Najnowsze

Najnowsze

Chińska wpadka na kolei. Pojadą "tylko" 300 km/h?

Chińskie ministerstwo kolei przeszacowało o ok. 50 km/h prędkość, jaką ma osiągnąć superszybki pociąg kursujący na trasie Pekin-Szanghaj - podało czasopismo finansowe "Caijing", powołując się na jednego z byłych inżynierów pracujących dla resortu.

Wielka mobilizacja służb, wszyscy są na Centralnym

Około 20 wozów straży pożarnej, strażnicy miejscy i policjanci. - W sumie kilkaset osób bierze udział w akcji na Dworcu Centralnym, gdzie po godz. 10.00 doszło do poważnej awarii zasilania - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Plaga katastrof w Poznaniu. Na próbę

Kilka scenariuszy, jeden cel - zapewnić bezpieczeństwo podczas Euro 2012. Wczoraj mieszkańcy Poznania byli świadkami między innymi ewakuacji stadionu, katastrofy samolotu i wykolejenia tramwaju w centrum miasta. Wszystko to symulowane akcje, mające przygotować służby ratownicze na potencjalne zagrożenia podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Czołowe zderzenie z autobusem

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z autobusem na drodze krajowej nr 92 w Wielkopolsce.

Pekin ostrzega USA w sprawie morskiego konfliktu

Byłoby lepiej, gdyby USA zostawiły spór dotyczący Morza Południowochińskiego zainteresowanym państwom. Wszelkie zaangażowanie się Amerykanów mogłoby jeszcze bardziej skomplikować sytuację - powiedział w środę wiceminister spraw zagranicznych Chin Cui Tiankai. Podkreślił także, że nie można mówić o żadnej cyberwojnie między Chinami a USA.

Szef kampanii chce, by PiS miało styl jak Barcelona

Nie chcemy prowadzić z nikim wojny, chcemy proponować konkretne rozwiązania dla Polski. To nie jest czas, żeby wojować i emocjonalnie podchodzić do różnych rzeczy - powiedział w TVN24 Tomasz Poręba, szef kampanii wyborczej PiS, tłumacząc jaka będzie kampania tej partii w wyborach parlamentarnych.

Miliony z Picassa pójdą na otyłość

Obraz Pabla Picassa zatytułowany "Jeune fille endormie" został sprzedany na aukcji w Londynie za 13,5 miliona funtów (prawie 22 mln dol). Sprzedającym był uniwersytet w Sydney, który w zeszłym roku otrzymał go od anonimowego Amerykanina.

Radiowozem przygwoździli uciekiniera do płotu

Ponad godzinę trwał policyjny pościg na ulicach miasta Pearland w stanie Teksas. Kierowca Chevroleta Camaro nagle zrobił ostry skręt, pojechał pod prąd, a wreszcie wysiadł i zaczął biec. Ostatecznie wytrwałego uciekiniera zatrzymał policyjny radiowóz - przygniatając go do płotu.

Grecja na sprzedaż. Rosja i Chiny ostrzą zęby na kluczowe spółki

Jednym z warunków pomocy finansowej UE dla Aten jest przyspieszona i szeroko zakrojona prywatyzacja majątku publicznego Grecji. Proces wyprzedaży miałaby nadzorować niezależna agencja. Spekuluje się, że najwięcej do powiedzenia mogą mieć w niej Niemcy, które ponoszą największy ciężar pomocy bankrutującej Grecji. Największymi beneficjantami prywatyzacji mogą się jednak okazać firmy nie z UE, a Rosja i Chiny.

13-latka w ciąży. 18-latek skazany

Dużo wyrozumiałości miał sędzia dla 18-latka, który przez kilka miesięcy współżył z 13-letnią dziewczyną. Po nadzwyczajnym złagodzeniu kary skazał Piotra W. na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz cztery lata dozoru kuratora. 14-letnia dziś Ola K. na dniach spodziewa się dziecka.

Skatował 2-miesięcznego synka. Dziecko zmarło

Wtorek, 21 czerwca Zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią dziecka usłyszał 29-latek z Zabrza. Mężczyzna jest podejrzany o skatowanie dwumiesięcznego niemowlęcia. Matka dziecka, która znalazła je martwe w domu, znajduje się pod opieką psychologa.

Gonił tornado samochodem. Omal się to na nim nie zemściło

Mieszkańców Środkowego Zachodu USA wciąż nękają tornada, burze i wichury. W poniedziałek przez Nebraskę i Kansas przeszło co najmniej kilkanaście tornad. Jedno z nich napotkał na swej drodze pewien podróżny. Chęć nagrania żywiołu z jak najbliższej odległości omal nie skończyła się tragedią.

