Najnowsze

Najnowsze

Mężczyzna, który pomagał Brunonowi K., został zatrzymany dzisiaj rano

Zarzut przygotowań do zamachu na prezydenta, rząd i Sejm usłyszał 45-latek zatrzymany 9 listopada - poinformowała prokuratura i ABW na wspólnej konferencji. To pracownik krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. Przyznał, że planował zaatakować Sejm, w chwili gdy będą w nim najwyższe władze. W sprawie głos zabrał Donald Tusk, dochodzą też kolejne szczegóły działań prokuratury i ABW.

Marynarka ćwiczy walkę z piratami i terrorystami

Okręty Marynarki Wojennej RP zaatakowane zostaną przez wrogą łódź podwodną, dodatkowym zagrożeniem będą terroryści i piraci. To scenariusz kolejnych morskich ćwiczeń, które mają usprawnić ochronę morskich szklaków komunikacyjnych.

Oskarżyli ją o zbezczeszcznie Koranu. Zarzuty wycofane

Pakistański wymiar sprawiedliwości wycofał zarzuty przeciwko młodej chrześcijance oskarżonej o zbezczeszczenie Koranu - poinformowali we wtorek jej obrońcy i źródła rządowe. Sprawa Rimshy wywołała żywą polemikę w samym Pakistanie i za granicą.

Korki na A4. Tym razem przez wypadek

Usunięto utrudnienia na autostradzie A4. Na wysokości Pietrzykowic samochód wypadł z drogi. Częściowo nieprzejezdna jest nitka z Legnicy do Wrocławia.

Kim Dzong Un na koniu

Północnokoreański reżim tradycyjnie co jakiś czas wypuszcza w celach propagandowych zdjęcia wodza narodu zajmującego się przeróżnymi sprawami. Nie inaczej jest tym razem, ale te zdjęcie jest wyjątkowe.

Kalemba: Ja nie złożę dymisji. Piechociński wejdzie do rządu

Janusz Piechociński wejdzie do rządu - uważa minister rolnictwa Stanisław Kalemba z PSL, podkreślając, że wtedy współpraca w koalicji będzie łatwiejsza. W programie "Jeden na jeden" mówił również, że nowy szef PSL powinien stanąć na czele resortu gospodarki i przejąć obowiązki Waldemara Pawlaka. On sam, jak zaznaczył, z rządu nie zamierza odchodzić.

Kalemba: Ja nie złożę dymisji. Piechociński wejdzie do rządu

Janusz Piechociński wejdzie do rządu - uważa minister rolnictwa Stanisław Kalemba z PSL, podkreślając, że wtedy współpraca w koalicji będzie łatwiejsza. W programie "Jeden na jeden" mówił również, że nowy szef PSL powinien stanąć na czele resortu gospodarki i przejąć obowiązki Waldemara Pawlaka. On sam, jak zaznaczył, z rządu nie zamierza odchodzić.

"Nie jesteśmy wyizolowaną wyspą. Komunikat powinien być pełny"

- Nie jesteśmy wyizolowaną wyspą i tego typu sytuacje, tego typu "wariatów" - jak chociażby Anders Breivik - niestety też mamy - powiedział w TVN24 były szef GROM Roman Polko po informacjach o planowanych zamachach na polskie władze. Ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Niemczyk dodał: - Komunikat prokuratury pozwala nam przypuszczać, że mamy do czynienia z poważnym zagrożeniem.

Plażowicze będą wyrzucać śmieci do peryskopów

Na gdyńskiej plaży mają się wkrótce pojawić kosze na śmieci w kształcie persykopów. Właśnie taki projekt wygrał organizowany przez miasto konkurs. W finale pokonał m.in. pojemniki w kształcie morskich boi i kamieni.

Francuzi zakończyli misję bojową w Afganistanie

Francuska armia opuściła prowincję Kapisa, w północno-wschodnim Afganistanie - ostatnią, w której trwała jeszcze misja bojowa francuskich żołnierzy - w ramach przyspieszonego wycofania kontyngentu z Afganistanu, na dwa lata przed terminem NATO.

Graś: sprawa zamachu wygląda na bardzo poważną

Rzecznik rządu Paweł Graś ocenił, że sprawa planowanego zamachu na konstytucyjne ograny państwa, o której poinformowała we wtorek rano krakowska prokuratura, wygląda na bardzo poważną. Powiedział też, że premier Donald Tusk wie o sprawie od kilkunastu dni.

Speckomisja zajmie się sprawą zamachu. "To sytuacja nadzwyczajna"

- Będziemy chcieli poznać szczegóły sprawy podczas posiedzenia komisji. To sytuacja nadzwyczajna, niespotykana w obecnym czasie - powiedział wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła. Jak powiedział w TVN24 członek komisji Konstanty Miodowicz, posiedzenie speckomisji odbędzie się w najbliższy czwartek.

Rebelianci "u bram Damaszku", Unia uznaje koalicję opozycji

Syryjscy rebelianci oświadczyli, że u bram Damaszku przejęli koszary i dowództwo batalionu armii rządowej. Jak podaje Reuters, to najbliższa stolicy baza wojskowa, która dostała się w ręce opozycji. W poniedziałek wieczorem ministrowie spraw zagranicznych UE oznajmili, że Unia Europejska uznaje nową koalicję syryjskiej opozycji za "prawowitą przedstawicielkę narodu syryjskiego".

