Amerykańska agencja kosmiczna NASA ogłosiła, że planuje wysłać w 2020 roku na Marsa kolejny łazik i że będzie on wzorowany na obecnie pracującym na planecie Curiosity. NASA nie określiła jeszcze, co byłoby celem następnej misji. Według agencji byłby to jednak kolejny krok w kierunku ewentualnej misji załogowej na Marsa po roku 2030 r.

Ministrowie spraw zagranicznych NATO zgodzili się na wysłanie baterii przeciwrakietowych Patrior w Turcji, by chronić ją przed atakiem powietrznym z Syrii. Decyzji tej sprzeciwiała się Rosja, która twierdzi, że spowoduje to eskalację krwawego konfliktu wewnętrznego w Syrii.

Szwedzki artysta Carl Michael von Hausswolff namalował obraz popiołem zebranym z pieców krematoryjnych byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Akwarela została wystawiona w jednej z galerii w szwedzkim mieście Lund.

- Rosja może mieć swoje stanowisko, ale Sojusz sam będzie decydował o tym, jak bronić swoich członków na swoim terytorium w przypadku, gdy ci członkowie, tak jak w przypadku Turcji, są narażeni na ostrzał czy na zestrzeliwanie swoich samolotów - powiedział polskim dziennikarzom Sikorski w Brukseli.

Prezydent Egiptu Mohammed Mursi opuścił pałac prezydencki w obliczu zamieszek, jakie trwają w okolicy budynku - podała agencja Reutera, powołując się na dwa niezależne od siebie źródła z otoczenia prezydenta. Protestujący przedarli się przez policyjne blokady - relacjonuje na żywo egipska telewizja.

Rebelianci przeprowadzili atak moździerzowy na szkołę w pobliżu Damaszku, w wyniku którego zginęło 29 osób - twierdzi syryjska państwowa agencja prasowa SANA. Wcześniej syryjska telewizja obwiniła o ostrzał moździerzowy "terrorystów".

Unijne sankcje przeciw Izraelowi w odpowiedzi na rozbudowę osiedli na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej nie są rozważane - oznajmił szef brytyjskiej dyplomacji, William Hague. Zapowiedział jednak stworzenie "systemu zachęt", aby powstrzymać Izrael, który zapowiedział, że nie zmieni swoich planów pod presją międzynarodową.

Na pokładzie egipskiego samolotu lecącego do Kuwejtu wybuchła panika, po tym jak z bagaży wypełzła kobra. Pilot zdecydował o awaryjnym lądowaniu na najbliższym lotnisku, bowiem jadowity wąż ukąsił jednego z pasażerów, który wymagał pilnej pomocy medycznej.

Informacja o ciąży księżnej Catherine szturmem opanowała brytyjskie media. Zdecydowana większość gazet poświęciła błogosławionemu stanowi w rodzinie królewskiej niemal całe pierwsze strony. Trwają już nawet spekulacje, czy aby przypadkiem nie są to bliźniaczki i czemu para zawdzięcza udane poczęcie.

Rada NATO-Rosja, która we wtorek zbiera się w Brukseli, nie przyjmie zaproponowanego przez Niemcy porozumienia o utworzeniu "wspólnego obszaru zaufania" - informuje rosyjski dziennik "Kommiersant". Nie wszystkie kraje sojuszu zdążyły zatwierdzić umowę.