Najnowsze

Najnowsze

Wtargnęli na teren elektrowni, wchodzą na komin. Protest ekologów w Bełchatowie

Sforsowali ogrodzenie elektrowni w Bełchatowie - kluczowej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Przed świtem rozpoczęli wspinaczkę na 180-metrowy komin. W akcji - jak informuje Greenpeace - uczestniczą ekolodzy z siedmiu krajów. - Domagamy się od liderów politycznych odejścia od węgla - mówią aktywiści. Przedstawiciele elektrowni informują o "poważnym naruszeniu przepisów" i zagrożeniu życia protestujących.

"Odpowiedzialność bez wątpienia leży po stronie rosyjskiej"

Niedzielne wydarzenia w Cieśnienie Kerczeńskiej to "po prostu incydent", choć "odpowiedzialność bez wątpienia leży po stronie rosyjskiej" - powiedział dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia komentując we "Wstajesz i wiesz" sytuację na Morzu Azowskim.

Pytania o byłego szefa KNF i prezesa NBP, a Terlecki o Rumunii

Ryszard Terlecki był pytany we wtorek w Sejmie przez dziennikarzy między innymi o rozwój sytuacji w związku z zatrzymaniem byłego szefa KNF, Marka Chrzanowskiego, przez CBA. Przewodniczący klubu PiS nie odpowiadał na pytania. Dziennikarze podążali za Terleckim półtorej minuty, ale odpowiedzi nie uzyskali.

Agenci SBU wśród zatrzymanych marynarzy. Kijów: wykonywali zadanie służbowe

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła, że dwóch jej oficerów znajdowało się na ukraińskich okrętach, zaatakowanych w niedzielę przez Rosję w Cieśninie Kerczeńskiej, a jeden z nich został ranny w wyniku ostrzału rakietowego z rosyjskiego myśliwca. Rosja postanowiła natomiast o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa na Morzu Azowskim.

Putin rozmawiał z Merkel o incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej

Prezydent Rosji Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z Angelą Merkel wyraził "poważne zaniepokojenie" decyzją o wprowadzeniu na Ukrainie stanu wojennego po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej - poinformował Kreml. Kanclerz Niemiec skupiła się w rozmowie na morskim incydencie - podał tymczasem rzecznik rządu w Berlinie.

Neptun zwrócił "słupek Kaczyńskiego"

Odnalazł się słynny "słupek prezesa Kaczyńskiego", czyli wkopany przed wyborami samorządowymi geodezyjny znak, który miał wytyczać miejsce przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Na razie nie zostanie ponownie wkopany, bo urzędnicy boją się, że znów zniknie.

Niewybuch przy podstawówce, uczniów ewakuowano

Podczas prac ziemnych w miejscowości Grabków (Świętokrzyskie) robotnicy znaleźli niewybuch, prawdopodobnie pochodzący z okresu II wojny światowej. Ewakuowani zostali okoliczni mieszkańcy, a także uczniowie oraz pracownicy szkoły podstawowej.

"Pamiętamy, nie jesteśmy pamiętliwi"

- Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że będzie silny blok proeuropejski (...), będzie silny blok antyeuropejski wokół PiS-u, a w środku będą cztery komiteciki, czterech malutkich facecików, z malutkimi pistolecikami - stwierdził w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty. Odniósł się w ten sposób do rozdrobnienia lewicy i ewentualnej sytuacji, w której partie lewicowe nie doszłyby do porozumienia i nie nawiązały współpracy.

Czarzasty: będę twardo, po męsku prowadzić partię

Szef SLD i każdej partii jest od tego, żeby pilnować w niej zasad - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty. Odniósł się do zarzutów partyjnych działaczy z Warszawy i Poznania, którzy domagają się jego dymisji.

"Pamiętamy, nie jesteśmy pamiętliwi"

- Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że będzie silny blok proeuropejski (...), będzie silny blok antyeuropejski wokół PiS-u, a w środku będą cztery komiteciki, czterech malutkich facecików, z malutkimi pistolecikami - stwierdził w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Odniósł się w ten sposób do rozdrobnienia lewicy i ewentualnej sytuacji, w której partie lewicowe nie doszłyby do porozumienia i nie nawiązały współpracy.

Czarzasty: będę twardo, po męsku prowadzić partię

Szef SLD i każdej partii jest od tego, żeby pilnować w niej zasad - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty. Odniósł się do zarzutów partyjnych działaczy z Warszawy i Poznania, którzy domagają się jego dymisji.

Irakijczycy zabili ważnego dowódcę dżihadystów

Będące partnerem operacji Inherent Resolve - koalicyjnej interwencji wojskowej przeciw tzw. Państwu Islamskiemu - Irackie Siły Bezpieczeństwa (ISF) zabiły 21 listopada w irackiej prowincji Salah ad-Din wyższej rangi dowódcę dżihadystów znanego jako Katkut - podało w poniedziałek dowództwo operacji.

Były wielkie emocje, zdecydowały wasze głosy. Poznaliśmy zwycięzcę "Top Model"

Za nami finał siódmej edycji programu "Top Model". O zwycięstwo w poniedziałkowy wieczór walczyli Hubert Gromadzki, Katarzyna Szklarczyk i Ania Markowska. Zwycięzcę, który dostał 100 tysięcy złotych, kontrakt z międzynarodową agencją mody i miejsce na okładce jednego z najpopularniejszych polskich magazynów, wybrali widzowie. To Katarzyna Szklarczyk.

Premier Albanii o Serbii: wbija nóż w plecy Kosowa

Albania wyraziła w poniedziałek swoje pełne wsparcie dla Kosowa w jego dyplomatycznym sporze z Serbią - poinformowała AFP. Kilka dni temu rząd Kosowa podwyższył o 100 procent cła na towary importowane z Serbii oraz z Bośni i Hercegowiny.

Polska będzie współpracować z USA na Bliskim Wschodzie

Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego podpisała w poniedziałek w Waszyngtonie z Amerykańską Agencją Rozwoju Międzynarodowego porozumienie o współpracy w dziedzinie pomocy humanitarnej na Bliskim Wschodzie.

Zamiast wrócić do szkół, wciąż uczą się w domach

Dzieci niepełnosprawne miały wrócić do szkół, ale wciąż uczą się w domach. Jest 100 tysięcy podpisów pod petycją i jest list do premiera, ale nie ma reakcji rządu, bo minister Anna Zalewska podtrzymuje, że przepisy nie zamykają chorych uczniów, mimo że dyrektorzy szkół wprost pokazują te z nich, które nie pozwalają niepełnosprawnym dzieciom na naukę w szkole.

Co dalej z wiatrakami w Polsce?

Rząd zapowiada stopniowe odchodzenie od energetyki wiatrowej na lądzie, czyli rezygnację z najtańszego prądu. Eksperci są zaskoczeni. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości nie powinni, bo walkę z wiatrakami zapowiadano już na długo przed zwycięskimi wyborami.