Najnowsze

Najnowsze

NATO odpaliło "Szybką Strzałę". Pierwszy test obrony rakietowej

Radar USS Sulivans wykrywa wrogi pocisk balistyczny. Informacja trafia do baterii Patriotów na Krecie. Odpalony pocisk namierza i niszczy wrogi cel. Wszystko w pięć minut. NATO przeprowadziło pierwszy test systemu obrony rakietowej. Udało się wszystko, w każdym detalu - informuje z zadowoleniem gen. Alessandro Pera, który śledził cały test z centrum dowodzenia w bazie NATO w Ramstein.

Polska szkodzi w karierze

Praca w Polsce może zaszkodzić karierze i przekreślić szanse na udział w światowej nauce - uważają zagraniczni badacze. I dlatego omijają nasz kraj szerokim łukiem - twierdzi "Rzeczpospolita".

Chcą pokazać zdjęcia zadymiarzy

Stołeczna policja, po analizie nagrań z monitoringu, zwróci się do prokuratury o wydanie zgody na publikację zdjęć osób, które wzięły udział w zamieszkach 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości. Publikacja ma pomóc w ustaleniu ich tożsamości. Jak poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński, funkcjonariusze w dalszym ciągu analizują nagrania wideo, poszukując sprawców zamieszek, do jakich doszło 11 listopada na ulicach Warszawy.

Dwugłos w PSL. Rząd "idealny" czy "ryzykowny"?

Bez jedności zdań w PSL na temat nowego rządu Donalda Tuska. Stanisław Żelichowski ocenił skład gabinetu dobrze, jako rząd "idealny". Jednak Eugeniusz Kłopotek ma inną opinię. - To bardzo ryzykowny skład, wypowiadanie się o nim to jak stąpanie po polu minowym - przyznał.

Schetyna o rządzie Tuska: To jego decyzje i odpowiedzialność

- To są jego decyzje i odpowiedzialność, bardzo ciekawe i nazwiska, i pomysł - tak skomentował dobór nowych ministrów przez Donalda Tuska Grzegorz Schetyna. Były marszałek podkreślił, że nowy gabinet to "rząd autorski, bardzo mocno napisany przez Donalda Tuska". Zapewnił też, że "nie czuje się pominięty" przez premiera.

Radioaktywny wyciek na Węgrzech. To jod-131

Węgry powiadomiły, że źródłem emisji promieniotwórczego jodu-131, wykrytej w ostatnich tygodniach w kilku krajach Europy, był najpewniej węgierski instytut produkujący izotopy - podała w czwartek Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Węgrzy potwierdzają wyciek, ale twierdzą, że emisja była zbyt mała, by mogły zarejestrować ją inne kraje.

Nauczyciel dźgnięty nożem. Dyrektorka z zarzutami

Dyrektorka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie (Dolnośląskie) usłyszała w czwartek zarzut spowodowania obrażeń ciała i zagrożenia życia nauczyciela z tej szkoły - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

Matka utopionej dziewczynki aresztowana

Sąd Rejonowy w Sopocie aresztował 34-letnią Ewę K., której prokuratura zarzuca zabójstwo 3-letniej córki. Ciało dziewczynki znaleziono we wtorek rano w morzu, tuż przy sopockim molo. Matka przyznała się do winy.

Uderzył tirem w pociąg. Są zarzuty

Kierowca tira, który w kwietniu br. uderzył na strzeżonym przejeździe kolejowym w Mostach k. Lęborka (Pomorskie) w pociąg osobowy, usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. W wypadku zginęły dwie osoby, 25 zostało rannych.

Ministrowie znikają z Kancelarii Premiera

Nie będzie ministra ds. walki z korupcją, ani oddzielnego stanowiska koordynatora ds. służb specjalnych - poinformował premier Donald Tusk. Z Kancelarii Premiera znikną więc dwie ministerialne funkcje. Szef rządu uważa, też z jego kancelarii powinno zniknąć stanowisko ds. równego statusu.

Dostał tekę. Ma przyspieszyć "rewolucję cyfrową"

Stery nowego ministerstwa administracji publicznej i cyfryzacji obejmie Michał Boni - zapowiedział Donald Tusk podczas konferencji, na której przedstawił skład nowego gabinetu. Boni był dotychczas ministrem bez teki i szefem zespołu doradców strategicznych premiera.

Wody głębinowe wstrząsają Alpami

Od początku 2011 roku w małej wiosce Fadalto położonej w Alpach Weneckich co jakiś czas dochodziło do niezwykłego zjawiska, które niepokoiło miejscową ludność. Po wielkim huku, ziemia zaczynała się trząść.

"Udało mi się oszukać śmierć". Wyszedł dziś ze szpitala

- Jedenaście tygodni temu witałem się z kostuchą, na szczęście udało mi się oszukać śmierć i już samo to było cudem - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej Jarosław Wałęsa. Podziękował wszystkim lekarzom i personelowi szpitala oraz zapewnił, że "na motor już nie wsiądzie". - Moja dziewczyna by mi nie darowała - stwierdził europoseł. Jarosław Wałęsa zabrał głos po raz pierwszy od wypadku motocyklowego. Po czym, jak dowiedziała się TVN24 opuścił Wojskowy Instytut Medyczny w stolicy.

"Bóg powierzył mu misję": Zabić Baracka Obamę

21-latek, który ostrzelał Biały Dom z kałasznikowa, uczynił tak, ponieważ, jak usłyszeli śledczy, "była to część misji powierzonej mu przez samego Boga". Według śledczych Oscar Ramiro Ortega-Hernandez głęboko nienawidzi też Baracka Obamy, a dodatkowo był przekonany, że 11 listopada świat się skończy.

