Dziewczyny z Pussy Riot zostają w areszcie. W środę zdecydował o tym moskiewski sąd. Punkowy zespół w lutym w soborze Chrystusa Króla w stolicy Rosji wykonał utwór, w którym prosiły Bogurodzicę o przepędzenie Władimira Putina.

Międzynarodowa organizacja prawników Reprieve ustaliła, jak sfinansowano i przeprowadzono tajną amerykańską misję przewiezienia dwóch domniemanych terrorystów z Tajlandii do - jak pisze - tajnego więzienia w pobliżu Starych Kiejkut 5 grudnia 2002 r.

Tureckie samoloty bojowe i śmigłowce uderzeniowe przeprowadziły w środę ataki na bazy kurdyjskich separatystów w północnym Iraku - poinformował sztab generalny. To odpowiedź na wtorkowe starcia, w których zginęło łącznie 34 żołnierzy i bojowników.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zwolnił kilkunastu sędziów, w tym sześciu, którzy wydawali wyroki na opozycjonistów. Czworo z nich jest objętych zakazem wjazdu do Unii Europejskiej - informują w środę białoruskie niezależne portale internetowe.

Najnowsza lista zagrożonych gatunków fauny i flory objęła aż 63 837 gatunków, czyli o dwa tysiące więcej niż poprzednio - alarmuje Międzynarodowy Związek Ochrony Przyrody (IUCN). Lista trafi na światową konferencję ws. zrównoważonego rozwoju Rio+20.

Były minister spraw zagranicznych Władysław Bartoszewski otrzymał w Rzymie od Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Maltańskich (joannitów) Matthew Festinga Wielki Krzyż Zasługi. Odznaczenie to otrzymują osoby zasłużone dla Zakonu i promujące wartości chrześcijańskie.

Koniec dramatu w Tuluzie. Uwolniono wszystkich zakładników, których mężczyzna podający się za członka Al-Kaidy wziął w środę w miejscowym banku. Po policyjnym szturmie napastnik został zatrzymany. Jest ranny - poinformowały źródła policyjne, na które powołują się agencje AFP i Reuters.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC) poinformował w środę, że zamierza ewakuować ludzi uwięzionych w syryjskim mieście Hims, gdzie od miesięcy trwają walki między rebeliantami a armią reżimu.

Zaprzysiężony dziś premier Grecji Antonis Samaras zapowiedział w pierwszym wystąpieniu, że zrobi wszystko, by wyciągnąć kraj z krysysu. Nową koalicję rządzącą tworzą: Nowa Demokracja, socjalistyczny PASOK i Demokratyczna Lewica. Te trzy ugrupowania dysponują w sumie 179-osobową większością w 300-osobowym parlamencie.

Bez "guanxi", czyli wszechobecnych układów i nepotyzmu przy obsadzaniu stanowisk w lokalnej administracji, człowiek w Chinach nic nie znaczy. Zjawisko miało osiągnąć już taką skalę, że stało się zarzewiem protestu mieszkańców w Lichuan w prowincji Hubei.

Zimna wojna już dawno przeszła do historii, ale w USA nadal można zobaczyć widoki jakby żywcem przeniesione z tamtego okresu. W bazie lotnictwa strategicznego przeprowadzono ćwiczenia w jak najszybszym wysyłaniu w powietrze fali ciężkich bombowców B-52. Maszyny wykonały rzadko już praktykowany pełen "Marsz Słoni" i odleciały w dal.

Teksański sąd zdecydował nie zajmować się sprawą mężczyzny, który zabił pedofila napastującego jego córkę. Śledczy uznali, że zeznania zabójcy i innych świadków pozwalają uznać, iż ojciec działał w stanie wzburzenia i nie chciał spowodować śmierci napastnika.

Sport jest sportem i jak w życiu jest w nim wszystko: i szczęście, i przypadek, i błędy, i niesprawiedliwość. Jednak nie należy robić z tego tragedii - powiedział premier Ukrainy Mykoła Azarow podczas posiedzenia rządu, dzień po odpadnięciu reprezentacji Olega Błochina z turnieju Euro.

Pokaz w wykonaniu młodego hipnotyzera w kanadyjskiej szkole skończył się zakakująco dla wszystkich obecnych. Mężczyzna nie był w stanie wybudzić kilku dziewczyn z transu, pomimo wielu wytrwałych prób. Sytuację uratował nauczyciel młodego adepta hipnozy, który dotarł na miejsce i po pięciu godzinach przywrócił świadomość opornym dziewczynom.

Grupa G20 tkwi w kryzysie. Przywódcy państw grupy nie zajęli się kluczowymi reformami, a komunikat końcowy spotkania w meksykańskim Los Cabos pełen jest frazesów i przemilczeń. "Fiasko światowego rządu" - napisał w środę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".