X-37B, tajemniczy wahadłowiec amerykańskiego wojska szykuje się do kolejnego lotu w kosmos. Maszyna załadowana na rakietę Atlas 5 stoi już na wyrzutni gotowa do startu. Jest to trzeci lot X-37B i tak jak poprzednio, to co ma robić na orbicie, jest ścisłą tajemnicą.

Były prezydent RPA, 94-letni Nelson Mandela, ma zapalenie płuc. - Jego organizm reaguje na kurację antybiotykową - poinformował rzecznik prezydenta Jacoba Zumy. Żona Mandeli stwierdziła natomiast, że jego "iskra gaśnie".

Samolot Ryanair lądujący na niemieckim lotnisku był bliski katastrofy. Niemiecka komisja badająca wypadki lotnicze zakwalifikowała zdarzenie jako "poważny incydent". B737 z 141 osobami na pokładzie niebezpiecznie szybko opadał i zbliżył się do ziemi, zanim załoga poderwała maszynę do góry.

W latach 90-tych pracował dla największych karteli w Ekwadorze, w Polsce rozprowadzał narkotyki w Trójmieście i zbiegł z więzienia, aby ostatecznie wpaść na Ukrainie. Adam F., 42-letni Polak, oraz jego żona, zostali zatrzymani w Odessie, gdzie ukrywali się przed wyrokami w Polsce.

Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman oskarżył Europę o prowadzenie polityki wrogiej wobec Żydów, tak jak "pod koniec lat 30." XX wieku. Była to reakcja na potępienie przez UE izraelskich planów rozbudowy osiedli na Zachodnim Brzegu.

Ponad 2 tys. studentów wyższych uczelni protestowało w poniedziałek wieczorem w Budapeszcie przeciw nowej ustawie o szkolnictwie wyższym, która wprowadza częściową odpłatność za studia na niektórych kierunkach.

Zakończyło się głosowanie użytkowników Facebooka w sprawie zmian zasad funkcjonowania portalu. Zdecydowana większość była przeciwna ich wprowadzeniu. Ale frekwencja była zdecydowanie za niska, by zablokować propozycje Marka Zuckerberga.

Stały Przedstawiciel Polski przy Biurze Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie ambasador Remigiusz Henczel został w poniedziałek wybrany na Przewodniczącego Rady Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych - poinformowało w poniedziałek Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

Mogą być ich nawet dwa miliony. Ale statusu mniejszości narodowej i tak nie mają. Mieli kiedyś, przed wojną. Umowa z 1991 r. daje Polakom status "tylko" grupy etnicznej. Dlaczego? Bo zdecydowana większość z nich to imigranci stosunkowo świeżej daty, w przeciwieństwie do Niemców mieszkających w Polsce od wielu pokoleń. "Polska i Świat" o Polakach w Niemczech.

Na kary więzienia od 15 do 18 lat skazał w poniedziałek moskiewski sąd czterech domniemanych islamistów oskarżonych o próbę wysadzenia latem 2011 roku pociągu dużych prędkości Sapsan w obwodzie moskiewskim, między Moskwą a Petersburgiem.

W 2030 roku Stany Zjednoczone przestaną być jedynym supermocarstwem i żadne państwo nie zastąpi ich w tej roli - przewiduje wywiad amerykański w ogłoszonym w poniedziałek raporcie. Dominującym regionem na świecie stanie się Azja.

Na potrzeby amerykańskiego lotnictwa są budowane dwie nowe, ściśle tajne, "niewidzialne" maszyny - pisze na łamach "Aviation Week" jeden z czołowych amerykańskich ekspertów ds. lotnictwa, Bill Sweetman. Jak twierdzi, jedna z nich jest już najprawdopodobniej testowana w Strefie 51.