Najnowsze

Najnowsze

Film o jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. "Midway" już w kinach

Od piątku w kinach można oglądać film "Midway" w reżyserii Rolanda Emmericha. To opowieść o jednej z największych bitew II wojny światowej, czyli właśnie bitwie o Midway. Film przedstawia losy żołnierzy amerykańskiej marynarki, którzy próbują powstrzymać ekspansję Japonii na Pacyfiku i odwrócić losy wojny. O swoich doświadczeniach podczas pracy na planie tego filmu Annie Wendzikowskiej opowiedzieli odtwórcy głównych ról.

Show Damiana Lillarda. Jeden mecz, dwa rekordy

Genialny mecz Damiana Lillarda. Rozgrywający Portland Trail Blazers, zdobywając 60 punktów, ustanowił rekord kariery i obecnego sezonu NBA, ale jego zespół przegrał u siebie z Brooklyn Nets 115:119. Siódme z rzędu zwycięstwo odnieśli Los Angeles Lakers, wygrywając 95:80 z Miami Heat.

"Dowartościowanie technokratów. Przygotowanie na spowolnienie"

Widzę dowartościowanie technokratów w tym rządzie. To prawdopodobnie świadczy o tym, że Prawo i Sprawiedliwość wie, że druga kadencja będzie dużo trudniejsza pod względem gospodarczym niż pierwsza - powiedział w sobotę we "Wstajesz i weekend" profesor Mikołaj Cześnik, politolog z Uniwersytetu SWPS. Skomentował ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego nowy skład rządu.

Nowe obowiązkowe wyposażenie aut. Jest zielone światło

Systemy inteligentnego dostosowania prędkości, monitorujące senność i uwagę kierowcy oraz wykrywania obiektów przy cofaniu. To tylko część elementów, które mają się pojawić od połowy 2022 roku we wszystkich nowych samochodach wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej.

Wraca sprawa odszkodowania dla ofiary księdza. Petycja o zmianę sędziów

W Sądzie Najwyższym została złożona petycja przeciwko składowi orzekającemu w sprawie skargi kasacyjnej złożonej przez Towarzystwo Chrystusowe. Zakon wypłacił milion złotych kobiecie, bo jeden z księży gwałcił i więził ją, kiedy miała 13 lat. Rozprawa zaplanowana jest na grudzień. Poszkodowana i osoby ją wspierające martwią się, że sędziowie orzekający w sprawie kasacji nie będą bezstronni. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Ucieczka w oku kamery, szarża między pieszymi, a może zorza polarna?

Czas zagłosować na materiał tygodnia. Do wyboru macie jazdę pod prąd na drodze ekspresowej S3, jest też kolizja i ucieczka w Warszawie i szarża kierowcy między pieszymi. Dla równowagi zagłosować możecie również na piękne krajobrazy z zamglonego Gdańska lub zaśnieżonej Norwegii. Na który materiał oddacie swój głos?

Król Hiszpanii krytykowany za plany wizyty na Kubie

Liderzy centroprawicowej i konserwatywnej hiszpańskiej opozycji parlamentarnej krytykują pierwszą oficjalną wizytę króla Hiszpanii na Kubie. Zaplanowaną na poniedziałek podróż Filipa VI negatywnie oceniają też kubańscy przeciwnicy reżimu w Hawanie.

Macron: Bośnia i Hercegowina to bomba zegarowa

Przewodniczący Prezydium Bośni i Hercegowiny Żeljko Komszić wezwał w piątek francuskiego ambasadora w Sarajewie Guillaume'a Roussona w związku z wypowiedzią prezydenta Emmanuela Macrona, który mówił o powrotach dżihadystów do Bośni i Hercegowiny i nazwał ten kraj "bombą zegarową".

Rosyjsko-turecki konwój zaatakowany przez Kurdów

Jeden z rosyjsko-tureckich patroli wojskowych został zaatakowany przez Kurdów z miejscowości Al-Muabbady. Mieszkańcy jednego z większych miast północno-wschodniej Syrii obrzucili pojazdy opancerzone kamieniami.

"W Polsce adopcję się ukrywa, a powinniśmy takie osoby wspierać"

9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. Zdaniem dyrektor Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, Doroty Polańskiej film "1800 gramów" – najnowsza produkcja realizowana przez TVN, ma szansę przybliżyć widzom "historie małych dzieci, których życie znalazło się w punkcie kryzysowym".

Pięć samochodów zderzyło się na S7

Do zderzenia doszło na drodze ekspresowej numer 7 w stronę Radomia. Jak przekazała policja, w Łazach (Mazowieckie) zderzyło się pięć aut, ale nie ma poszkodowanych. Nagranie przysłaliście na Kontakt 24.

Mistrz drugiego planu

Podczas wspólnego podpisywania i wymiany dokumentów przez prezydenta Turcji Recepa Erdogana i premiera Węgier Viktora Orbana doszło do małego wypadku. Jeden z urzędników stojący za prezydentem Turcji potknął się i upadł. Na szczęście wypadek nie był groźny, bo mężczyzna po chwili pojawił się z powrotem.

Były mistrz świata zachwycony Lewandowskim. Porównał go do Muhammada Alego

Zachwytów nad formą Roberta Lewandowskiego ciąg dalszy. - To jeden z najlepszych napastników w historii Bundesligi - twierdzi Juergen Kohler i porównuje Polaka do legendarnego Muhammada Alego. Były mistrz świata uważa również, że obrońcy Borussii Dortmund będą mieli z Polakiem ogromne problemy w trakcie sobotniego hitu Bundesligi z Bayernem.

"W Polsce adopcję się ukrywa, a powinniśmy takie osoby wspierać"

9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. Zdaniem dyrektor Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, Doroty Polańskiej film "1800 gramów" – najnowsza produkcja realizowana przez TVN, ma szansę przybliżyć widzom "historie małych dzieci, których życie znalazło się w punkcie kryzysowym".

James Dean wiecznie żywy

64 lata po swojej śmierci, James Dean może wrócić w nowym filmie - takie plany zdradzili producenci filmowi, którzy chcą go wskrzesić za pomocą nowoczesnej technologii. Część Hollywood protestuje, ale granica między fikcją a rzeczywistością coraz bardziej się zamazuje.

Pieszy na pierwszym miejscu

Po śmiertelnym wypadku na warszawskich Bielanach władze stolicy planują nie tylko przebudowę ulicy na Sokratesa, ale wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę na większości ulic. Taki ruch zrobiły już kilka lat temu Katowice - początki były trudne, przez kierowców nieakceptowalne, ale ostatecznie strefa się sprawdziła.

Skarga kasacyjna Chrystusowców

Trwa składanie podpisów przeciwko składowi orzekającemu w sprawie kasacji odszkodowania od Towarzystwa Chrystusowego. Zakon ma wypłacić milion złotych kobiecie, bo jeden z księży gwałcił i więził dziewczynę, kiedy ta miała 13 lat. Rozprawa zaplanowana jest na grudzień - poszkodowana i osoby ją wspierające martwią się, że sędziowie orzekający w tej sprawie nie będą bezstronni.

Ci ministrowie odchodzą z rządu

Jerzy Kwieciński, Henryk Kowalczyk, Krzysztof Tchórzewski, Bożena Borys-Szopa - to nazwiska osób, które w dotychczasowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego pełniły stanowiska ministerialne. Jednak w podanym przez niego w piątek składzie nowego rządu tych osób już nie ma. Już wcześniej było wiadomo, że z rządu zniknie także dotychczasowy minister sportu Witold Bańka. Wynikało to z faktu wybrania go na szefa Światowej Agencji Antydopingowej.