"Piłka po stronie Janukowycza". Westerwelle o bojkocie Euro

- Ukraina musi sobie zdawać sprawę, że droga do Europy wiedzie przez most o dwóch filarach: demokracji i rządach prawa - powiedział w wywiadzie dla gazety "Bild" Guido Westerwelle. Szef niemieckiego MSZ stwierdził, iż decyzja o oficjalnym bojkocie Euro 2012 na Ukrainie przez niemiecki rząd nie zapadła, ale nie wykluczył takiej możliwości. - Piłka jest teraz po stronie prezydenta Janukowycza - powiedział Niemiec.

Atak po wizycie Obamy. Celem cudzoziemcy

Kilka godzin po odlocie Baracka Obamy z Kabulu afgańscy rebelianci przeprowadzili atak na kompleks mieszkalny dla obcokrajowców. Najpierw samobójca zdetonował samochód wyładowanymi ładunkami wybuchowymi, później do środka wdarło się dwóch kolejnych zamachowców. Obaj zginęli w wymianie ognia nie powodując ofiar. Sytuacja ma już być opanowana.

Facebook pomoże ci oddać organy

Oddaj swoje organy do przeszczepu - teraz także na Facebooku. Umożliwia to nowa aplikacja, uruchomiona przez samego Marka Zuckerberga. W ten sposób chce on pomóc tysiącom osób czekających na transplantację.

Okradła miasto Reagana, została słynnym hodowcą koni

Urzędniczka zarządzająca finansami małego miasta Dixon w stanie Illinois, słynnego z faktu wychowania się tam Ronalda Reagana, przez dwie dekady zdefraudowała olbrzymie pieniądze. Rita Crundwell przez lata zdołała całkowicie zapanować nad finansami 15-tysięcznego miasteczka i skrycie wyprowadziła z niego 53 miliony dolarów. Dzięki ukradzionym pieniądzom stała się między innymi najsłynniejszym hodowcą koni rasy Quarter Horse.

"Haniebny" spot o Osamie

W rok po zabiciu Osamy bin Ladena przez Amerykanów prezydent USA Barack Obama musi odpierać zarzuty, że usiłuje wykorzystać tę rocznicę w swojej kampanii o reelekcję w listopadowych wyborach. Powodem sporu stał się przedwyborczy spot nadany w telewizji i zamieszczony w internecie, w którym Biały Dom przypomniał decyzję Obamy o operacji sił specjalnych w Pakistanie w celu likwidacji szefa Al-Kaidy.

Najbardziej oczekiwane dziecko w Królestwie dopiero w 2013?

Bukmacherzy cały czas przyjmują zakłady, że książę William i jego żona Kate doczekają się potomka jeszcze w 2012 roku. Jednak w takim wypadku księżna musiałaby już teraz być w ciąży. Obecnie najbardziej prawdopodobny termin dla powiększenia królewskiej rodziny to 2013 rok.

"Reelekcja Obamy prawdziwą katastrofą"

Newt Gingrich faktycznie wycofał się z dalszej walki w republikańskich prawyborach. Decyzja byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów to prawdopodobnie efekt ubiegłotygodniowej klęski w pięciu stanach, gdzie zwyciężał faworyt prawyborów Mitt Romney.

"Nie miałem powodów do obaw". Zapis procesu Jakuba T.

Jakub T., skazany za gwałt w Exeter w 2006 r., podczas procesu przed brytyjskim sądem był spokojny i opanowany, na pytania odpowiadał zdawkowo. Powtarzał, że jest niewinny, a próbkę swego DNA oddał dobrowolnie, bo "nie miał powodów do obaw". "Superwizjer" TVN dotarł do oficjalnego zapisu dźwiękowego całej rozprawy. W jaki sposób mężczyzna bronił się? Jakie dowody świadczyły przeciwko niemu?

Nocne uderzenie komandosów. Rok temu zabili lidera Al-Kaidy

Rok temu, 2 maja 2011 roku, amerykańskie siły specjalne zabiły Osamę bin Ladena. Przywódca terrorystycznej organizacji Al-Kaida zginął podczas operacji w pakistańskim mieście Abbotabad. Prezydent USA Barack Obama uznaje zabicie bin Ladena za jeden z większych sukcesów swojej administracji.