Aktyw Narodowy

Skrajna prawica w Polsce i jej radykalne hasła. Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny przy okazji Święta Niepodległości ogłosiły, że organizują wspólnie Ruch Narodowy, który ma obalić republikę powstałą po Okrągłym Stole. Na czele tego ruchu stoją osoby mało znane publicznie - pytanie, kto stoi za nimi? Jaką realną siłę tworzy dziś skrajna prawica w Polsce?

Zgodni z prawem

Czy skrajna prawica ze swoimi radykalnymi hasłami jest dziś zagrożeniem dla porządku demokratycznego w Polsce? SLD i Ruch Palikota twierdzą, że tak. Ich zdaniem ONR i Młodzież Wszechpolska mają faszystowski charakter i łamią konstytucję. Lewica, choć skłócona, zwiera szyki i domaga się delegalizacji obu prawicowych organizacji. W odpowiedzi słychać - "i vice versa". I na tej wymianie raczej się skończy.

Amerykański sen o łupkach

Amerykańska potega łupków. Słowo "potęga" nie jest uzywane na wyrost. Stany Zjednoczone sa skazane na energetyczny sukces. Mają być pod tym względem samowystarczalne za dwadzieścia kilka lat. Tak analizuje i progonozuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna.

Bruksela decyduje - Białystok, Toruń i inni czekają

Unijny bój o pieniądze trwa. Politycy negocjują, a samorządowcy czekają na werdykt lub wyrok. Bo decyzje na szczycie - te dotyczące wielkich miliardowych pieniedzy - to realne konsekwencje dla lokalnych inwestycji. Bruksela liczy, a kto i za co trzyma kciuki w Białymstoku czy Toruniu.

Emocje w koalicji

Z Pawlakiem - w cztery oczy. Z Piechocińskim - telefonicznie. Tak hartuje się koalicja PO - PSL. Donald Tusk po rozmowach z liderami ludowców. Wicepremier Waldemar Pawlak powtarza: przegrałem, więc odchodzę. Nowy prezes PSL Janusz Piechociński niezmiennie namawia: zostań, w rządzie personalnie nic nie zmieniajmy. Po sobotnim trzęsieniu ziemi, koalicyjne emocje tylko rosną.

15 sekund, żeby się schronić

Po nalotach w Strefie Gazy zginęło dotąd około stu osób. Są wśród nich kobiety i dzieci. Przez Hamas traktowane jak żywe tarcze. Ludzie giną po obu stronach. Dramatycznie brzmią statystki. Jeszcze bardziej - konkretne ludzkie historie.

Rakiety domowej roboty

Strefa Gazy pod ostrzałem. Izrael kontra Hamas. Wymiana ognia trwa niemal od tygodnia. Izraelska armia coraz bardziej zmobilizowana. Hamas też. Według niektórych źródeł wiele wystrzeliwanych ze Strefy Gazy rakiet jest pozbawiona materiałów wybuchowych w głowicach. Chodzi o to, by miały większy zasięg. I wywoływały alarmy bombowe, w tych izraelskich miastach, w których dotąd było spokojnie.

"Ten pomnik był i jest dalej zniewagą dla pamięci Jana Pawła II"

Wcześniej niektórym przypominał Mussoliniego, wiatę autobusową lub ofiarę eksplozji bomby. I teraz nie wszystkich rzymian przekonuje poprawiona wersja pomnika Jana Pawła II, stojącego w Wiecznym Mieście przed dworcem kolejowym Termini. Włoskie media informują, że wciąż pojawiają się apele, by monument usunąć.

20 lat od debiutu. Odchodzi

Do dziennikarzy na ludowo mówił: sio. Ale słynął z zamiłowania do nowych technologii - ze swoim tabletem nieomal się nie rozstawał. Choć był szefem ludowców i wicepremierm do pracy codziennie dojeżdżał pociągiem z Żyrardowa. Ma 53 lata. 20 lat temu po raz pierwszy został szefem rządu. Dziś z zarządu odchodzi, bo przegrał wśród swoich.

Wyrok sądu wykonany. Wyszkowski: Wałęsa sam się przeprosił

Lech Wałęsa sam siebie, w moim imieniu, przeprosił - oświadczył były działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski, odcinając się od przeprosin, które w poniedziałek zostały wyemitowane w telewizji. Jak stwierdził, to wyrok sądu umożliwił byłemu prezydentowi wyemitowanie komunikatu. On sam, jak zaznaczył, nie przeprosi Wałęsy.

"Piechociński do rządu, umowa koalicyjna nie jest najważniejsza"

Nowy prezes PSL powinien wejść do rządu - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, który wsparł Janusza Piechocińskiego. Jego zdaniem, umowa koalicyjna, której nie spisali na drugą kadencję Donald Tusk i Waldemar Pawlak, nie jest najważniejsza. Istotniejsze, jak zaznaczył, jest wypracowanie dobrych relacji.

Wielka licytacja gadżetów Euro 2012

Poznań wystawia na licytację gadżety związane z Euro 2012. Do kupienia jest m.in. piłka z podpisem Platiniego i włoska flaga, która w czasie turnieju wisiała na trybunach stadionu. Cały dochód z licytacji trafi do domu dziecka.