci z Archiwum X znaleźli ciało kobiety pod ceglaną podłogą piwnicy domu, w którym kiedyś małżeństwo razem mieszkało. Wyrok nie jest prawomocny.

Nauczyciele chcą strajku włoskiego. Wyznaczyli termin rozpoczęcia protestu

Tylko 18 procent nauczycieli przepytanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego byłoby za wstrzymaniem się od pracy tak, jak zrobili to w kwietniu. Ale aż 55,3 procent jest za niewykonywaniem pozastatutowych zadań, czyli tak zwanym strajkiem włoskim - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Protest ma rozpocząć się 15 października.

Testy rakietowe Korei Północnej. Pocisk spadł w japońskiej strefie

W środę nad ranem czasu miejscowego Korea Północna przeprowadziła kolejny test balistyczny. Rząd Japonii, który początkowo informował o dwóch wystrzelonych pociskach krótkiego zasięgu, później sprecyzował, że może chodzić o jedną rakietę, która rozpadła się na dwie części. Korea Południowa uważa, że pocisk wystrzelono z okrętu podwodnego.

Prokuratura sprawdzi, czy w Neckermann nie doszło do oszustwa

Warszawska Prokuratura Rejonowa sprawdzi, czy w Neckermann Polska nie doszło do oszustwa. Według zgłaszającego sprawę przedstawiciele biura wprowadzili klientów w błąd. Jeszcze w ubiegły poniedziałek informowali bowiem, że wszystkie wycieczki realizowane będą zgodnie z planem. W środę biuro ogłosiło upadłość.

Może nieostre, ale w wyjątkowym towarzystwie. "Selfie z drogi" premiera Armenii

We wtorek w stolicy Armenii Erywaniu odbywał się szczyt Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej. Przy tej okazji powstało niecodzienne selfie, które na swoich profilach w mediach społecznościowych udostępnił gospodarz, premier Nikol Paszynian. "Selfie z drogi :) W tym czasie podjęliśmy ważne decyzje" - napisał szef armeńskiego rządu nad zdjęciem przywódców siedzących w busie.

Wydłużają się kolejki do lekarzy. Karczewski: nie znam takich danych

Jest dużo do zrobienia w służbie zdrowia, ale bardzo dużo zrobiliśmy. Służba zdrowia nie może być reformowana w sposób gwałtowny - przekonywał w środę w "Rozmowie Piaseckiego" marszałek Senatu Stanisław Karczewski, senator i lekarz chirurgii. Badania przeprowadzone przez fundację Watch Health Care pokazują, że w ostatnich latach wydłużyły się kolejki do lekarzy. Pytany, jaki jest średni czas oczekiwania w kolejce do lekarza, marszałek Senatu stwierdził: - Nie znam takich danych.

Dodatkowe punkty przyznawane zaszczepionym dzieciom. Sąd: to legalne

Dodatkowe punkty przy rekrutacji do żłobka dla zaszczepionych dzieci są zgodne z prawem - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie. Jednak nie wszystkie miasta godzą się na wprowadzenie takiego rozwiązania, a o uregulowaniu tego ustawą nieprzychylnie wypowiada się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Materiał programu "Polska i Świat" w TVN24.