Matka Neila Heywooda, brytyjskiego biznesmena zamordowanego w Chinach, po raz pierwszy zabrała publicznie głos. Zażądała od władz w Pekinie odszkodowania. Śmierć jej syna wstrząsnęła chińską elitą władzy i przyczyniła się do upadku jednego z najpotężniejszych partyjnych "baronów".

Pomimo długich poszukiwań, historycy i naukowcy nadal nie wiedzą, kto tajemniczo uśmiecha się do widzów z obrazu Leonardo da Vinciego. Być może niedługo uda się rozwikłać tę zagadkę. Odpowiedzi mają dostarczyć próbki DNA pobrane z florenckiej krypty.

Nazistowski zbrodniarz wojenny, pochodzący z Węgier Laszlo Csatary, zmarł w wieku 99 lat w szpitalu w Budapeszcie - poinformował w poniedziałek jego adwokat Gabor Horvath. Csatary był jednym z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy na liście Centrum Wiesenthala.

Po wyrugowaniu zwykłych papierosów z prawie całej przestrzeni publicznej, w Wielkiej Brytanii nadchodzi czas na papierosy elektroniczne. Szereg firm kolejowych zakazało już ich stosowania w pociągach, bo emitują nikotynę.

Sąd w amerykańskim stanie Tennessee zajął się sprawą imienia siedmiomiesięcznego dziecka i nakazał je zmienić. Sędzia uznała, że chłopczyk nie może się nazywać "Mesjasz", bo jest to tytuł przynależny wyłącznie "Jezusowi Chrystusowi". Rodzice są oburzeni.

23-letni żołnierz podejrzany o planowanie ataku na meczet został aresztowany na terenie bazy sił powietrznych pod Lyonem na wschodzie Francji - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Dwie osoby zostały aresztowane w związku z oblaniem kwasem dwóch Brytyjek w Zanzibarze - poinformował rzecznik lokalnej policji. Młode kobiety zostały zaatakowane w środę. Nieznani sprawcy oblali im twarze kwasem, a następnie zbiegli na motorowerze.

- Tam, gdzie te dzieci bawią się na huśtawkach, tam stała policja, celując w ludzi z armatek wodnych - pokazują stali bywalcy parku Gezi i zapraszają na spacer po własnym zwycięstwie. To właśnie spór o ten park zapoczątkował pod koniec maja wielotysięczne protesty w całej Turcji, które nadszarpnęły wizerunek kraju i ukazały głębokie w nim podziały na przeciwników i zwolenników rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju premiera Recepa Tayyipa Erdogana.

Nowy prezydent Iranu Hassan Rowhani mianował profesor prawa i byłą deputowaną Elham Aminsadeh jednym z wiceprezydentów z zadaniem zajmowania się kwestiami prawnymi - poinformowała irańska agencja prasowa Mehr.

- Pokazuję, jak niebezpieczne jest pisanie sms-ów w trakcie jazdy samochodem: z perspektywy rodzin ofiar i kierowców, którzy muszą żyć z odpowiedzialnością za śmierć. Ten film ma przerazić - mówi reżyser Werner Herzog, który nakręcił dokument "From One Second To The Next". To część kampanii społecznej promującej kulturę bezpiecznej jazdy w USA, bo z powodu obsługiwania telefonu za kierownicą rokrocznie ginie ponad 100 tysięcy osób.