- Polska może być liderem w Unii Europejskiej i NATO. Ma pozycję, pozwalającą jej głośno mówić rzeczy, które gdyby wyszły z innych ust, zostałyby niezauważone - powiedział w sobotę w Krakowie prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves.

Mężczyzna, który jest podejrzewany o włamanie do sklepu z antykami w Teksasie, w kajdankach ukradł policyjny radiowóz.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że będzie startował w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych i ubiegał się o fotel premiera.

Znana, amerykańska piosenkarka Lady Gaga na swoim profilu na Twitterze "wyraziła wdzięczność" dla premiera Rosji Dymitrija Miedwiediewa, który negatywnie skomentował obowiązujące w niektórych miastach Rosji prawo, które zakazuje udzielania informacji na temat homoseksualizmu.

Biały Dom odpowiedział na podpisaną przez 31 tys. osób petycję ws. wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. W odpowiedzi nie poparto tych starań i podkreślono, że zarówno Polska, jak i Rosja prowadzą już śledztwa w sprawie katastrofy. Do oświadczenia Amerykanów odniósł się już polski Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA rozpoczął śledztwo w sprawie pracownika Secret Service, który pięć lat temu zostawił w pociągu w waszyngtońskiego metra taśmy z tajnymi informacjami o pracownikach wywiadu i planowanych akcjach dochodzeniowych - poinformowało CNN.

Policja natrafiła na zmasakrowane zwłoki 13 osób w dwóch porzuconych samochodach, w położonym na północy Meksyku stanie Tamaulipas - poinformowały w piątek oficjalne źródła.

Australijskie radio 2Day zawiesiło nadawanie reklam co najmniej na czas weekendu. Decyzja została podjęta przez dyrekcję stacji po wiadomości o śmierci pielęgniarki, która odebrała telefon od radiowców, podszywających się pod królową Elżbietę i księcia Karola. Prezenterzy uzyskali w ten sposób informacje o stanie zdrowia ciężarnej księżnej Kate.

Ujawniony w piątek raport amerykańskiego Kongresu mówi, że Iran nie jest w stanie stworzyć w tej chwili międzykontynentalnego pocisku balistycznego, który mógłby osiągnąć cele za Oceanem Atlantyckim. Twórcy 66-stronicowego opracowania twierdzą, że reżim w Teheranie nie zrobi tego "przynajmniej do 2015 r.", bo nie dostaje wystarczającej pomocy z Rosji i Chin.

Angielscy naukowcy i badacze historii umieścili w internecie interaktywną mapę bombardowań Londynu w czasie niemieckich nalotów z okresu II wojny światowej. Można na niej zobaczyć każdy pocisk, który spadł na stolicę Wielkiej Brytanii, bo wszystkie zostały opisane.

Prezydent Barack Obama wystąpi do Kongresu o ponad 60 mld dolarów na likwidację skutków huraganu Sandy - poinformował w piątek Biały Dom.

Chaled Meszal, jeden z liderów Hamasu na całym Bliskim Wschodzie, w sobotę wystąpi z przemówieniem skierowanym do 200 tys. Palestyńczyków, którzy zapowiedzieli stawienie się na wiecu w centrum Gaza City. Tam będą świętowali 25-lecie pierwszej intifady, czyli powstania przeciwko Izraelowi. W 1997 r. Benjamin Netanjahu nakazał otrucie Meszala, ale potem musiał dostarczyć mu antidotum na żądanie USA.

Niemiecki Kościół katolicki przedstawił wyniki badań naukowców, którzy opracowali profile psychologiczne duchownych, obwinianych o molestowanie. Z badań wynika, że większość nie miała skłonności pedofilskich ani nie cierpiała na zaburzenia psychiczne.

Milicja białoruska wdarła się w Mińsku na spektakl undergroundowego Teatru Wolnego, który ze względu na bezpieczeństwo organizuje przedstawienia na Białorusi potajemnie, w różnych lokalach - poinformował dyrektor Teatru, dramaturg Mikałaj Chalezin.

Dwoje australijskich prezenterów radiowych, którzy są odpowiedzialni za żart, dzięki któremu uzyskali informacje o stanie zdrowia księżnej Kate, zostali zawieszeni do odwołania - poinformował Sky News. Decyzja została podjęta przez dyrekcję stacji po wiadomości o śmierci pielęgniarki, która odebrała telefon od radiowców.

Papież Benedykt XVI otrzymał dwa nowe papamobile. Są nimi tradycyjnie mercedesy. Od jutra papież będzie się poruszał specjalnie przystosowanymi modelami klasy M.