Najnowsze

Najnowsze

Tydzień pod znakiem Antoniego Macierewicza. Zamieszanie wokół mistrali i tytuł Patrioty Roku

Polityczny tydzień bez wątpienia należał do niego. Mijający rok w pewnym sensie także. Antoni Macierewicz odebrał w Krakowie tytuł Patrioty Roku, przyznawany przez lokalne wydawnictwo. Uroczysta chwila była swoistą osłodą na gorzką krytykę, która spada na głowę ministra obrony narodowej. Mistrale, Egipt, Rosja - to połączenie wciąż budzi pytania w kraju i za granicą.  Materiał programu "Fakty po Południu" TVN24.

Tajemnicza śmierć na lotnisku. Genitalia w puszce, wędlina na pośladkach

Ciało 51-letniego Anglika znaleziono na terenie lotniska w hiszpańskiej Maladze. Policja w śledztwie nie wyklucza żadnej z hipotez, w tym zabójstwa na tle seksualnym - podaje internetowe wydanie dziennika "Sur" . Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, szczegóły zdarzenia do mediów dotarły w niedzielę.

Druga rocznica tragicznej śmierci Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy i ich synka Remika

Dwa lata temu, 23 października 2014 r. przed godziną 5 rano w kamienicy u zbiegu ulic Chopina i Sokolskiej w Katowicach, nastąpiła eksplozja gazu, która niemal doszczętnie zniszczyła budynek. Po katastrofie poszukiwane były trzy osoby: reporter Faktów TVN Dariusz Kmiecik, jego żona – dziennikarka TVP Katowice Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich syn Remigiusz. Po kilkunastu godzinach pracy ratownicy dotarli do ciał ofiar. Materiał "Faktów po Południu".

Prezydent w Budapeszcie: Polacy i Węgrzy "wielokrotnie krwią płacili za wolność"

- Zryw poznańskich robotników do wolności w 1956 r. dał impuls powstaniu węgierskiemu - mówił w niedzielę w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda, który przybył na obchody 60. rocznicy rewolucji węgierskiej. Jak podkreślił, Polacy i Węgrzy "wielokrotnie krwią płacili za wolność". Premier Orban oświadczył z kolei, że "zadaniem miłujących wolność ludów Europy jest dziś uratowanie Brukseli przed zsowietyzowaniem".

Odtwarzają nawet dym z lokomotywy. Niezwykłe makiety w Poznaniu

Do stolicy Wielkopolski na Targi Hobby zjechali się pasjonaci kolejek elektrycznych. Na ich makietach najpiękniejsze są detale, jak unoszący się nad parowozem dym. Niektóre z małych miasteczek są realnym odwzorowaniem dawnych stacji kolejowych czy parowozowni. A wszystko 87 razy mniejsze niż w rzeczywistości.

"Nie składamy parasolek". Protesty kobiet

W niedzielę po południu w wielu miastach w Polsce i za granicą, organizatorki mówią nawet o ponad 100 miejscowości, trwał Ogólnopolski II Strajk Kobiet, który ma być kontynuowany także w poniedziałek. - Nie składamy parasolek - mówiły demonstrujące. Kulminacją wydarzeń w Warszawie była manifestacja przed Sejmem.

Socjaliści będą "tolerować" rząd

Hiszpańscy socjaliści (PSOE) postanowili w niedzielę, że będą tolerować mniejszościowy rząd konserwatywnego premiera Mariano Rajoya, przywódcy Partii Ludowej (PP). Oznacza to zakończenie politycznego impasu po dziesięciu miesiącach.

Rozbity radiowóz. Jechali na interwencję, zderzyli się ze skodą

Na skrzyżowaniu ulic Czereśniowej i Piłsudskiego w Gorzowie Wielkopolskim zderzyły się radiowóz i skoda fabia. Nic nikomu się nie stało, jednak policyjny opel nie nadawał się do dalszej jazdy. - Wyjaśniamy kto zawinił w tym zdarzeniu - podaje Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji.

Po wygaśnięciu rozejmu naloty rozpoczęły się na nowo

Samoloty koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej zbombardowały pozycje szyickich rebeliantów Huti w Jemenie, w niedzielę nad ranem, kilka godzin po wygaśnięciu trzydniowego rozejmu, ignorując apele wysłannika ONZ o przedłużenie zawieszenia broni.

Ukradli broń, uciekli z więzienia. Pościg za zbiegami

Nawet 170 więźniów uciekło w sobotę wieczorem z zakładu karnego w Arcahaie, na zachodnim wybrzeżu Haiti, ok. 50 km na północny zachód od Port-au-Prince. Podczas ucieczki zginęły co najmniej dwie osoby, a kilka zostało rannych - podają lokalne media.

"To jest druga runda". Dziś i jutro kolejne protesty kobiet

- Myślę, że ważniejsze niż liczebność jest to, że te protesty trwają. My protestujemy już niemalże siedem miesięcy - mówiła we "Wstajesz i weekend" Barbara Baran z grupy Dziewuchy Dziewuchom. Niedziela i poniedziałek upłyną pod znakiem ogólnopolskich protestów kobiet.

Ośmioletnia mistrzyni wspinaczki skalnej. "Góry to jej żywioł"

Wspina się po skałach, wisząc nawet 5 metrów nad ziemią. Na różnego rodzaju zawodach zdobyła już 35 medali. Małgosia Kurek, mając zaledwie 8 lat, jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w climbingu – sporcie, który za 4 lata zadebiutuje w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Bunkry, pociski, dokumenty. Rosjanie odnaleźli tajną niemiecką bazę w Arktyce

Rosyjscy naukowcy odkryli tajną bazę nazistów w Arktyce - informuje "The Independent". W czasie badań natknęli się na bunkry, zardzewiałe pociski i inne przedmioty z czasów II wojny światowej. Baza zbudowana przez Niemców za czasów III Rzeszy zlokalizowana jest na Ziemi Aleksandry, ok. 1000 km od bieguna północnego.

Ruszyła druga tura wyborów parlamentarnych na Litwie

Na Litwie o godz. 6.00 czasu polskiego rozpoczęła się druga tura wyborów parlamentarnych. O 68 mandatów poselskich w okręgach jednomandatowych, w których zwycięzca nie został wyłoniony w pierwszej turze, walczy 136 kandydatów.

Już nie pizza? Włosi stawiają na zdrową żywność

Co trzeci Włoch ze strachu rezygnuje z jedzenia niektórych produktów- to nowe, rosnące zjawisko odnotował związek rolników. Jego eksperci zauważyli, że wzrasta liczba konsumentów poszukujących "super- jedzenia", czyli nadzwyczaj zdrowej żywności.

Rosja: koalicja atakuje wesela, pogrzeby, szpitale

Rosja oskarżyła międzynarodową koalicję, na której czele stoją USA, że atakuje cywilów w Iraku. - Ataki te noszą wszelkie cechy zbrodni wojennych - oświadczył w sobotę wieczorem rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow.