Przywódcy islamscy, którzy dotąd patrzyli na Turcję jak na kraj, który z powodzeniem wdraża model polityczny państwa islamskiego, z rosnącym niepokojem śledzą przybierające na sile nad Bosforem demonstracje przeciwników tego modelu - twierdzą analitycy.

- W ciągu kilku ostatnich miesięcy stwierdziliśmy znaczący wzrost ilości ataków przeprowadzanych przez Iran na nasze systemy informatyczne - stwierdził izraelski premier Benjamin Netanjahu. Większość tych ataków ma być odpierana.

Mężczyzna, który w kampusie w Santa Monica zabił cztery osoby, miał problemy ze zdrowiem psychicznym - dowiedziało się CNN. Kilka lat temu mężczyzna trafił do szpitala na leczenie. Według stacji, wśród jego ofiar są ojciec i brat.

Francuska policja zatrzymała pięciu podejrzanych o spowodowanie śmierci młodego antyfaszysty w Paryżu 18-letniego Clementa Merica. To członkowie skrajnie nacjonalistycznej organizacji Młodzież Nacjonalistyczno-Rewolucyjna.

Amerykańskie władze szukają odpowiedzialnych za wyciek informacji ws. programu PRISM. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) złożyła wniosek o wszczęcie śledztwa w celu ustalenia źródeł przecieku do mediów informacji o zbieraniu danych z serwerów takich firm internetowych, jak Google czy Facebook. Funkcjonowanie programu ujawniły w czwartek wspólnie "Guardian" oraz amerykański dziennik "Washington Post".

Oficjalni przedstawiciele Korei Pólnocnej i Południowej rozpoczęli w niedzielę spotkanie robocze, które ma przygotować rozmowy na wyższym szczeblu poświęcone poprawie stosunków dwustronnych, po ostatnim okresie bezprecedensowych napięć.

Bez przełomu w spornych kwestiach zakończył się w Kalifornii dwudniowy nieformalny szczyt USA-Chiny. Pozwolił on jednak lepiej poznać się liderom dwóch największych gospodarek świata. Z ich ust padło wiele słów dobrej woli by wypracować nowy model współpracy.

Po wypadku polskiego autokaru na autostradzie A9 koło Ingolstadt w Niemczech, większość dzieci wróciła już do kraju. Siedem osób trafiło do szpitala, dwie są w stanie bardzo ciężkim, po operacji. W wypadku zginęła jedna osoba.