Wystrzelili do niego 100 pocisków

Lider "żółtych koszul", które doprowadziły do upadku poprzedniego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatry, został postrzelony w zamachu. Napastnicy otworzyli ogień z broni automatycznej, gdy Sondhi Limthongkul jechał do siedziby telewizji w Bangkoku.

Dziesiątki ofiar, setki domów w gruzach

Dwukrotnie zatrzęsła się w nocy ziemia w Afganistanie. Według pierwszych doniesień zginęły co najmniej 22 osoby,a w gruzach legły setki domów. Trzęsienia wystąpiły około 90 kilometrów na wschód od Kabulu.

"Pokonaliśmy bandytów"

Bandyci w Czeczenii zostali pokonani - twierdzi prezydent tej republiki Ramzan Kadyrow po ogłoszeniu przez Rosję zakończenia operacji antyterrorystycznej. Decyzję o złagodzeniu reżimu Kreml podjął 10 lat po drugiej wojnie czeczeńskiej.

Castro: Mogę rozmawiać o prawach człowieka

Kolejny etap otwierania się Kuby? W czwartek prezydent Raul Castro oświadczył, że jest gotowy do rozpoczęcia szerokiego dialogu z USA, nawet w tak drażliwych kwestiach jak więźniowie polityczni i prawa człowieka. Jedyne zastrzeżenie - nie może to naruszać suwerenności Kuby.

Na pogrzebach grają Sinatrę

Jak się okazuje, to właśnie słynny przebój Franka Sinatry "My Way" zamiast tradycyjnego hymnu religijnego towarzyszy coraz częściej uroczystościom pogrzebowym na Wyspach Brytyjskich. Religijne pieśni poszły w odstawkę.

Obama obiecuje pomoc

Barrack Obama wyruszył w pierwszą podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Jej pierwszy etap to stolica Meksyku, gdzie amerykańskie prezydent zadeklarował pełne poparcie USA dla władz tego kraju w walce z kartelami narkotykowymi, prowadzącymi krwawą wojnę o wpływy po obu stronach wspólnej granicy.

Jak by nie liczyć - wygrywają komuniści

Mołdawią będą nadal rządzić komuniści. Wieczorem zakończyło się ponowne liczenie głosów, które potwierdziło wygraną rządzącej tym krajem od 2001 roku Partii Komunistów Republiki Mołdawii. Ponowne liczenie głosów zarządzono w wyniku gwałtownych protestów i demonstracji opozycji.

Torturowali, ale w dobrej wierze

Nie będzie zarzutów wobec funkcjonariuszy CIA, którzy za rządów poprzedniej administracji George'a W. Busha stosowali sprzeczne z prawem metody przesłuchań wobec podejrzanych o terroryzm - oświadczył w czwartek prezydent USA Barack Obama.

Królewska solidność się liczy

Brytyjska królowa Elżbieta II cieszy się największym zaufaniem wśród Brytyjczyków. Jej słowo liczy się w oczach poddanych bardziej niż obietnice polityków czy innych osobistości życia publicznego - wynika z własnie opublikowanych sondaży.

Strzelanina w Meksyku: 16 zabitych

Szesnaście osób zginęło w Meksyku podczas starcia sił rządowych z domniemanymi handlarzami narkotyków. Do zdarzenia doszło w stanie Guerrero krótko przed przylotem prezydenta USA Baracka Obamy. Ofiary to piętnastu uzbrojonych napastników i jeden żołnierz.

Udaremniono zamach na prezydenta

Siłom Bezpieczeństwa Boliwii udało się udaremnić zamach stanu. Zabójstwo prezydenta Evo Moralesa i innych przedstawicieli władz mieli planować cudzoziemscy najemnicy. Prawdopodobnie trzech z nich zginęło, dwóch zostało zatrzymanych.

Biją się o prywatną telewizję

Kolejne niespokojne posiedzenie ukraińskiego parlamentu. Tym razem trybunę opanowali posłowie Bloku Julii Tymoszenko, którzy żądają powołania komisji śledczej w sprawie tajemniczej śmierci współwłaściciela popularnej telewizji "Inter". Przewodniczący musiał zamknąć obrady.

Makabryczny mord w Wielkiej Brytanii

Budzące grozę morderstwo w Wielkiej Brytanii. Rozczłonkowane ciało ofiary znaleziono w 5 częściach, były pogrzebane w miejscach oddalonych od siebie nawet o 100 km.

Dziury sposobem na piratów drogowych

Dość nietypowy sposób na walkę z piratami drogowymi mają władze angielskiej miejscowości Navestock koło Londynu. Ich zdaniem dziurawe jezdnie wymuszą na kierowcach zdjęcie nogi z pedału gazu. Postanowili więc zmniejszyć koszty robót drogowych i dziur w jezdniach nie łatać.

