Najnowsze

Najnowsze

Po wykolejeniu część trasy przejezdna

Pociągi międzynarodowe mogą już przejechać przez stację Chybie, którą w środę zablokowały wykolejone wagony pociągu EuroCity "Sobieski" z Wiednia do Warszawy - informuje PKP. Opóźnienia pociągów zmalały ze 100 do 20 minut.

Sława telewizji namawia do rozmów o godności

Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Godności. Ma pomóc uczyć młodzież podstawowych zasad ludzkiej godności, m.in. przez spotkania w szkołach z artystami, dziennikarzami, sportowcami. O akcji w Polsce i jej najważniejszych celach mówiła w "Poranku" TVN24 jej ambasadorka - dziennikarka Bogumiła Wander.

"SLD jest na dnie. Przed Millerem wielkie zadanie"

Nie milkną komentarze po wyborze Leszka Millera na szefa klubu SLD i zapowiedziach, że w tej sytuacji jeden z posłów Sojuszu opuści klub. - Wynik głosowania (w klubie - red.) jest korzystny dla SLD - przekonywał w TVN24 Jerzy Wenderlich, podkreślając, iż ma nadzieję, że Sławomir Kopyciński nie opuści SLD, bo potrzebne są "wszystkie ręce na pokładzie". Mniej optymistycznie to, co dzieje się w partii podsumował Wojciech Olejniczak. - Przed Millerem wielkie zadanie, zobaczymy czy będziemy się odbijać, bo dziś jesteśmy na samym dnie - ocenił.

Deszcz, śnieg z deszczem, śnieg

Wielka "czapa" przykryła Polskę i nie daje wytchnienia nikomu. W czwartek na południu i w kotlinach popada deszcz, a w górach znów pojawi się śnieg. Zimny wiatr uprzykrzy życie już wszystkim, a zmiany nadejdą dopiero w weekend.

Jak chcemy głosować kilka dni po wyborach?

Na 45 proc. głosów osób zdecydowanych na kogo głosować mogłaby liczyć PO, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie października. PiS zebrałaby mogłoby liczyć na 25 proc. poparcia, Ruch Palikota - 12 proc., SLD - 8 proc., a PSL - 6 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP.

Miliard metrów sześciennych wody płynie na stolicę Tajlandii

Katastrofalna powódź, która nawiedziła północną Tajlandię zbliża się, wbrew wcześniejszym przewidywaniom, do stolicy tego kraju - Bangkoku. W środę mieszkańcom siedmiu dzielnic tego miasta zalecono aby przenieśli co cenniejsze rzeczy osobiste na wyżej położone miejsca i byli gotowi do ewakuacji. Kanał odprowadzający może nie przyjąć 1,2 mld metrów sześciennych wody, która zbliża się do miasta, a wtedy stolica Tajlandii zostanie całkowicie zalana.

"To jakby rozbiła się arka Noego". Obława na tygrysy

Po kilkudziesięciogodzinnej akcji policja w jednym z miasteczek w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych zastrzeliła lub złapała wszystkie zwierzęta, które wydostały się z miejscowego małego zoo. Właściciel prywatnej farmy, na której żyły, wypuścił je, a następnie z nieznanych jeszcze przyczyn odebrał sobie życie. Tylko sześć zwierząt udało się złapać i przetransportować do ZOO, 48 zwierząt zostało zabitych. Służby tłumaczą, że musiały strzelać, bo zagrożone było życie ludzi.

NATO rozbiera serbską barykadę

Dowodzone przez NATO siły międzynarodowe KFOR rozpoczęły demontaż jednej z barykad ustawionych przez Serbów na północy Kosowa przy granicy z Serbią. Użyto gazu łzawiącego, by rozpędzić manifestantów.

W Sejmie Kaczmarek, w sądzie Małecki? Już nie

Prokuratura chce, aby Tomasz Kaczmarek, były agent CBA, obecnie poseł-elekt z ramienia PiS, przed sądem zeznawał już jawnie - pisze "Gazeta Wyborcza". Dotychczas, podczas procesów m.in. Beaty Sawickiej wizerunek funkcjonariusza - skądinąd doskonale znanego z mediów - był ukrywany.

