Stephen Hendry wygrał 6:3 mecz z Jimmym Whitem w pierwszej rundzie kwalifikacji do snookerowych mistrzostw świata. To pierwsza wygrana najbardziej utytułowanego snookerzysty w historii od powrotu do rywalizacji po dziewięcioletniej przerwie.
Jeszcze w ubiegłą środę w niektórych częściach Wielkiej Brytanii temperatura sięgała ponad 24 stopni Celsjusza. Początek drugiego tygodnia kwietnia przyniósł jednak ochłodzenie, a niektóre regiony kraju znalazły się pod warstwą śniegu.
Zlikwidowany został system kontroli i interwencji, który pozwalał państwu ingerować w wolność artystów - poinformował minister kultury Włoch Dario Franceschini.
Nie milkną echa niedzielnej dyskwalifikacji Michaela Schaera podczas wyścigu Dookoła Flandrii. Zdjęty z trasy za wyrzucenie bidonu poza specjalną strefą kolarz odniósł się do tego zdarzenia w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych. Wsparli go również inni zawodnicy, krytykując Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) za wprowadzone niedawno regulacje.
Należący do północnokoreańskiego ministerstwa sportu portal internetowy Sport w KRLD potwierdził, że Korea Północna nie weźmie udziału w tegorocznych igrzyskach w Tokio.
Na obszarze niemal całego kraju we wtorek ma popadać mokry śnieg. Chwilami wiatr będzie silniejszy. Za sprawą napływu arktycznego powietrza temperatura maksymalna osiągnie zaledwie od 4 do 7 stopni Celsjusza.
Drużyna West Ham United wygrała 3:2 wyjazdowe spotkanie z Wolverhampton Wanderers w meczu 30. kolejki Premier League. Ekipa, której bramki broni Łukasz Fabiański, wróciła na zajmowane przed trzema kolejkami 4. miejsce angielskiej ekstraklasy.
FC Barcelona niesamowicie męczyła się ze skazywanym na porażkę Realem Valladolid, ale ostatecznie zwyciężyła 1:0 dzięki trafieniu Ousmane Dembele. Tym samym kataloński zespół awansował na drugie miejsce w tabeli i traci tylko punkt do Atletico Madryt.