Najnowsze

Najnowsze

Prezes Warty do kolekcji

Kiedyś zdjęcia Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej cieszyły oko czytelników Playboya, teraz mogą się nią zachwycać również filateliści. Prezes Warty Poznań trafiła na znaczek z okazji 100-lecia klubu.

Katedra Gnieźnieńska czeka na monitoring. Złodzieje działają

Niecałe dwa lata temu z Katedry Gnieźnieńskiej skradziono pierścień Prymasa Tysiąclecia, teraz zniknął z niej zabytkowy obraz. Policja rozważa kilka scenariuszy, ale złodziei może nie być łatwo namierzyć, bo w Katedrze wciąż jeszcze nie udało się zamontować monitoringu.

Pożar fabryki styropianu opanowany

Spłonęła fabryka styropianu w Łochowie, 60 km od Warszawy. Pożar dogasza 38 zastępów straży pożarnej. Słup dymu było widać z odległości kilku kilometrów. Dogaszanie potrwa najprawdopodobniej do nocy.

Pilati ma talent, Zegna głębokie kieszenie. Idą na wojnę z gigantami

Stefano Pilati, jeden z najbardziej znanych projektantów mody na świecie, dostał nową pracę – w Ermenegildo Zegna Group. Od stycznia obejmie tam aż dwa stanowiska: w męskiej marce Ermenegildo Zegna i damskiej Agnona. Znawcy rynku przewidują, że Włosi zatrudnili go dlatego, że szykują się do walki z francuskimi gigantami luksusowej mody: PPR i LVMH.

Poznań osuszy Maltę

To nie będzie łatwa operacja. Z poznańskiej Malty trzeba spuścić cała wodę, żeby przeprowadzić prace konserwatorskie. Konieczne są one ze względu na niesprzyjające związku biogenne, które wpływają tam z rzeki Cybina.

Niemcy rozliczają swoją historię w Gdyni

„Nauka, planowanie, wypędzenia” – to próba rozliczenia się niemieckich naukowców z trudną, często bolesną i brutalną historią Niemiec z czasów II wojny światowej. Wystawa, na której można zobaczyć fotografie i materiały multimedialne to obraz współpracujących z nazistami naukowców, także z Gdańskiej Politechniki.

Zamkną wylotówkę, ruch chcą puścić polną drogą

Wrocław już teraz jest uznawany za najbardziej zakorkowane miasto w Polsce. Wkrótce dojazd do miasta może być jeszcze trudniejszy. Poważne problemy mają dwie wylotówki - północna i zachodnia. Niewykluczone, że do Wrocławia będzie trzeba wjeżdżać wkrótce polną drogą.

Warta Poznań - Pogoń Lwów: wielki rewanż po 70 latach

Przed wojną oba kluby należały do ścisłej czołówki, a ich mecze przyciągały uwagę całego kraju. Teraz Warta gra na zapleczu Ekstraklasy, a Pogoń wróciła na piłkarską mapę w 2009 roku, z tym że już nie w Polsce, a na Ukrainie. Teraz spotkają się pierwszy raz od 73 lat.

"Albo ABW jest służbą do bani, albo Donald Tusk kłamie"

- Niech Tusk odtajni notatkę ABW i wtedy będzie sprawa jasna. Bo albo ABW jest służbą do bani i do kitu, albo Donald Tusk po prostu kłamie - mówił w "Jeden na Jeden" Joachim Brudziński z PiS komentując sprawę reakcji Donalda Tuska na przekazanie mu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego notatki na temat Amber Gold.

Strzelanina w Quebecu po zwycięstwie separatystów. Jedna osoba nie żyje

W wyborach do parlamentu kanadyjskiej prowincji Quebec wygrała separatystyczna Partia Quebecka (PQ) - podały kanadyjskie media. Wstępne wyniki wskazują, że PQ utworzy rząd mniejszościowy. Jednocześnie Reuters donosi, że w budynku w Montrealu, gdzie przemawiała liderka separatystów Pauline Marois, doszło do strzelaniny, w której zginęła jedna osoba, a jedna została ranna.

Więźniowie wyremontują dom dla potrzebujących

W Słupsku powstaje pierwszy kompleksowy dom pomocy dla osób potrzebujących. Wsparcie w nim znajdą samotne matki z dziećmi, osoby wychodzące z nałogów i byli więźniowie, stawiający pierwsze kroki na wolności. W remoncie obiecał pomóc słupski areszt śledczy, dzięki temu więźniowie mają też szansę pomóc potrzebującym.

Kryminalna mapa Polski. Niebezpieczny zachód kraju

Dolnośląskie, zachodniopomorskie, lubuskie i śląskie to województwa najbardziej zagrożone przestępczością wynika z "Raportu o stanie bezpieczeństwa w Polsce w 2011 roku", do którego dotarła "Rzeczpospolita". Jak wynika z dokumentu w ubiegłym roku spadła liczba zabójstw, rozbojów i gwałtów, za to więcej było kradzieży, uszkodzeń mienia, a także bójek i oszustw.

Michelle gwiazdą konwencji demokratów. "Wierzę w to, co robi mój mąż"

Michelle Obama przemówiła na zakończenie pierwszego dnia konwencji demokratów w Charlotte, w Karolinie Północnej. Przyznała, że wprowadzenie wszystkich zmian obiecanych przez jej męża w poprzedniej kampanii jest trudne, ale dodała, że zmiany zawsze są niełatwe i nigdy nie dzieją się natychmiast. Jednak zapewniała, że cele zostaną osiągnięte.

Na Pogoń i Reissa za złotówkę

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Władze "Kolejorza" przygotowały sporą niespodziankę dla kibiców, którzy w ostatnim czasie nie byli na stadionie przy ul. Bułgarskiej - będą mogli kupić bilety za złotówkę.

Biały proszek w listach. Ewakuowano całą pocztę

Z powodu niezidentyfikowanej substancji ewakuowano we wtorek wieczorem cały personel sortowni poczty w miejscowości Schlieren pod Zurychem. Jak poinformowała policja, powołując się na wyniki wstępnych badań, substancja ta nie jest groźna.

ONZ brakuje pieniędzy dla uchodźców z Syrii

Organizacji Narodów Zjednoczonych brakuje pieniędzy na pomoc dla uchodźców z Syrii. Z obiecanych przez członków ONZ 180 mln dolarów nie wpłynęła nawet połowa - powiedział we wtorek na forum Zgromadzenia Ogólnego sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

Koloseum się sypie. Nic nie pomaga

Kolejny raz w tym roku zaniepokojenie budzi stan rzymskiego Koloseum, ponieważ od jego murów odpadają następne fragmenty. Rozważane są różne metody ratowania antycznego zabytku, który - jak ustalili niedawno specjaliści - przechylił się.

W Korei Północnej zbierze się parlament. Reformy?

Jeszcze w tym miesiącu, drugi raz od przejęcia władzy przez Kim Dzong Una, zbierze się północnokoreański parlament. Jak poinformowały w środę media w Phenianie, posiedzenie Najwyższego Zgromadzenia Ludowego odbędzie się 25 września.