Woda zabiła już ponad 100 osób

Co najmniej 103 osoby poniosły śmierć w krajach Ameryki Środkowej w rezultacie ulewnych deszczów i wywołanych przez nie powodzi - poinformowały w środę władze. Woda zniszczyła liczne mosty i drogi oraz zalała znaczne obszary pól uprawnych.

Apple pożegnał Jobsa. "Każdy powstrzymywał się od łez"

Na kilka godzin wstrzymano pracę sklepów Apple w całych Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, by ich pracownicy mogli oglądać bezpośredni przekaz z Doliny Krzemowej w Kalifornii. Tam bowiem, w Cupertino, odbyła się uroczystość pożegnania Steve'a Jobsa zorganizowana przez korporację. Współzałożyciel firmy zmarł w Kalifornii 5 października w wieku 56 lat.

Kto ukradł Księgę św. Jakuba?

To największa kradzież dzieła należącego do dziedzictwa kulturalnego Hiszpanii. Od ponad trzech miesięcy hiszpańska policja poszukuje złodziei Kodeksu Kalikstyńskiego, zwanego też Księgą św. Jakuba - bezcennego manuskryptu z XII wieku. Zabytek zginął z archiwum Katedry w Santiago de Compostela. Nie był ubezpieczony.

Rekordowe deportacje w Stanach

Niemal 400 tys. osób wydalono w zeszłym roku ze Stanów Zjednoczonych. Tak wielu ludzi jeszcze nigdy nie zmuszono do opuszczenia terytorium USA. Większość w tej grupie stanowili cudzoziemcy, którzy popełnili przestępstwa kryminalne.

"To jest syf!" Śmierdzące serce Warszawy

Wyjątkowość stolicy objawia się w wielu dziedzinach - także tych śmierdzących. Warszawa jest jedynym dużym miastem Polski i jedyną stolicą w całej Unii Europejskiej, która wpuszcza ścieki z setek tysięcy domów prosto do rzeki. Wszystko to dzieje się w samym centrum miasta - blisko Zamku Królewskiego i nowoczesnego Centrum Nauki "Kopernik". Że są powody do wstydu, przyznają nawet urzędnicy.

Nekrofagi w szpitalu, czyli opatrunki z larw wracają

Larwy muchy plujki i pijawiki wracają do szpitali. Choć psychiczny opór pacjentów czasem trudny jest do przełamania, to wielu przypadkach okazuje się, że nekrofagi - organizmy żywiące się martwymi tkankami - są ratunkiem w trudnych przypadkach.

Relikwiarz z krwią papieża - dla chorych dzieci

Relikwiarz z krwią Jana Pawła II zostanie umieszczony w kaplicy watykańskiego szpitala pediatrycznego Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie - podała włoska agencja Ansa. W czwartkowej ceremonii ma wziąć udział sekretarz stanu w Watykanie kardynał Tarcisio Bertone.

10 tys. dol. za zdjęcie, bilet na spotkanie - jak na mecz NBA

Michelle Obama wspiera męża w zbieraniu funduszy na kampanię reelekcyjną. Za udział w imprezie, na której pojawi się Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych, trzeba zapłacić jak za dobry mecz NBA, "rodzinne" zdjęcie to koszt 10 tys. dolarów. Pieniądze mają trafić na konto wyborcze prezydenta USA i Partii Demokratycznej.

Kolejny świadek pogrąża osobistego lekarza Jacksona

Dr Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, doprowadził do śmierci piosenkarza - stwierdził biegły z zakresu medycyny zeznający w procesie. Lekarz będący ostatnim świadkiem oskarżenia ocenił, że Murray popełnił błędy podczas leczenia króla popu oraz ustawicznie i jaskrawo naruszał zasady opieki nad pacjentem. Murray oskarżony jest o nieumyślne spowodowanie śmierci piosenkarza. Nie przyznaje się do winy.

Janukowycz nie chce być ubogim krewnym Unii

Wiktor Janukowycz nie chce umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, jeśli Wspólnota nie zagwarantuje Ukrainie perspektywy członkostwa. Prezydent zajął takie stanowisko w telewizyjnym wywiadzie. Jak podkreślał, chce negocjować z UE i jest przekonany, że nie przełoży się na to sprawa byłej premier Julii Tymoszenko. - Minie trochę czasu i wszystko się ułoży - powiedział.

