Dwaj piloci zginęli w katastrofie samolotu, który rozbił się podchodząc do lądowania w pobliżu lotniska w amerykańskim Birmingham w Alabamie. Wrak samolotu transportowego należącego do firmy UPS stanął w ogniu.

Policja zastrzeliła młodego mężczyznę, który wziął zakładników w banku w małej miejscowości w amerykańskim stanie Luizjana. Zabito go, gdy ciężko postrzelił dwoje zakładników - podały w środę władze. Według wstępnych danych napastnik był chory psychicznie.

Historia Edwarda Snowdena doczekała się już swojego miejsca w świecie gier komputerowych. W sieci dostępne są co najmniej trzy gry, w których można wcielić się w demaskatora. Użytkownik musi przykładowo skopiować dane NSA, uciekać przed agentami albo przedostać się na lotnisko w Moskwie.

Nowy skandal obyczajowy w wojskowych kręgach w USA. Generał Wesley Clark, były naczelny dowódca NATO w Europie, który dowodził operacją w Kosowie, od niemal roku żyje kochanką młodszą od niego o 38 lat. Porzucił dla niej swoją żonę, z którą żył od 46 lat, obwiniając ją w pozwie rozwodowym o rozpad związku.

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano odmówił ułaskawienia byłego premiera Silvio Berlusconiego. Ostrzegł też jego partię Lud Wolności przed destabilizowaniem koalicji i rządu w reakcji na tę decyzję - głosi wydane we wtorek wieczorem oświadczenie prezydenta.

Na pokładzie indyjskiego okrętu podwodnego stojącego w porcie w Bombaju doszło do potężnej eksplozji i pożaru, po których jednostka zatonęła. Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwania 18 zaginionych marynarzy, ale później wojsko poinformowało, że "najprawdopodobniej załoga zginęła". Nie podano jednak precyzyjnej liczby ofiar.

Brytyjski Foreign Office złoży formalny protest w hiszpańskim MSZ w związku z zaostrzeniem hiszpańskich kontroli na granicy z Gibraltarem - poinformowała telewizja Sky powołując się na rzecznika tego resortu. Utrudnienie wjazdu na brytyjskie terytorium to odpowiedź na budowę przez Gibraltar betonowej rafy przy granicy morskiej.

Przez wiele lat to był standard każdej amerykańskiej rodziny - jednopoziomowy dom, ogródek, a wszystko wśród innych domków, gdzieś na przedmieściach. Dziś, starsi już mieszkańcy podmiejskich dzielnic rezygnują ze swoich domów na uboczu i przenoszą się do ruchliwych miast. Dlaczego?

Choć jedna czwarta mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, nie przeszkadza to rządzącym ścigać się z najbogatszymi. W sobotę testowali napęd atomowy dla swojej łodzi podwodnej, dwa dni później odbyły się testy nowego pocisku. Nie minęło kilka godzin, gdy zwodowali własny lotniskowiec. Indie w czołówce wyścigu zbrojeń.

Wyrok jest surowy, a sentencja enigmatyczna - mowa o zbrodniach przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Co kryje się za tym stwierdzeniem nie wie nikt, ale nie zmienia to faktu, że amerykański misjonarz musi spędzić w północnokoreańskim więzieniu 15 lat.

Pierwszy raz ucierpiał, gdy miał zaledwie dziewięć dni. A gdy w ciągu kolejnych tygodni jeszcze trzy razy potrzebował natychmiastowej pomocy, mieszkańcy wioski, z której pochodzi, uznali, że krzywdzi go matka i wykluczyli ją ze wspólnoty. Trzymiesięczny chłopiec trafił do indyjskiego szpitala. Dopiero tam orzeczono, że cierpi na niezwykle rzadką chorobę określaną jako "spontaniczny samozapłon".

81-letnia samozwańcza konserwatorka zabytków, która rok temu nieudolnie poddała renowacji fresk "Ecce Homo", przyniosła swojemu miastu nie tylko sławę, ale również pieniądze. Jej dzieło wciąż przyciąga turystów, którzy na żywo zobaczyć chcą "hit internetu". W ciągu roku malowidło obejrzało 40 tys. osób, a zysk z biletów wyniósł 50 tys. euro.