Negocjacje z ludźmi Kaddafiego bez rezultatu

Jak podała BBC, negocjator ze strony powstańczej Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Abdullah Kenczil ogłosił w niedzielę, że załamały się rozmowy prowadzone ze zwolennikami Muammara Kaddafiego w oblężonym mieście Bani Walid. - Problem rozwiąże dowódca wojsk - dodał.

"Zrobię wszystko, żeby wam pomóc"

Prezydent USA Barack Obama, odwiedzając w niedzielę New Jersey po huraganie Irene, który spowodował tam zniszczenia wyceniane na 10 mld dolarów, ogłosił, że zapewni temu stanowi odpowiednią pomoc finansową.

Okrągły stół Łukaszenki nie dla opozycji?

Białoruska telewizja państwowa w niedzielę określiła opozycję jako "niezdolną do negocjacji" i oceniła, że to nie ona jest adresatem propozycji okrągłego stołu, ogłoszonej niedawno przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę.

PiS: Polonia powinna mieć miejsce w Senacie

- Polacy mieszkający za granicą powinni mieć reprezentację w Senacie - twierdzi prezes PiS Jarosław Kaczyński. W niedzielę wystosował w tej sprawie list, który odczytał w Londynie polityk tej partii Karol Karski na spotkaniu w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym.

Zabraknie pieniędzy na symbol 9/11?

W każdą rocznicę zamachów na World Trade Center, z miejsca gdzie stały wieże, w górę strzelają dwa snopy światła. W tym roku też ma tak być, ale przyszłość tego symbolicznego upamiętnienia tragedii z 11 września, jest niepewna. Problemem są pieniądze.

Za pracę w ruinach WTC płacą nowotworami

Strażacy poddani działaniu substancji toksycznych podczas pracy w Strefie Zero po zamachach na World Trade Center w Nowym Jorku są o 19 proc. bardziej zagrożeni zachorowaniem na raka niż koledzy, którzy nie uczestniczyli w akcji - wynika z najnowszych badań.

180 stryczków od początku roku

Sześć osób, w tym trzy skazane na karę śmierci za "zakazane czyny wbrew religii", dwie za gwałt i jedną za handel narkotykami, powieszono w niedzielę w więzieniu w Ahwaz na południowym zachodzie Iranu - poinformowała agencja Isna.

Polacy na Litwie po wizycie premiera zawieszają strajk

Po wizycie premiera Donalda Tuska strajk w szkołach polskich na Litwie został zawieszony na dwa tygodnie. - Wizyta daje nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie kwestii polskiej oświaty - powiedział lider Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski.

Nudne wakacje w USA? Przyłącz się do rebelii

Zachodni korespondent nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy dotarł na front w Libii i zobaczył tam niezwykłego żołnierza rebeliantów. Był nim 21-letni Chris Jeon, student matematyki z Los Angeles, któremu znudziła się przerwa wakacyjna. - Pomyślałem, że przyjechać tutaj będzie "cool" - stwierdził Amerykanin azjatyckiego pochodzenia.

Rekin zabił surfera

Rekin zaatakował i zabił młodego surfera u wybrzeży południowo-zachodniej Australii. Do zdarzenia doszło kilka kilometrów od brzegu.

Siły bezpieczeństwa zabiły 8 cywilów

Co najmniej 8 cywilów zginęło w niedzielę w najazdach wojska w północno-zachodnich miastach Syrii - podała agencja Reutera. Oficjalna agencja Sana donosi z kolei, że dziewięć osób zginęło w zasadzce w środkowej Syrii.

Tusk w Wilnie: Polska jest winna rodakom opiekę

- Polska i Litwa zdecydowały o powołaniu specjalnego zespołu, który zajmie się łagodzeniem ustaw uderzających w mieszkających na Litwie Polaków - to najważniejsze ustalenie po spotkaniu premiera Tuska i premiera Litwy Andriusa Kubiliusa. Pierwsze spotkanie zespołu ma się odbyć w następny poniedziałek.

20 zabitych, 50 zaginionych. Zabójczy Talas w Japonii

Co najmniej 20 osób zginęło, a 50 uznaje się za zaginione w wyniku powodzi i osunięć ziemi, spowodowanych przez tajfun Talas, który przechodzi nad zachodnią Japonią - podała w niedzielę agencja Kyodo. Tragiczny bilans wciąż rośnie. Doniesienia sprzed kilku godzin mówiły o 15 ofiarach śmiertelnych i 43 zaginionych.

Rosjanie stracili w Libii, tracą w Syrii

Rosyjskie przedsiębiorstwa tracą miliardy z powodu trwających od początku roku starć w Syrii - donosi dziennik "Moscow Times". Chodzi m.in. o pieniądze stracone na kontraktach zbrojeniowych, inwestycje energetyczne i turystykę.

