Gotowy jest raport zespołu powołanego przez Polski Związek Alpinizmu do wyjaśnienia tego, co wydarzyło się podczas zimowej wyprawy polskich himalaistów na Broad Peak - informuje RMF FM. W piątek okazało się, że zlokalizowano ciało jednego z Polaków. Natrafiła na nie zagraniczna wyprawa zdobywająca szczyt.

Przewrót w Egipcie oznacza polityczną wygraną dla bliskowschodnich monarchii, które widziały zagrożenie w rządzącym tam dotąd Bractwie Muzułmańskim - ocenia Jonathan Eyal z ośrodka badawczego RUSI (Royal United Services Institute).

Polskie przyczepy transportowe do moździerzy z okresu II wojny światowej wydobędą z jeziora pod Narwikiem norwescy żołnierze. Sprzęt wykorzystywany był w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Sprzęt ma trafić do muzeum w Polsce.

Egipskie służby bezpieczeństwa aresztowały w nocy z piątku na sobotę w Kairze zastępcę przywódcy Bractwa Muzułmańskiego Chairata el-Szatera - poinformowały źródła bezpieczeństwa. W tym samym czasie doszło do krwawych starć między zwolennikami i przeciwnikami odsuniętego wcześniej od władzy prezydenta Egiptu. Życie straciło co najmniej 30 osób.

Zwolennicy i przeciwnicy obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego ścierają się na Moście 6 Października prowadzącym na plac Tahrir. W ruch poszły kamienie i fajerwerki. Kilka godzin wcześniej przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badie pojawił się na wiecu zwolenników Mursiego. Zaprzeczył tym samym wcześniejszym informacjom służb bezpieczeństwa, że został aresztowany.

Po zaliczeniu trwających sześć godzin lotów egzaminacyjnych książę Harry, młodszy syn brytyjskiego następcy tronu księcia Walii Karola, uzyskał kwalifikacje dowódcy śmigłowca bojowego Apache.

Brytyjska Izba Gmin przyjęła w drugim czytaniu projekt ustawy o rozpisaniu w 2017 roku referendum w sprawie dalszego pozostawania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Odbędzie się jeszcze trzecie czytanie.

Droga Jana Pawła II do świętości została uznana za najszybszą w nowożytnej historii Kościoła. Zaczęła się ona w rekordowo błyskawiczny sposób: Benedykt XVI zgodził się na otwarcie procesu beatyfikacyjnego swego poprzednika miesiąc i 11 dni po jego śmierci.

W najbliższy poniedziałek w Waszyngtonie spotka się wspólna grupa robocza Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, której zadaniem będzie wyjaśnianie zarzutów związanych ze szpiegowaniem instytucji i krajów UE przez amerykański wywiad - ogłosiła prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, której kraj przewodniczy w tym półroczu Radzie UE.