Jej mąż, członek saudyjskiej rodziny królewskiej i jeden z najbogatszych ludzi świata, słynie ze skrajnego uwielbienia dla siebie i bogactwa. Marmurowe pałace wypełnił własnymi portretami, a w prywatnym boeingu, wzorowanym na Air Force One prezydenta USA, postawił tron. Jej Wysokość Ameerah Bint Aidan Bin Nayef Al-Taweel korzysta z miliardów męża po swojemu: wydając je na inne kobiety. Jest filantropką.

Liberalni Demokraci (LIDEM) - partia wchodząca w skład koalicji rządowej w Czechach - tracą zaufanie do premiera Petra Neczasa, ale nie będą od razu podejmować decyzji o wyjściu z koalicji - powiedziała szefowa tego ugrupowania Karolina Peake.

Według Waszyngtonu ustanowienie strefy zakazu lotów nad Syrią będzie o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne niż w Libii, oświadczył Biały Dom podkreślając, że USA nie mają narodowego interesu w ustanowieniu takiej strefy. Stany Zjednoczone rozważają możliwość ustanowienia strefy zakazu lotów nad Syrią, prawdopodobnie w pobliżu granicy z Jordanią - podała wcześniej agencja Reutera, powołując się na zachodnie źródła dyplomatyczne w Turcji.

Jeżeli masz poważną chorobę serca i problemy z krążeniem, nie powinieneś zażywać leku przeciwbólowego Diclofenac - ostrzega Europejska Agencja Leków. Środek trzeba stosować rozważnie, żeby uniknąć ryzyka chociażby zakrzepów.

Czeska prokuratura wystąpiła do sądu o orzeczenie tymczasowego aresztowania wszystkich siedmiu osób, podejrzanych o udział w aferze korupcyjnej w najwyższych urzędach państwowych. Areszt ma im uniemożliwić wpływanie na świadków. Wśród zatrzymanych są posłowie, którzy zrzekli się mandatów w zamian za propozycję objęcia intratnych posad w gospodarce państwowej.

Właściciel medialnego imperium Rupert Murdoch chce się rozwieść z Wendi Deng. Oboje podpisali intercyzę, więc nie wiadomo, ile szef News Corp będzie musiał oddać trzeciej żonie ze swojego majątku wartego 9,4 mld dolarów. Czy po raz drugi trafi do czołówki najdroższych rozwodów świata? Na pierwsze miejsce szans nie ma - rekord pobije potentat paliwowy z Oklahomy Harold Hamm, który po 25 latach małżeństwa będzie musiał zapłacić żonie 5,6 miliarda dolarów.

Brytyjski rząd wystosował komunikat do linii lotniczych z apelem, by nie wpuszczały na pokład samolotów lecących do W. Brytanii Edwarda Snowdena, który ujawnił tajne informacje o działalności amerykańskiej agencji wywiadowczej NSA - podała agencja AP w piątek.

Chińskie media oficjalne krytycznie oceniają Stany Zjednoczone po doniesieniach byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena. Radzą władzom w Pekinie, by wykorzystały posiadane przez niego informacje w kontaktach z USA. Pojawiają się też sugestie, żeby nie wydawać Amerykanina władzom w Waszyngtonie.