Antypolskie hasła oraz tekturowe pudło podpisane: "uwaga, bomba" - odkryto przy Mauzoleum Matki i Serca Syna z sercem marszałka Józefa Piłsudskiego na wileńskiej Rossie na Litwie. Na plakacie, którym przykryto płytę grobu, umieszczono pogróżki wobec przewodniczącego Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemara Tomaszewskiego. Policja prowadzi dochodzenie.

Rosyjski naukowiec Walentin Daniłow został zwolniony warunkowo z więzienia po odsiedzeniu ośmiu lat. Został skazany za szpiegostwo na rzecz Chin w czasie pierwszej kadencji prezydenckiej Putina, w okresie tak zwanej "manii szpiegowskiej". - Dla służb wszystko jest sekretem, nawet to, że Ziemia jest okrągła - komentował po wyjściu na wolność. Zdaniem obrońców praw człowieka, zwolnienie Daniłowa ma osłodzić Rosjanom przyjęcie nowego restrykcyjnego prawa, zmieniającego pojęcie zdrady stanu.

Ekshumacja Jasera Arafata, zmarłego w listopadzie 2004 roku, odbędzie się w najbliższy wtorek - poinformowała w sobotę palestyńska komisja śledcza badająca okoliczności śmierci legendarnego przywódcy Palestyńczyków.

Mamy zmianę układu sił w UE. Cameron pozyskał nowych sojuszników - tak zakończony w piątek bez porozumienia unijny szczyt ocenia europejska prasa. Komentatorzy zaznaczają, że nieoczekiwane powstanie osi Berlin-Londyn zrodziło niezadowolenie Francji, która opowiada się za jak największym unijnym budżetem.

Tajlandzka policja użyła w sobotę gazu łzawiącego, aby rozpędzić demonstrantów, którzy w Bangkoku próbowali przerwać policyjny kordon podczas największego antyrządowego protestu od objęcia władzy przez premier Yingluck Shinawatrę.

Do Białego Domu przywieziono w piątek ponad 6-metrową choinkę, odebrała ją Pierwsza Dama, Michelle Obama. Światła na bożonarodzeniowym drzewku zostaną uroczyście zapalone podczas tradycyjnej ceremonii 4 grudnia.

Indyjska spółka farmaceutyczna Ranbaxy poinformowała, że wycofuje w USA partie produkowanej przez siebie generycznej wersji znanego leku przeciwcholesterolowego Lipitor (atorwastatyna), należącego do grupy statyn. Znaleziono w nich szkło.

Żołnierze izraelscy otworzyli w piątek wieczorem ogień do setek Palestyńczyków, którzy zbliżyli się do płotu granicznego między Izraelem i Strefą Gazy. Według źródeł palestyńskich jedna osoba zginęła a 19 zostało rannych. Rozejm nadal obowiązuje.

Żyje 5 tygodni. Te 5 tygodni w jej przypadku, to już cud. Maleńka Amerykanka urodziła się z wadą, która do teraz skazywałaby ją na śmierć, bo jej serce wyrosło częściowo poza klatkę piersiową. Lekarze - wiedząc o tym wcześniej - natychmiast po porodzie dziecko zoperowali. Jak na razie zacierają ręce z radości. Dziewczynka z każdym dniem nabiera sił.

Potężny wybuch gazu w piątek wieczorem całkowicie zniszczył wielopiętrowy budynek w centrum miasta Springfield, w stanie Massachusetts. Co najmniej 18 osób zostało rannych - poinformowały lokalne władze.

Uczennica technikum w Teksasie odmówiła noszenia szkolnego czipa, który umożliwiał jej lokalizację. Szkoła chciała ją relegować, ale w obronie dziewczyny stanęły organizacje broniące wolności obwyatelskich. Ostatecznie wyrzucać jej ze szkoły zabronił sąd.