Najnowsze

Najnowsze

Obserwatorium: w rosyjskich nalotach zginęli uchodźcy

W rosyjskich atakach w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii zginęło co najmniej 15 cywilów, w tym dziecko - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Turecka agencja Anadolu relacjonuje, że ofiarami są uchodźcy, którzy schronili się na fermie drobiu. O sytuacji w Idlibie w Moskwie będą rozmawiać w czwartek Władimir Putin i prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Prezydent powołał dwóch ministrów konstytucyjnych

Dotychczasowi członkowie Rady Ministrów: Konrad Szymański i Michał Woś zostali powołani przez prezydenta Andrzeja Dudę na ministrów. Szymański objął tekę ministra do spraw Unii Europejskiej, a Woś - ministra środowiska.

Bovska: nie jesteśmy niewystarczający, mimo że nieidealni

Cechą współczesnego społeczeństwa jest to, że koniecznie musimy być najlepsi we wszystkim, a to jest najzwyczajniej w świecie niemożliwe - mówi Bovska, czyli Magdalena Grabowska w rozmowie z portalem tvn24.pl. - Jeżeli ktoś chce tworzyć - nie tylko muzykę, kochać czy przyjaźnić się, to musi się tego perfekcjonizmu wyzbyć - dodaje wokalistka.

Piłkarz Tottenhamu wbiegł na trybuny w obronie brata

Erikowi Dierowi grożą konsekwencje ze strony klubu po sytuacji, do której doszło po meczu 1/8 finału Pucharu Anglii. Pomocnik Tottenhamu wskoczył na trybuny, gdy zauważył swojego brata szarpiącego się z jednym z kibiców. Prawdopodobnie do spięcia doszło po tym, gdy fan rzucił rasistowską uwagą w stronę Gedsona Fernandesa z londyńskiej ekipy.

Tak wielu cudzoziemców w polskich szkołach jeszcze nie było

W polskich szkołach uczy się już ponad 57 tysięcy cudzoziemców, od ubiegłego roku przybyło ich ponad 20 tysięcy. Tak dużego wzrostu liczby uczniów z zagranicy w polskich szkołach dotąd nie było - wynika z danych MEN, do których dotarł portal tvn24.pl. Jak pomagają im szkoły?

"Nie jesteśmy przygotowani na kontakt z pacjentem zakaźnym"

W środę stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Doktor Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego w "Faktach po Faktach" wyraziła nadzieję, że był to rzeczywiście pierwszy zakażony koronawirusem w Polsce. Doktor Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreślał, że najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem są lekarze. - Nie jesteśmy przygotowani na kontakt z pacjentem zakaźnym - mówił.

"Apeluję do pacjentów, żeby nie zażywali leków profilaktycznie"

- Zażywajmy leki wtedy, kiedy one faktycznie są potrzebne, kiedy czujemy się przeziębieni, widzimy u siebie objawy gorączki - mówiła we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Apelowała do pacjentów, aby nie zażywali leków profilaktycznie.

Unijni ministrowie "potępiają wykorzystanie przez Turcję presji migracyjnej do celów politycznych"

Turcja nie może wykorzystywać do celów politycznych uchodźców i imigrantów, na których utrzymanie Unia Europejska przekazuje duże sumy pieniędzy. Państwa Wspólnoty realizują ze swej strony umowę dotyczącą pomocy dla uciekinierów z Syrii - mówili w środę unijni politycy debatujący nad rozwijającym się kryzysem na granicy Grecji i Turcji. Ministrowie spraw wewnętrznych Unii potępili działania władz w Ankarze.

Wyrok w sprawie Ubera. "Kierowca występuje w roli pracownika"

Francuski sąd najwyższy uznał, że kierowcy Ubera przysługuje status pracownika, a nie podwykonawcy. Według agencji Reutera, orzeczenie może podważyć model biznesowy amerykańskiej firmy i potencjalnie wymagać od niej zapłaty dodatkowych podatków i zapewnienia świadczeń, takich jak płatne urlopy kierowcom we Francji.

Książę William zażartował z koronawirusa

Książę William wraz z księżną Kate przebywają z trzydniową wizytą w Irlandii. W trakcie jednego ze spotkań wnuk Elżbiety II zażartował, mówiąc, że "książę i księżna Cambridge roznoszą koronawirusa". - Wybaczcie, staramy się to kontrolować, więc powiedzcie nam, kiedy mamy przestać - dodał William, tłumacząc żart związany z przynależnością do rodziny królewskiej.

"Po kilku tygodniach będziemy wiedzieli, czy mamy skuteczną szczepionkę". Testy mogą ruszyć w czerwcu

Szczepionki przeciwko koronawirusowi dotąd nie wynaleziono, naukowcy cały czas nad nią pracują. Blisko tego celu jest Polka pracująca w niemieckiej firmie biotechnologicznej. Doktor Mariola Fotin-Mleczek w rozmowie z reporterem TVN24 Sebastianem Wasilewskim podzieliła się szczegółami na temat postępu prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku czerwca mogą ruszyć pierwsze testy nowej szczepionki na ludziach - przewiduje specjalistka.

Poczekalnia poradni "to największe siedlisko wirusów i bakterii"

Z powodu grypy i koronawirusa SARS-CoV-2 lekarze rodzinni apelują o ograniczenie wizyt w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej. - Przychodzenie z katarem czy po receptę to lekkomyślność i poważne ryzyko - mówiła Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.