Najnowsze

Najnowsze

Drugi rząd Pedra Sancheza zaprzysiężony

W poniedziałek w Madrycie został zaprzysiężony drugi gabinet Pedra Sancheza. Ma to być najdroższy w utrzymaniu hiszpański rząd od czasu upadku reżimu generała Francisco Franco w latach 70. XX wieku.

"Karty nie są rozdane. Andrzej Duda wcale nie musi zostać prezydentem"

Wybraliśmy kandydata, który ma największy potencjał rozbudowania swojego poparcia - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" o Robercie Biedroniu Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy. - Ja naprawdę mam przekonanie, że lewica jest w stanie zawalczyć o drugą turę w wyborach prezydenckich - dodał.

Izba Lordów rozpoczęła debatę nad ustawą w sprawie brexitu

Izba Lordów rozpoczęła debatę nad zaaprobowanym w zeszłym tygodniu przez Izbę Gmin projektem ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przyjęcie ustawy jest niezbędne do przeprowadzenia uporządkowanego brexitu 31 stycznia.

Kolejne pytania o legalność wyroków sędziów wybranych przez nową KRS

Kolejni sędziowie z Olsztyna pytają o legalność wyroków wydanych w sądach pierwszej instancji przez sędziów rekomendowanych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. W tej sprawie skierowali do Sądu Najwyższego siedem pytań prawnych. Gdyby weszła w życie ustawa dyscyplinująca, nie mogliby tego zrobić. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Podatek bankowy zapłacili klienci

Koszty związane z wprowadzeniem podatku bankowego zostały przerzucone na klientów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy we wtorkowym wydaniu, na dodatkowe obciążenia banki zareagowały obniżką oprocentowania depozytów i podwyższeniem kosztu kredytu.

Ukraiński minister: śledczy przekazali ostatnie słowa pilota zestrzelonego boeinga

Ministrowie pięciu krajów, których obywatele zginęli na pokładzie zestrzelonego przez Iran samolotu, spotkają się w czwartek w Londynie, by przedyskutować możliwe działania prawne wobec Teheranu – zapowiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko. Minister, powołując się na śledczych, poinformował też o ostatnich słowach pilota boeinga.

"Osiągnięto pewien postęp", ale generał poprosił o czas na decyzję

Poniedziałkowe rozmowy w Moskwie z udziałem przedstawicieli stron konfliktu w Libii, na których mówiono o możliwości zawieszenia broni, zakończyły się bez podpisania porozumienia przez wszystkie strony - poinformował szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Rozmowy trwały prawie osiem godzin, przybyli na nie przedstawiciele stron konfliktu: szef libijskiego rządu jedności narodowej Fajiz Mustafa as-Saradż i jego rywal, generał Chalifa Haftar. Strony nie rozmawiały bezpośrednio, lecz przy udziale Rosji i Turcji.

Brytyjskie MSZ wezwało ambasadora Iranu. "Aby przekazał nasz zdecydowany sprzeciw"

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w poniedziałek ambasadora Iranu, aby przekazać mu protest w sprawie zatrzymania w sobotę brytyjskiego ambasadora w Teheranie - poinformował rzecznik premiera Borisa Johnsona. Londyn domaga się od strony irańskiej "zapewnień, że to się nigdy więcej nie powtórzy". Z kolei irańskie MSZ zagroziło wydaleniem ambasadora Wielkiej Brytanii w Teheranie w przypadku kolejnego "błędu" Londynu - pisze AFP.

"Unia Europejska ma tylko jedno skuteczne narzędzie oddziaływania na polskie władze"

Poprzez jazdę po bandzie i zmiany w istocie rzeczy konstytucyjne przy pomocy prostych ustaw doprowadzono do anarchizowania państwa - powiedział w "Kropce nad i" prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar, odnosząc się do tak zwanej ustawy kagańcowej. Zdaniem profesora Antoniego Dudka "Unia Europejska ma w tej chwili tylko jedno skuteczne narzędzie oddziaływania na polskie władze", którym jest uzależnienie rozdzielania środków z budżetu od przestrzegania praworządności.

W kraju protesty, aktorka zabiera głos. "Nie jesteśmy obywatelami. Jesteśmy niewolnikami"

"Długo nie chciałam tego zaakceptować. Nie jesteśmy obywatelami. Jesteśmy niewolnikami - napisała w poniedziałek na Instagramie Taraneh Alidoosti, jedna z najpopularniejszych irańskich aktorek. Skrytykowała rząd w Teheranie za represje wobec demonstrantów. Na ulicach irańskiej stolicy od trzech dni trwają antyrządowe demonstracje, które wybuchły po przyznaniu się przez Iran do omyłkowego zestrzelenia ukraińskiego samolotu.

Tragiczne godziny. Rozmowa z dziennikarzami o dniu zabójstwa Pawła Adamowicza

Świadectwa tych, którzy 13 stycznia ubiegłego roku byli na miejscu, widzieli, co się wydarzyło i relacjonowali to dla państwa. Rzadko pokazujemy kulisy naszej pracy, teraz po roku od tej tragedii dziennikarze TVN24, pracujący tego feralnego wieczoru, w rozmowie z reporterem "Czarno na białym" opowiadają, dlaczego nie wszystko można było wtedy pokazać i nie wszystko od razu można było powiedzieć.

Czym jest pischinger? Pytanie za 20 tysięcy złotych

Czym jest pyszny pischinger? Zimnym piwem z pianką, kanapką z rybą, waflowym torcikiem czy serową roladą z ziołami? Z tym pytaniem w "Milionerach" zmierzył się Daniel Bracanović. Grał o 20 tysięcy złotych.

Materiały wybuchowe w mieszkaniu, eksplozja w bloku. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w wyniku eksplozji w bloku mieszkalnym w Warnie nad Morzem Czarnym na wschodzie Bułgarii - poinformowały w poniedziałek radio publiczne i komercyjna stacja telewizyjna BTV. Do wybuchu doszło w mieszkaniu należącym do byłego funkcjonariusza policji, który według sąsiadów miał konflikt z rodziną.

Emilewicz: będzie reset Mieszkania plus

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała "reset" programu Mieszkanie plus. Jak wskazała, jej resort przedstawi rozwiązania, które mają przyspieszyć projekty budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

"Zło zwycięża wtedy, kiedy my zaczynamy się bać, dlatego musimy być odważni"

Ta tablica upamiętnia pozbawioną sensu i wyjątkowo okrutną śmierć Pawła Adamowicza, mojego ukochanego męża, wspaniałego ojca naszych córek, prezydenta Gdańska: miasta wolności, solidarności i odwagi - mówiła w poniedziałkowy wieczór Magdalena Adamowicz. W Gdańsku została odsłonięta tablica upamiętniająca wieloletniego prezydenta miasta.

"Boimy się, że sprzęt będzie, ale nie będzie miał kto przy nim stać"

Ja jestem za taką właśnie Polską - radosną, miłą, pełną uśmiechu - mówił o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak. Dodał, że w związku z brakami lekarzy w szpitalach, "jest ostatni moment, aby przeprowadzić obywatelską debatę o stanie opieki zdrowotnej". - Stąpamy po cienkim lodzie. Boimy się, że sprzęt będzie, ale nie będzie miał kto przy nim stać - powiedział.