Najnowsze

Najnowsze

"W wielkim napięciu czekam na propozycje PiS ws. Unii"

- Rozumiem, że opozycja ma w tej sprawie swoje zdanie - mówi Radosław Sikorski. Minister odniósł się w ten sposób do ostrej krytyki PiS pod swoim adresem, wywołanej jego wystąpieniem w Berlinie, podczas którego przedstawił koncepcje ratowania strefy euro i UE. Sikorski, pytany we wtorek, czy zamierza przedstawić swoje propozycje także na forum Sejmu, oświadczył, że mówił już o tym w tegorocznym wystąpieniu na temat priorytetów polskiej polityki zagranicznej.

Kolejne zatrzymanie ws. gangu z Zwickau

Niemiecka policja zatrzymała kolejnego domniemanego neonazistowskiego terrorystę. 36-latek jest podejrzany o wspieranie grupy Narodowosocjalistyczne Podziemie (NSU). Ralfowi Wohllebenowi zarzuca się współudział w sześciu zabójstwach i jednej próbie zabójstwa.

Zachód "musi się pogodzić z utratą dominacji"

Dlaczego Europa i USA mają taki problem, aby wydostać się z kryzysu? Niektórzy azjatyccy naukowcy znają odpowiedź. - Zachód zbyt wolno akceptuje fakt, że era jego dominacji właśnie chyli się ku upadkowi - powiedział profesor Kishore Mahbubani. Miejsce Europy i USA ma zająć nowa, wyrastająca potęga - Azja.

Głos George'a Michaela "jest zagrożony". Rodzina przy łóżku

Stan George'a Michaela jest stabilny, pacjent reaguje na podjęte leczenie - informują lekarze z wiedeńskiego szpitala, w którym leży piosenkarz. Ale są i gorsze informacje. Długotrwałe podłączenie do respiratora może zaszkodzić strunom głosowym pacjenta, a jego wyjście ze szpitala przed świętami jest coraz mniej prawdopodobne. Pewne natomiast jest, że George Michael nie dokończy tournee.

Premier dał pracę Kierzkowskiej

Była wicemarszałek Sejmu i była posłanka PSL Ewa Kierzkowska będzie pracować w Kancelarii Premiera. Została powołana na stanowisko sekretarza stanu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Ekolodzy wdarli się do hotelu. Usunęła ich policja

Do hotelu InterContinental w Warszawie, w którym odbywała się konferencja poświęcona wydobyciu gazu łupkowego, wdarli się ekolodzy. Zapowiedzieli, że będą okupować budynek do momentu wprowadzenia moratorium na wydobycie gazu w Polsce. Na miejsce przyjechała policja, która zatrzymała protestujących i zawiozła ich na komendę. Jedna z uczestniczek, jak powiedziała policja, uderzyła funkcjonariusza.

PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu

Złożymy wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu ws. wypowiedzi Radosława Sikorskiego na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej – zapowiedział na antenie TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman. Powód? Według PiS, minister spraw zagranicznych zrzekł się w Berlinie suwerenności Polski. Z kolei klub Solidarna Polska zapowiedział wniosek o wotum nieufności wobec szefa polskiej dyplomacji. SLD chwali szefa MSZ za wystąpienie, i mówi "nie" jego odwołaniu, ale uważa, że posłowie mają prawo do debaty nad jego słowami.

Bukmacherzy dadzą zarobić na pochówku Lenina

Nie wiadomo czy i kiedy zwłoki Lenina opuszczą mauzoleum. Wiadomo natomiast, że będzie można na tym zarobić. Nietypowe zakłady uruchomili rosyjscy bukmacherzy. Można obstawiać, kiedy zostanie pochowany Włodzimierz Lenin.

Gang nastolatków przegonił Mikołaja

Dla większości dzieci spotkanie ze Świętym Mikołajem to powód do radości. Kilkoro młodych Brytyjczyków wykazało jednak zdecydowanie odmienną postawę, która raczej będzie dla nich oznaczać prezent w postaci rózgi. Grupa nastolatków zaatakowała bowiem aktora grającego Świętego Mikołaja - zerwała mu brodę i ukradła okulary.