Nie wiedzą, jak jechać, więc jadą pod prąd

Nowa organizacja ruchu na wiadukcie łączącym ul. Cybernetyki z 17 Stycznia w Warszawie zaskoczyła w czwartek niektórych kierowców. Część z nich wjeżdżała pod prąd na jezdnię prowadzącą w kierunku ul. Żwirki i Wigury.

Rosyjskiej armii brakuje ludzi

- Mamy teraz sytuację, w której praktycznie nie mamy kogo brać do wojska - oświadczył wprost szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej gen. Nikołaj Makarow.

Premier: Idą trudne czasy, to "rząd zderzaków"

To rząd zderzaków - tak swój nowy gabinet określił premier Donald Tusk, którego skład ogłosił po ponad pięciu tygodniach od wyborów. W gabinecie - oprócz starych nazwisk - pojawiły się nowe twarze. - Z każdym z kandydatów rozmawiałem długo, wykazują determinację - powiedział Tusk. Zastrzegając, że żadne stanowisko nie jest dane raz na zawsze.

Nowa umowa koalicyjna? Działa poprzednia

Nie zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna pomiędzy PO i PSL - oświadczył w czwartek podczas konferencji, na której poznaliśmy skład rządu, premier Donald Tusk. - Jesteśmy obaj gwarancją tego, że te dobre zasady z tamtej umowy koalicyjnej będą działały przez najbliższe cztery lata, ale nie przewidujemy podpisywania tego dokumentu, który był, ani jakiejś nowej wersji - powiedział Tusk.

Został ministrem, bo "ma pozytywną szajbę"

- Ma pozytywną szajbę, jeśli chodzi o deregulację, która pozwoli odblokować polską gospodarkę - tak premier Donald Tusk uzasadnił wybór Jarosława Gowina na ministra sprawiedliwości. Jego zdaniem, Gowin jest bardzo dobrze przygotowany do tego, by pokierować tym resortem. A to, że Gowin nie ma wykształcenia prawniczego, jest jego zaletą, a nie wadą.

"Ziobryści" nie odpuścili Nowickiej. Wniosek w Sejmie

Klub Solidarna Polska złożył w Sejmie wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej (Ruch Palikota) z funkcji wicemarszałka - poinformował rzecznik klubu Patryk Jaki. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała, że wniosek będzie rozpatrywany na kolejnym posiedzeniu Sejmu 8-9 grudnia.

Wykładowcy mają dość, opuszczają uczelnię

Po naszym środowym tekście o problemach Wyższej Szkoły Organizacji Turystyki i Hotelarstwa, do redakcji Kontaktu 24 zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby. "Od kilku miesięcy pracowaliśmy bez wynagrodzenia" - opowiada wykładowca, który podobnie jak kilku innych, zrezygnował w końcu z pracy.

Proces gen. Kiszczaka ws. masakry w "Wujku" od początku

Warszawski Sąd Apelacyjny uchylił kwietniowy wyrok uniewinniający byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka od zarzutu przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników w kopalni "Wujek". Sprawa 86-letniego dziś generała znów zostanie rozpatrzona przez sąd I instancji. To będzie już piąty proces w tej sprawie.

PETA ma nowego wroga. To Mario z Nintendo

Amerykańska organizacja obrońców zwierząt PETA, znana ze swoich często radykalnych pomysłów, ma nowego wroga. Tym razem nie jest realny, ale jak najbardziej wirtualny. To popularna postać z gier komputerowych, Mario. Słynny hydraulik znalazł się na celowniku, ponieważ w jednej z gier przywdziewa strój z futra tanukiego, zwierzęta podobnego do szopa z Japonii.

Konflikt w Syrii "jak wojna domowa"

- To jest całkiem podobne do prawdziwej wojny domowej - tak rozwój najnowszych wypadków w Syrii skomentował szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Francuskim reaktorom brakuje zabezpieczeń

Francja musi poprawić bezpieczeństwo wszystkich swoich reaktorów na wypadek katastrof naturalnych - poinformował instytut bezpieczeństwa nuklearnego IRSN. Testy wytrzymałości nie wykazały jednak potrzeby zamknięcia żadnej siłowni.

Cztery osoby zginęły w pożarze

Cztery osoby nie żyją, a dwie zostały ranne w pożarze poddasza 4-kondygnacyjnej kamienicy przy Al. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Ewakuowano mieszkańców kamienicy i okolicznych bloków. Trzy zastępy straży pożarnej dogasają ogień.

Kopał demonstranta, nie wróci do pracy

Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji zapowiedział w kontrwywiadzie RMF FM, że policjant, który kopał demonstranta podczas ulicznych zajść 11 listopada "nie wróci do pracy, będzie zawieszony". We wtorek prokuratura wszczęła w jego sprawie śledztwo.

"Schetyna zostawiony na czarną godzinę"

- Każdy mądry wódz zostawia sobie odwód na czarną godzinę. Moim zdaniem Schetyna, jego zwolennicy, to jest ten odwód na czarną godzinę - powiedział w Radiu ZET prezydencki doradca Tomasz Nałęcz, odnosząc sie do spekulacji medialnych, że Grzegorz Schetyna w pierwszym rządowym rozdaniu nie dostanie żadnej teki.

Radioaktywny ryż zatrzymany

Ryż z okolic zniszczonej japońskiej elektrowni atomowej w Fukushimie nie nadaje się do spożycia. Skażone promieniowaniem partie zboża zostały zatrzymane, zanim trafiły do sprzedaży.