O. Rydzyk o dyskryminacji w Polsce. Oburzenie w Brukseli

Wiceszef frakcji konserwatystów w Parlamentu Europejskiego (EKR) Brytyjczyk Timothy Kirkhope skrytykował wtorkową wizytę o. Tadeusza Rydzyka w Parlamencie Europejskim. Redemptorysta przyjechał na zaproszenie PiS i w ostrych słowach skarżył się na obcięcie dofinansowania jego inwestycji przez rząd Polski i b. komisarz UE ds. polityki regionalnej Danutę Huebner. Jego spotkanie w Brkseli zarejestrowała kamera TVN24

Noc Kupały - noc lampionów

Osiem tysięcy lampionów rozświetliło ubiegłej nocy niebo nad Poznaniem. Wszystko z okazji Nocy Kupały, czyli najkrótszej nocy w roku. Internauci i Reporterzy 24 zasypali naszą redakcję zdjęciami i filmami z tego efektownego wydarzenia.

Najstarszy człowiek świata nie żyje

Brazylijka Maria Gomes Valentim, wpisana w maju tego roku do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy człowiek świata, nie żyje. Poinformowały o tym we wtorek władze szpitala, w którym zmarła kobieta.

Zmarł 9-latek. To 45. ofiara katastrofy Tu-134

W szpitalu w Pietrozawodsku zmarł 9-letni chłopiec. Był jedną z ośmiu osób, które przeżyły poniedziałkową katastrofę rosyjskiego samolotu Tu-134. Liczba ofiar wzrosła w ten sposób do 45. W szpitalach pozostaje 7 rannych.

Na A4 skarżą się na GDDKiA. Kolejna firma zerwie kontrakt?

Kolejny odcinek autostrady na Euro 2012 zagrożony. Po konfliktach z wykonawcami na A2 i A1, następna spółka zgłasza opóźnienia i rozważa wycofanie się z kontraktu. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", grecka spółka J&P Avax nie może dojść do porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowie A4 między Radymnem a granicą z Ukrainą w Korczowej. "Puls Biznesu" dodaje, że na innych odcinkach prace opóźniają się - m.in. ze względu na spory wokół projektów, braki kadrowe i konieczność ochrony przyrody.

Mięsożerne rośliny wróciły do biblioteki. Po 122 latach

Po ponad 122 latach biblioteka Camden w Sydney otrzymała z powrotem wypożyczoną książkę. Niezwykle cenne pierwsze wydanie dzieła Karola Darwina o mięsożernych roślinach, w którym znajduje się jeszcze stempel wypożyczenia z datą 30 stycznia 1889 roku, miało wielu "właścicieli" - wszyscy byli weterynarzami.

Pierwsza taka placówka w Polsce

W środę o godzinie 12. w Warszawie oficjalnie zostanie otwarte Centrum Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii. To pierwsza tego typu placówka w Polsce. Całkowity koszt budowy w wysokości 36 mln zł pokryła Fundacja TVN "Nie jesteś sam", która również dzisiaj obchodzi swoje 10 urodziny. Autorami projektu nowoczesnego budynku Centrum są zaś Stefan Kuryłowicz i Jacek Syropolski - architekci tragicznie zmarli w wypadku awionetek w Hiszpanii.

Pogodnie w centrum i na wschodzie

W środę meteorolodzy ponownie prognozują opady deszczu w wielu częściach Polski. Na lepszą pogodę liczyć mogą mieszkańcy centrum i wschodu. Pozostali powinni uzbroić się w parasole.

Od czego uzależniają się Polacy?

W Polsce całkowicie legalnie można kupić środek odurzający, który silnie uzależnia i zabija. To alkohol. Za jego sprawą co roku umiera w naszym kraju od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi. Niezmiennie popularnymi używkami są nielegalne narkotyki. Zauważalny jest jednak też nowy trend: uzależnienie od leków.

Warszawa - stolica narkotyków

Warszawa - to tutaj sprzedaje się najwięcej narkotyków w Polsce. Każdego dnia policja zatrzymuje w stolicy kilkadziesiąt osób posiadających narkotyki lub handlujących nimi. Najmłodszy zatrzymany diler miał... 13 lat. Jak wygląda walka na pierwszej linii antynarkotykowego frontu?

Dzieli ich wszystko, łączy powołanie

Dzieli ich niemal wszystko - pogląd na związki partnerskie, zapłodnienie in vitro czy podatek liniowy. Mowa o posłach PO - reprezentującym konserwatywne skrzydło partii Jarosławie Gowinie i niedawnym lewicowym transferze Bartoszu Arłukowiczu. Czy coś łączy polityków? Tak - "postrzeganie polityki jako powołania".

Rząd Grecji się obronił i obiecuje: Wyjdziemy z tego kryzysu!

Grecki parlament udzielił wotum zaufania rządowi premiera Jeorjosa Papandreu. W przeprowadzonym w nocy głosowaniu, rząd poparli wszyscy deputowani rządzącej partii PASOK - w sumie 155 osób. Przeciwko głosowało 143 parlamentarzystów, dwóch było nieobecnych.

"Rozmowa Rymanowskiego" 21.06

Wtorek, 21.06 Niemcy nie realizują postanowień polsko-niemieckiego traktatu z 1991 roku o dobrym sąsiedztwie - uważa Dorota Arciszewska-Mielewczyk z PiS. Jej zdaniem "Polska jest klientem Niemiec". - To tylko wewnętrzny wymysł PiS - twierdzi poseł PO Waldy Dzikowski.