"Komorowski przywiózł do Kijowa ostatnie ostrzeżenie UE"

Komentując wizytę Bronisława Komorowskiego w Kijowie, "Niezawisimaja Gazieta" pisze, że polski przywódca przywiózł Janukowyczowi "ostatnie ostrzeżenie UE". Głosi ono, że integracja Ukrainy z Unią będzie bezpośrednio zależeć od losów przywódczyni opozycji, Julii Tymoszenko. "Eksperci sądzą, że dopiero 19 grudnia stanie się jasne, na ile pomyślne były wysiłki polskiej strony" - konstatuje moskiewski dziennik. 19 grudnia w Kijowie ma się odbyć szczyt UE-Ukraina.

Policja zabrała żonę Al Weiweia

Żona znanego chińskiego artysty i dysydenta Ai Weiweia została zabrana z domu przez policję. Funkcjonariusze nie powiedzieli dlaczego Lu Qing musi iść z nimi na komisariat. Kilka godzin wcześniej Ai Weiweia w domu odwiedzili dziennikarze "Financial Times".

Dziś dużo słońca i ciepło

W ciągu dnia, dzięki górującemu nad Polską układowi wysokiego ciśnienia, będzie pogodnie. Z obłoków, których nie zabraknie przede wszystkim na wschodzie, raczej nie spadnie deszcz. Jeśli popada, to tylko na Warmii i Mazurach.

Ukradł 60 lat temu. Oddał z odsetkami

Sklep amerykańskiej sieci Sears odzyskał - z odsetkami - pieniądze skradzione z kasy ponad 60 lat temu. W poniedziałek skruszony złodziej przekazał menedżerowi sklepu w centrum Seattle kopertę z pieniędzmi.

Radiowóz dachował. Cztery osoby ranne

Przewrócony radiowóz i cztery osoby przewiezione do szpitala - to efekt wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek przed godziną 21 w Koszalinie. Oznakowany radiowóz policyjny zderzył się z samochodem osobowym, po czym dachował. Wśród poszkodowanych są dwaj policjanci. Zdjęcia z miejsca zdarzenia przysłał redakcji Kontaktu 24 internauta @Przemysław.

Chińczykom serialu reklamami nie przerwą

Chińskie władze centralne postanowiły zadbać o telewidzów. Agenda zajmująca się regulacją mediów znana skrótowo jako "SARFT", zakazała emisji reklam podczas seriali. W zamierzeniu władz ma to zmusić telewizje do pokazywanie większej ilości ambitnych programów i filmów w miejsce tasiemcowych oper mydlanych.

"Sikorski chce IV Rzeszy. Oczekuję jego dymisji"

- Z wczorajszego wystąpienia Radka Sikorskiego dowiedzieliśmy się, że gwarantem polskiego bezpieczeństwa jest powrót do IV Rzeszy, do hegemonii Berlina i Niemiec - powiedział w RMF FM poseł PiS Joachim Brudziński. To kolejny - po Jarosławie Kaczyńskim - głos ze strony Prawa i Sprawiedliwości ws. poniedziałkowego wystąpienia szefa MSZ na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie.

"Ton ministra był dramatyczny"

Ton przemówienia Radosława Sikorskiego był dramatyczny, ale zostało ono dobrze przyjęte - uważa komentator TVN24 Maciej Wierzyński, oceniając poniedziałkowe wystąpienie szefa MSZ w Berlinie. Minister spraw zagranicznych ostrzegał przed upadkiem strefy euro.

"Szybka podbitka, nazik zglebowany"

Działacze polskiej Antify na zamkniętym forum chwalą się brutalnymi napadami i pobiciami osób posądzanych o prawicowe sympatie - pisze "Rzeczpospolita". W internecie wymieniają się informacjami o manifestacjach, które zamierzają rozbić i sposobach prowadzenia bójek z policją.

Noc bez prądu na Pomorzu

22 tysiące gospodarstw w Pomorskiem, głównie na Kaszubach i Kociewiu, we wtorek rano nadal pozbawionych jest prądu. Skutki awarii, spowodowanych przez silny wiatr, który wiał z niedzieli na poniedziałek, usuwało ponad 130 kilkuosobowych ekip energetyków.

Flota zabójczych robotów przyszłości rośnie w USA

Amerykanie mają już dwa prototypy latających robotów przyszłości. W powietrze wzbił się drugi X-47B. W przyszłości te bezzałogowe i trudno wykrywalne dla radarów maszyny mają operować z pokładów lotniskowców i wypełniać te same zadania, co obecne myśliwce. Podczas lotu nie będzie nimi kierował zdalnie człowiek, ale ich własny komputer.

Cysterna z sokiem usunięta z drogi

Zablokowana od niedzieli droga krajowa numer 77 jest już przejezdna. We wtorek rano usunięto z niej wywróconą ukraińską cysternę, przewożącą sok jabłkowy.

