ONZ nie może przyjąć propozycji Władimira Putina. Prezydent Rosji powiedział w piątek, że jego kraj jest gotowy wysłać na Wzgórza Golan swoich żołnierzy, by zastąpili kontyngent austriacki wycofywany ze względów bezpieczeństwa z sił ONZ w tym regionie.

Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE zatwierdzili w piątek w Luksemburgu reformę systemu Schengen, dopuszczającą tymczasowe przywrócenie kontroli na wewnętrznych granicach Unii, a także pakiet przepisów reformujących europejską politykę azylową.

W Norwegii, najmniej religijnym kraju Europy, gdzie do kościoła chodzi zaledwie 1 procent ludności, nowe tłumaczenie Biblii jest na szczycie listy bestsellerów. Pokonało nawet największy hit ostatniego roku - powieść erotyczną "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Przedstawiciele Kościoła przyznali, że pomógł marketing - opowieści biblijne promowano jak beletrystykę.

Dziesiątki tysięcy osób wzięły w piątek udział w paradzie Gay Pride w Tel Awiwie. Parada w tym mieście, uznawanym za wyjątkowo przyjazne dla gejów, przyciąga co roku tłumy turystów. W sumie w manifestacji wzięło udział 25 tysięcy osób.

Dane zbierane z serwerów firm internetowych dotyczą głównie obcokrajowców - powiedział szef wywiadu amerykańskiego James Clapper. Bronił tej praktyki jako legalnego narzędzia pozyskiwania cennych informacji, by chronić kraj przed zagrożeniami. "Washington Post" oraz brytyjski "Guardian" ujawniły dokumenty na temat programu, który umożliwiał sprawdzanie danych milionów Amerykanów korzystających z usług telekomunikacyjnych i internetowych. Google, Apple i inni giganci zaprzeczają, by dostarczali rządowi jakiekolwiek dane.

Redakcja "New York Timesa", która opublikowała bardzo krytyczny tekst wobec Białego Domu po ujawnieniu informacji o zbieraniu przez rząd danych telefonicznych 120 mln Amerykanów, kilka godzin później nagle go wygładziła. Pierwotnie napisano, że "administracja Obamy straciła wszelką wiarygodność". Potem dodano na koniec zdania frazę: "w tym względzie".

Odsetek obywateli Wielkiej Brytanii, którzy zachorują na raka w ciągu swojego życia wzrośnie do prawie 50 proc. w roku 2020 - wynika z prognoz opracowanych przez badaczy na Wyspach. W 1992 r. prognozy mówiły o tym, że choroba dotknie co trzeciego mieszkańca Zjednoczonego Królestwa. Teraz "pewnych" choroby jest 44 proc. z nich.

Królowa Elżbieta II oficjalnie otworzyła rozbudowaną i zmodernizowaną siedzibę stacji BBC w Londynie. "W trakcie programu na żywo pojawiła się w 'tle' za prezenterami serwisu informacyjnego, tworząc w ten sposób historię" - napisano na stronie internetowej brytyjskiej telewizji.

Dla większości ludzi umieszczenie w pierwszej setce listy najbogatszych "Forbesa" to powód do zadowolenia. Jednak nie dla pewnego Saudyjczyka, który poczuł się urażony "zaniżeniem" wartości jego majątku. Miejsce w trzeciej dziesiątce to dla niego ujma, więc Saudyjczyk poszedł z tą sprawą do sądu.

Agresywny tłum w boliwijskiej wiosce dokonał samosądu na nastolatku, który został uznany przez policję za podejrzanego w sprawie gwałtu i morderstwa 35-latki. Jak podaje telewizja Sky News, 17-latek został zakopany żywcem wraz z trumną zabitej kobiety.