Były szachowy mistrz świata i jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji Garri Kasparow ogłosił w czwartek za pośrednictwem internetu, że odkłada powrót do kraju ze Szwajcarii, ponieważ obawia się, że będzie ścigany sądownie za swą działalność polityczną.

Indyjska policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o brutalny gwałt zbiorowy na 30-letniej Amerykance. Według policji, mężczyźni zaciągnęli kobietę w ustronne miejsce, zgwałcili ją, a potem obrabowali.

Dramatyczna decyzja rodziców. Zawiadomili policję, że ich chory psychicznie syn gromadzi broń. Bywał niebezpieczny i jak zeznał - chciał zaatakować. On sam czy jego choroba? Pytanie o tyle zasadne, że chłopak był leczony, między innymi na schizofrenię. Choroby oficjalnie jeszcze nie stwierdzono, więc będzie odpowiadał przed sądem jak zdrowy. Ale Ameryka prędzej czy później będzie musiała zmierzyć się z problemem szerokiej dostępności do broni. Tak szerokiej, że broń może trafiać także w takie niepowołane ręce.

Kandydatki w tegorocznym konkursie Miss World nie będą występowały w bikini. Wszystko przez szacunek dla kultury i tradycji gospodarza konkursu - muzułmańskiej Indonezji.

Sejm chce podjąć uchwałę ws. zbrodni wołyńskiej - w środę komisja kultury zdecydowała, że do dalszych prac skieruje wszystkie projekty uchwał w tej sprawie. We wszystkich projektach, z wyjątkiem tego, który proponują posłowie Platformy, pojawia się określenie zbrodni wołyńskiej jako zbrodni ludobójstwa. Projekt PO przewiduje uczczenie "70. rocznicy tragedii ludności polskiej na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej".

Paris Jackson, córka nieżyjącego "króla pop" Michaela Jacksona, próbowała popełnić samobójstwo. Amerykańskie media spekulują o przedawkowaniu leków lub "licznych cięciach na nadgarstku". Rodzina Paris poinformowała, że dziewczyna jest w "dobrym stanie fizycznym".