Wstępny raport ws. lądowania Boeinga: Piloci bez winy

W czwartek zostanie opublikowany wstępny raport komisji badającej awaryjne lądowanie LOT-owskiego Boeinga 767. Liczy zaledwie kilkanaście stron. Jak ustalił tvn24.pl, przekaz raportu będzie jasny: piloci samolotu nie popełnili błędu. Taką tezę stawia wiceszef PKBWL Maciej Lasek: - Załoga zachowała się zgodnie z obowiązującymi procedurami, a piloci zrobili wszystko, co mogli, by po wykryciu awarii bezpiecznie wylądować – podkreśla.

Młody Sarko rozgrzewa parkiety

Klan Sarkozy'ch to nie tylko politycy. Najstarszy syn prezydenta Francji wybrał zgoła inną profesję. Swoją karierę związał z muzyką. W poniedziałek wieczorem DJ Sarko rozgrzał parkiet w rumuńskim klubie.

Pożar na warszawskiej Pradze

Trwa akcja dogaszania pożaru, który wybuchł po godz. 3 rano na warszawskiej Pradze. Płonęło mieszkanie w jednym z budynków na ulicy Targowej. Ogień rozprzestrzenił się także na dach. Na miejscu wciąż pracują strażacy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieściła w serwisie Kontaktu 24 Reporterka 24, magdalenka.

Wygrali, ale jeńców nie chcą puścić

Byli libijscy powstańcy wciąż przetrzymują około siedmiu tysięcy jeńców - podaje ONZ w swoim najnowszym raporcie. Jeńcy przetrzymywani są bez możliwości skorzystania z pomocy prawnej i bez kontaktu z organami wymiaru sprawiedliwości. Policja i sądy wciąż nie funkcjonują.

Libańskie rakiety spadły na Izrael

- Kilka rakiet wystrzelonych w nocy z poniedziałku na wtorek z południa Libanu eksplodowało na północy Izraela - poinformował izraelski rzecznik wojskowy. Nikt nie zginął. Zniszczeniu uległo kilka budynków. Strażacy przez kilka godzin walczyli z ogniem.

Transparency International znika z Polski

Po 13 latach działalności rozwiązano polski oddział Transparency International (TI), pozarządowej organizacji działającej na rzecz przejrzystości i walki z korupcją - informuje "Rzeczpospolita". - Stwierdzono, że TI Polska jest zbyt słaba i niedofinansowana, by reprezentować TI i wypełniać ważną misję w Polsce - mówi Miklos Marschall, wicedyrektor tej międzynarodowej organizacji.

"Agentów Kościoła" w rządzie pomogły mu typować "odczucia"

- Jarosław Gowin, Radosław Sikorski, Tomasz Arabski i Jacek Rostowski - to według Janusza Palikota "agenci kościoła katolickiego z Opus Dei w rządzie". Choć żaden z nich, podobnie jak większość należących do tej kościelnej organizacji, nie przyznaje się do bycia jej członkiem. Natomiast Marcin Przeciszewski (KAI) uważa, że lista "podejrzanych" lidera Ruchu Palikota jest "nietrafna", co świadczy o tym, że "nie jest on wystarczająco dobrze poinformowany w kręgach kościelnych, a w szczególności w Opus Dei".

Karuzela z 6-latkami. 2014 to ostatni termin?

Wszystkie sześciolatki pójdą do szkół najwcześniej w 2014 roku - wynika z najnowszych planów Ministerstwa Edukacji Narodowej. Choć i to nie jest pewne. Oficjalnie mówi się o niedojrzałości dzieci, o nieprzygotowaniu szkół. Tymczasem MEN zdradza też ten ostateczny argument: pieniądze. Za naukę dzieci w szkołach płaci państwo, a za pobyt w przedszkolach - rodzice. Oszczędność dla budżetu jest więc spora.

"Chciałabym tak  beztrosko chwilę pożyć"

Od 20 lat Katarzyna Wolińska walczy z całą serią chorób. Każda kolejna jest groźniejsza od poprzedniej. Wszystkie mają wspólny początek - Zespół Jadassohna, na który cierpi - i kompletnie różny przebieg. Wszystkie są albo ciężkie, albo śmiertelne. To nie przeszkadza jednak młodej kobiecie ani studiować, ani próbować żyć jak inni. W tym ostatnim, przy odrobinie dobrej woli, mogliby jej pomóc urzędnicy.