Polski student groził "masakrą" czeskiej uczelni

Były polski student Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie groził swojej dawnej uczelni "masakrą" w zemście za konflikt, w jaki przed laty wdał się z władzami uczelni. W środę sąd wyższej instancji utrzymał w mocy wyrok skazujący Polaka na pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na półtora roku. Sprawę gróźb bada też policja. "Podpalę uniwersytet albo zabiję wykładowców" - cytują w środę jego słowa czeskie media.

"Rozmowa Rymanowskiego" 19.10

Środa, 19.10 Najprawdopodobniej Sławomir Kopyciński z SLD przejdzie do sejmowego klubu Ruchu Palikota. Sam poseł w rozmowie z TVN24 informacji "nie potwierdza i nie zaprzecza". Dodał jednak, że "wszystkiego dowiemy się w czwartek o 12". O sprawie wie nowy szef klubu Sojuszu Leszek Miller. - Jeżeli pan Palikot myśli, że nas zaskoczy, to myli się jak zwykle - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego".

"Niech zrzekną się funkcji prokuratora i już"

- Święczkowski i Barski powinni się zrzec funkcji prokuratora i wówczas będą mogli sprawować mandat posła - powiedział w "Faktach po Faktach" były wicepremier i adwokat Roman Giertych, komentując kłopoty posłów-elektów z PiS. Jego zdaniem ustawa o prokuraturze rozstrzyga całą sprawę na niekorzyść prokuratorów. - Przepisy obowiązują już 14 lat. Dziwi sytuacja, że dopiero teraz są pewne wątpliwości prawne - zauważa z kolei poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

"Kropka nad i" 19.10

Środa, 19.10 Janusz Palikot zapowiada pierwszy powyborczy transfer - z SLD. - Jutro o godzinie 11 jeden z posłów, którzy nie akceptują wyboru Leszka Millera na szefa klubu SLD, przejdzie do Ruchu Palikota - ogłosił w "Kropce nad i" w TVN24.

To on odejdzie do Palikota?

Najprawdopodobniej Sławomir Kopyciński z SLD przejdzie do sejmowego klubu Ruchu Palikota. Sam poseł w rozmowie z TVN24 informacji "nie potwierdza i nie zaprzecza". Dodał jednak, że "wszystkiego dowiemy się w czwartek o 12". O sprawie wie nowy szef klubu Sojuszu Leszek Miller. - Jeżeli pan Palikot myśli, że nas zaskoczy, to myli się jak zwykle - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego".

Grecja zaciska pasa. Jeszcze mocniej

Wyższe podatki, redukcja płac o 20 procent i zwalnianie urzędników państwowych. To główne punkty nowego ostrego planu oszczędności, którego projekt zatwierdził grecki parlament. Politycy okazali się odporni na gwałtowne protesty dziesiątek tysięcy ludzi na ulicach Aten i innych greckich miast.

Carla Bruni urodziła córkę

Carla Bruni-Sarkozy urodziła w środę wieczorem córeczkę - informuje na swej stronie internetowej francuskie radio Europe1. Pierwsza Dama Francji trafiła do paryskiej kliniki De la Muette w środę po południu. Na pół godziny pojawił się tam też prezydent Nicolas Sarkozy. Klinika, którą oblegają paparazzi, jest pilnie strzeżona.

Turyści czy terroryści? FBI przesłuchuje

Trzej młodzi Marokańczycy z francuskimi paszportami zostali aresztowani w San Antonio w Teksasie, kiedy o godz. 2 nad ranem czasu lokalnego weszli przez okno do starego budynku sądu, z którego roztacza się widok na całe miasto.

Barykady i zapora z ognia. Eksmisja irlandzkich nomadów

Eksmisja mieszkańców nielegalnego koczowiska Dale Farm, ok. 50 km od Londynu przekształciła się w regularną, kilkunastogodzinną bitwę. Irlandzcy Podróżnicy (Irish Travellers) i ich obrońcy starli się wręcz z policją. Byli ranni, aresztowano 23 osoby, zanim wreszcie udało się przełamać opór zamieszkujących obozowisko nomadów.