Lee dotarł do Luizjany

Burza tropikalna Lee, której towarzyszą gwałtowne ulewy, dotarła w niedzielę do południowych wybrzeży Luizjany, stanu zniszczonego przed sześcioma laty przez huragan Katrina - poinformowało Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC) w Miami na Florydzie. Już w sobotę władze Nowego Orleanu (największego miasta Luizjany) zarządziły obowiązkową ewakuację mieszkańców niektórych dzielnic tego miasta niezabezpieczonych przez system wałów ochronnych.

8 miesięcy w rękach talibów

Czterech Turków, pracowników firmy budowlanej porwanych osiem miesięcy temu przez talibów na wschodzie Afganistanu, zostało zwolnionych - podała w niedzielę agencja AFP. Odzyskali wolność z okazji zakończenia ramadanu, czyli świętego miesiąca muzułmanów.

Powstańcy gotowi do ataku. Odwołają ultimatum?

Lada moment może dojść do kolejnych starć między powstańcami a siłami Muammara Kaddafiego. Jak poinformował rzecznik Narodowej Rady Libijskiej (NRL), ich "cierpliwość" już się kończy, mimo że w czwartek przedłużono o tydzień czas na złożenie broni przez oddziały wierne obalonemu dyktatorowi.

DSK wrócił do Francji. Witały go tłumy dziennikarzy

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, w niedzielę rano wylądował na lotnisku Charlesa de Gaulle'a w Paryżu. Nie chciał rozmawiać z mediami. Dziennikarzy i fotoreporterów było tylu, że ochrona musiała torować mu drogę.

Plac Czerwony pełny wojskowych orkiestr

1500 uczestników z 14 krajów bierze udział w tradycyjnym, dorocznym festiwalu orkiestr wojskowych "Spasskaja Basznja" w Moskwie, który rozpoczął się na Placu Czerwonym. Rosję reprezentuje aż 10 orkiestr, w tym specjalny zespół prezydencki. Przemarsz barwnych zespołów oglądały tysiące osób.

Meklemburgia idzie na wybory. Wygra lewica?

W kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie na północnym wschodzie Niemiec trwają wybory do parlamentu regionalnego. Sondaże zapowiadają ponowne zwycięstwo rządzącej w tym landzie Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), która może liczyć na około 35 proc. głosów.

Wyspa z afrykańską duszą

- Dziennikarze? Dokumenty! z poważną miną mówi do nas żołnierz i wzywa policję. Cmentarzysko łodzi na Lampedusie to teren wojskowy. Fotografować wolno tylko z daleka. Komisarz miejscowej policji każe skasować zdjęcia i ostrzega, że następnym razem będę aresztowany. Problem z emigrantami na Lampedusie wciąż jest żywy. Żywy, a jednak na wyspie już nieobecny.

Wyrzutnie i rakieta ukryte w krzakach

Kilka wyrzutni rakietowych i uzbrojoną rakietę Scud znaleźli w sobotę 40 km na wschód od Trypolisu rebelianci. Gotowa do użycia broń została ukryta przez siły wierne Kaddafiemu w krzakach.

Rosja wystrzeliła "Topola"

Rosja przeprowadziła w sobotę próbę z nową rakietą międzykontynentalną, zdolną do przenoszenia głowic jądrowych i ominięcia obrony antyrakietowej - poinformowała agencja Interfax, powołując się na oficjalne źródła wojskowe.

Nikt nie przeżył katastrofy w Chile

- Nikt nie przeżył katastrofy samolotu wojskowego, który w piątek runął do Pacyfiku w pobliżu chilijskiego archipelagu wysp Juan Fernandez - poinformował wieczorem minister obrony Chile Andres Allamand. Na pokładzie maszyny było 21 osób. Do tej pory odnaleziono cztery ciała.

W Londynie znów zamieszki

W pobliżu stacji metra Aldgate we wschodnim Londynie w dzielnicy Tower Hamlets, licznie zamieszkanej przez imigrantów z Azji i Afryki, doszło do starć skrajnej prawicy z policją. Szacuje się, że uczestników narodowej demonstracji było około tysiąc. W innym miejscu demonstrowało ok. 1,5 tys, lewicowców.

"Polska z USA wyciszały sprawę więzień CIA"

Rządy Polski i USA starały się wyciszyć sprawę domniemanego tajnego ośrodka CIA w Starych Kiejkutach na Mazurach. Miały też koordynować stanowisko w tej sprawie - ujawniają najnowsze przecieki na portalu Wikileaks.