Osama bin Laden "otrzymał to, na co zasługiwał"

- Rok po zabiciu Osamy bin Ladena pokonanie Al-Kaidy jest obecnie w naszym zasięgu - oświadczył Barack Obama w rocznicę śmierci terrorysty nr 1. Prezydent Stanów Zjednoczonych pojawił się na kilka godzin w Afganistanie. Podczas rozmowy z żołnierzami USA w Afganistanie powiedział, że rok temu bin Laden "otrzymał to, na co zasługiwał". Niedługo tym, jak prezydent USA opuścił Kabul, doszło tam do silnej eksplozji.

USA i Afganistan "strategicznymi partnerami"

Prezydent USA Barack Obama przyleciał we wtorek do Kabulu z niezapowiedziana wizytą. W trakcie spotkania z Hamidem Karzajem, prezydentem Afganistanu, podpisał umowę o strategicznym partnerstwie między obu krajami.

Kolejne apele o bojkot. Steinbach chce przenieść Euro

Kolejne głosy w Niemczech w sprawie bojkotu Euro 2012 na Ukrainie. Szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach jest za przeniesieniem mistrzostw z Ukrainy do Polski lub Niemiec. Za takim rozwiązaniem są też prominentni niemieccy politycy.

1 maja pod znakiem kryzysu

Pod znakiem kryzysu, bezrobocia i protestu wobec oszczędnościowych posunięć władz odbyły się we wtorek demonstracje pierwszomajowe w zachodniej Europie. W Rosji po raz pierwszy od 16 lat w pochodzie szli przywódcy - Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin.

Dzieci nadal giną. ONZ "przyspiesza" z obserwatorami

ONZ przyspiesza operację wysyłania nieuzbrojonych obserwatorów do Syrii tak, by do końca maja na miejscu było już wszystkich 300 członków misji - poinformował szef misji pokojowych ONZ Herve Ladsous. Dodał, że władze Syrii odmówiły wiz wielu obserwatorom ONZ. Od 12 kwietnia, czyli od momentu obowiązywania rozejmu między siłami rządowymi i zbrojnymi ugrupowaniami opozycji, w Syrii zginęło co najmniej 34 dzieci.

"UEFA chce zrobić na Ukrainie wielki burdel"

- Jako Ukrainka nie chcę, by zbojkotowano mistrzostwa, ale nie ma innego sposobu na powstrzymanie naszego skorumpowanego rządu i mafii, którą nazywany UEFA, a które chcą zorganizować wielki burdel - mówi w rozmowie z TVN24 działaczka feministycznej organizacji FEMEN, Ina Szewczenko.

Libia chce sądzić syna Kaddafiego u siebie

Władze Libii nie chcą, by syn Muammara Kaddafiego, Saif al-Islam był sądzony przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Żądają, by proces odbył się w Libii. Saif ma odpowiadać za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Chcieli wysadzić most. Trafili w ręce FBI

FBI aresztowało pięciu mężczyzn podejrzanych o próbę wysadzenia w powietrze mostu w stanie Ohio. Zatrzymani są anarchistami i nie mają powiązań z międzynarodowym terroryzmem.

USA "bardzo zaniepokojone" sytuacją Julii Tymoszenko

Stany Zjednoczone są "bardzo zaniepokojone" traktowaniem przebywającej w więzieniu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko - głosi komunikat sekretarz stanu USA Hillary Clinton. Szefowa amerykańskiej dyplomacji zaapelowała o uwolnienie Tymoszenko.

Nacjonaliści tłumaczą "dzieło" Breivika

Grupa rosyjskich nacjonalistów tłumaczy manifest Andersa Breivika. Norweg utrzymuje też z nimi kontakt - podała norweska gazeta "Dagbladet", powołując się na prawnika mordercy.

