- Amerykanie nie będą już więcej używać śmigłowców ani samolotów w walkach z partyzantami w afgańskich wioskach i miastach - ogłosił w niedzielę prezydent Hamid Karzaj. Twierdzi, że obiecał mu to generał John Allen, dowódca zachodnich wojsk w Afganistanie.

Media w Teheranie opublikowały w niedzielę informacje, że syryjscy rebelianci zbroją się w broń chemiczną pochodzącą z Libii. Jak pisze specjalizujący się w informacjach wywiadowczych izraelski portal Debka, budzi to obawy, czy nie jest to wybieg Damaszku, mający usprawiedliwić ewentualne użycie takiej broni przez reżim Baszara el-Asada.

W katastrofie samolotu Let L-410 Turbolet pod Kijowem zginęło pięć osób, a 15 osób, w tym obywatel Austrii, zostało rannych - przekazało w niedzielę po południu ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy. Wcześniej informowano o 13 rannych.

Wielki pożar trawi stoki Gór Skalistych w amerykańskim stanie Kolorado. Płomienie szaleją w północnej części tego stanu.

Ratusz nie wydał zgody Rosjanom na demonstrację, ponieważ o taką nie wnioskowali - rosyjscy kibice wezmą tylko udział w przemarszu na Stadion Narodowy - przekonywała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wiadomo już, którędy i kiedy przemaszerują Rosjanie.

Kenijski minister stanu ds. bezpieczeństwa wewnętrznego i administracji prowincji George Saitoti zginął w niedzielę w katastrofie śmigłowca, który rozbił się w lesie na peryferiach stolicy Kenii, Nairobi.

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 st. odnotowano w niedzielę rano (sobotę wieczorem czasu polskiego) u wschodnich wybrzeży Tajwanu - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS).

Dziś pierwsza tura wyborów parlamentarnych we Francji. Sondaże wskazują na zwycięstwo Partii Socjalistycznej (PS), do której należy prezydent Francois Hollande, jednak nie będzie ona mogła rządzić samodzielnie.

W proteście przeciwko rzekomej "antymuzułmańskiej" polityce belgijskiego rządu radykalny islamista zaatakował nożem w Brukseli dwoje policjantów.

Hiszpańskie banki otrzymają do 100 mld euro zagranicznej pomocy. Prośba hiszpańskiego rządu w tej sprawie została pozytywnie rozpatrzona w czasie telekonferencji ministrów finansów strefy euro - poinformowała agencję APA minister finansów Austrii, Maria Fekter.

Wszystkie chińskie media aż huczą od informacji o piłkarskich mistrzostwach Europy. Telewizja państwowa CCTV urządziła nawet specjalne studio z udziałem publiczności. Próbowano też zmienić imiona oficjalnym maskotkom (Slavek i Slavko), gdyż są zbyt trudne do wymówienia dla Chińczyków.

Rosja nie zgodzi się, by Rada Bezpieczeństwa ONZ uciekła się do stosowania siły wobec Syrii - oświadczył szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow. Zapewnił też, że Moskwa nie będzie się też sprzeciwiać dymisji prezydenta Baszara el-Asada, jeśli uzgodnią to sami Syryjczycy.