Dzieci z Bombaju pod skrzydłami "Slumdoga"

Ponad 747 tys. dolarów trafi w ręce "dzieci ulicy" z Bombaju. Pomoc zadeklarowali twórcy filmu "Slumdog. Milioner z ulicy". To właśnie do realizacji tego przeboju kinowego zaangażowano dzieci z bombajskich slumsów.

Ukraina chce wiz, UE ostrzega

Komisja Europejska ostrzega Ukrainę przed spadkiem dochodów z turystyki i krytykuje zapowiadane przez Kijów przywrócenie wiz dla obywateli państw unijnych. Według komisji takie działania rządu Ukrainy uderzą w gospodarkę państwa.

Dożywocie za egzekucję w Iraku

Amerykański żołnierz oskarżony o zabójstwo czterech irackich więźniów w 2007 roku został skazany na dożywocie. 40-letni John Hatley wraz z dwoma innymi żołnierzami zamordował mężczyzn strzałem w tył głowy. Ofiary były związane i miały opaski na oczach. Ich ciała wrzucono do kanału w południowo-zachodniej części Bagdadu.

Turcja i Armenia nie mogą otworzyć granicy

- Ewentualne otwarcie granicy turecko-armeńskiej będzie sprzeczne z interesami Azerbejdżanu - uważa szef MSZ tego kraju Elmar Mammadiarow. Według niego możliwe to będzie dopiero, gdy władze w Erewaniu i Baku rozwiążą konflikt o Górski Karabach.

Akwarele Hitlera na aukcji

Kontrowersyjna aukcja w jednym z niemieckich domów aukcyjnych w Norymberdze. Na sprzedaż wystawiono dwie akwarele namalowane przez zbrodniarza wojennego Adolfa Hitlera - poinformowała lokalna gazeta "Abendzeitung".

Zawalczyć o wspólne interesy

- Rozwiązanie problemów mniejszości będzie zależeć od dobrej woli po obu stronach - zapowiedział prezydent Litwy Valdas Adamkus podczas wizyty polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Wilnie. - Nasze interesy są te same i trzeba umieć o nie zawalczyć - mówił podczas wystąpienia w litewskim parlamencie Kaczyński.

USA i Rosja ograniczą broń strategiczną?

Już za kilka tygodni sekretarz stanu USA Hilary Clinton i szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow porozmawiają o nowym planie ograniczenia zbrojeń - poinformował rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierenko. Nowe kompleksowe porozumienie ma zastąpić dotychczasowy układ START.

15 ofiar samobójcy

15 żołnierzy irackich zabitych, a ponad 40 rannych, to tragiczny bilans samobójczego zamachu na bazę wojskową, w prowincji Anbar na zachód od Bagdadu. Zamachowiec-samobójca opasany materiałami wybuchowymi wszedł na teren bazy i wysadził się w powietrze.

Fotyga jedną nogą w Nowym Jorku

Spór o ambasadorów łagodnieje. Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił, że była minister Anna Fotyga ma "wszelkie poparcie" resortu jeśli chodzi o nominację na polskiego ambasadora przy ONZ. Zapewnienie w sprawie listów uwierzytelniających dla pozostałych sześciu ambasadorów złożył też Lech Kaczyński. - Zostaną one podpisane zgodnie z procedurami - zapewnia.

Żebrakom w Gazie grozi śmierć

Hamas podejrzewa żebraków na ulicach Gazy o szpiegostwo. Za współpracę z państwem żydowskim Palestyńczykom grozi śmierć. Wiele osób trafiło już do aresztu.

Zwolniona za sesję w Playboyu

Trenerka zespołu cheerleaderek w jednej z kalifornijskich szkół średnich straciła pracę po tym, jak dyrekcja dowiedziała się, że instruktorka pozowała nago dla Playboya.

Chińczycy rozbudowują flotę

Ciche okręty podwodne i pociski rakietowe dalekiego zasięgu - to priorytety chińskiej marynarki wojennej, którą zgodnie z zapowiedziami Pekinu, czeka wielka modernizacja.

Szef NATO "wrogiem islamu"

Sprawa karykatur Mahometa opublikowanych przez duńską prasę ciągnie się za ówczesnym premierem Andersem Foghiem Rasmussenem od dwóch lat. Tym razem przypomnieli sobie o niej talibowie.

Irakijczyków zabijają głównie Irakijczycy

W Iraku cywile giną najczęściej w egzekucjach dokonywanych przez rebeliantów i "szwadrony śmierci", a w zamachach samobójczych ginie ich niemal tyle samo, co w nalotach lotniczych.