DSK nie uniknie pozwu o napaść pokojówki

Sąd w Nowym Jorku uznał, że były szef MFW Dominique Strauss-Kahn nie jest chroniony immunitetem dyplomatycznym. Oznacza to, że nie został odrzucony cywilny pozew złożony przeciw DSK przez pracownicę hotelu, oskarżającą Francuza o napaść seksualną.

"Sprawa wykazała ogromne niedociągnięcia w zarządzaniu"

Szef międzynarodowego koncernu medialnego News Corp. Rupert Murdoch okazał się niewłaściwą osobą na tym stanowisku, próbując ukryć skalę nadużyć w swoich spółkach - uznała wpływowa komisja w brytyjskim parlamencie w opublikowanym we wtorek raporcie.

Marine Le Pen podcina skrzydła Sarkozy'emu

Marine Le Pen, przewodnicząca skrajnego prawicowego Frontu Narodowego, najprawdopodobniej ostatecznie pozbawiła Nicolasa Sarkozy'ego na zwycięstwo w drugiej turze wyborów prezydenckich. Polityk oświadczyła, że nie poprze ani obecnego prezydenta, ani jego rywala, Francois Hollande'a. - Oddam pusty głos - oświadczyła. Pomimo tego Sarkozy ciągle zabiega o głosy jej elektoratu, które są na wagę zwycięstwa. W radiu po raz kolejny ostro skrytykował francuski system imigracji.

Zatrzymani za "finansowanie terroryzmu"

Brytyjskie służby zatrzymały siedem osób podejrzewanych o finansowanie organizacji terrorystycznej i pranie brudnych pieniędzy. - Zatrzymano ich w kilku miastach Wielkiej Brytanii w ramach międzynarodowego śledztwa - poinformował Scotland Yard. Wśród zatrzymanych - w Londynie, Cardiff i Coventry - jest sześciu mężczyzn i kobieta.

Morska bitwa z rybakami. Cztery osoby ranne

Czterech południowokoreańskich Strażników Wybrzeża zostało rannych podczas starcia z chińskimi rybakami. Koreańczycy przeprowadzili abordaż na trawler pod flagą ChRL, który nielegalnie łowił na wodach pod jurysdykcją Korei Południowej. Starcie było tak gwałtowne, że jeden z strażników salwował się skokiem za burtę w środku nocy, aby uniknąć ciosów rybaków.

Uczniowie bardziej zestresowani od dorosłych

43,4 procent uczniów gimnazjów i liceów w Seulu żyje w ciężkim stresie. To ponad 1,4 razy więcej niż wśród dorosłych. Większość uczniów wskazuje na naukę jako główne źródło problemów. W Korei Południowej, podobnie jak w Japonii, system nauczania jest bardzo wymagający i panuje duża konkurencja.

Portugalska elita próbuje przeżyć za 1111 euro rocznie

Przeżyć rok za 1111 euro - taki cel stawia portugalski projekt "Belive". Od lutego przyłączyło się do niego już niemal 200 osób. Do skromnej egzystencji dają się namówić przede wszystkim osoby z uprzywilejowanych grup zawodowych - architektów, ekonomistów, aktorów i dziennikarzy.

Putin i Miedwiediew maszerowali na czele pochodu

Ulicami Moskwy przeszedł wielki pierwszomajowy pochód. Według władz wzięło w nim udział około 120 tysięcy osób. Na jego czele szedł prezydent Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin. To pierwsi od 16 lat przywódcy Rosji biorący udział w pochodzie pierwszomajowym. W Rosji 1 maja jest obchodzony jako Dzień Wiosny i Pracy.

Rakiety na dachach domów podczas igrzysk

W trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie na dachach niektórych tamtejszych budynków mieszkalnych czuwać będą żołnierze wraz z kierowanymi rakietowymi pociskami przeciwlotniczymi - podała agencja Associated Press. Wybrano już potencjalne miejsca stacjonowania pocisków.

Już 103 ofiary katastrofy promu

Do 103 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu, który przewrócił się w poniedziałek przy złej pogodzie na Brahmaputrze w Indiach. Co najmniej 100 osób jest zaginionych - poinformował przedstawiciel lokalnych władz. Prom był przeładowany - płynęło nim ok. 350 osób. Trwa akcja ratunkowa.