Kanadyjscy policjanci konni oskarżani o gwałcenie Indianek

Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch (HRW) oskarżyła Kanadyjską Królewską Policję Konną o nadużywanie siły i wykorzystywanie seksualne kobiet oraz dziewczynek. Do procederu ma dochodzić w prowincji Kolumbia Brytyjska na zachodzie Kanady. Ofiarami mają być kobiety pochodzenia indiańskiego.

Brazylijczycy mają swojego iPhone'a. Apple ma problem

Brazylijski urząd patentowy uznał, że amerykański koncern Apple nie ma wyłączności na posługiwanie się nazwą "iPhone". Pewna firma w Brazylii zarejestrowała ją już w 2000 roku, sześć lat przed tym jak uczynili to Amerykanie.

We Francji jest sto tysięcy par homoseksualnych

Około 200 tysięcy obywateli Francji deklaruje, że jest w związku z osobą tej samej płci. W jednym na dziesięć przypadków osoby te żyją z dzieckiem - wynika z badania państwowego Instytutu Statystyki (INSEE).

Benedykt XVI: Po abdykacji pozostanę ukryty dla świata

Benedykt XVI powiedział podczas czwartkowego spotkania z rzymskim duchowieństwem w Watykanie, że po swej abdykacji pozostanie dla świata "ukryty". Księża powitali papieża w Auli Pawła VI gromką owacją, wielu płakało słuchając słów pożegnania kierowanych do niego.

Skrywany wypadek czy odkrycie skali intryg? Media o powodach rezygnacji papieża

We włoskiej prasie nie ustaje poszukiwanie źródeł niezwykłej decyzji Benedykta XVI o abdykacji. "La Stampa" twierdzi, że papieżowi "do myślenia" dał wypadek podczas pielgrzymki, w wyniku którego uderzył się w głowę. Tygodnik "Panorama" twierdzi natomiast, ze impuls dały wyniki dochodzenia, które ukazały skalę intryg w watykańskiej kurii.

Seul chwali się swoją rakietą. "Może uderzyć w okno" Kima

W reakcji na próbną eksplozję atomową w Korei Północnej, wojsko Korei Południowej postanowiło umocnić przekonanie obywateli, że nie jest bezbronne. Oficjalnie zaprezentowano przyjętą do służby nową rakietę do zwalczania celów lądowych. Jak zapewniono, "może uderzyć w okno biura przywództwa Korei Północnej".

Obama potwierdza. Japonia pod parasolem atomowym USA

Każdy atak przy pomocy broni atomowej na Japonię spotka się z atomowym odwetem na agresora ze strony USA. W rozmowie z japońskim premierem prezydent Barack Obama potwierdził, że amerykański parasol atomowy rozciąga się nad Japonią.

Rolls-Royce da Brytyjczykom nowy napęd atomowy

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało w środę o zawarciu z koncernem Rolls-Royce opiewającego na 800 mln funtów kontraktu w sprawie budowy i eksploatacji nowych atomowych reaktorów napędowych dla okrętów podwodnych.

Konina zamiast wołowiny. Teraz w Niemczech

Skandal z koniną deklarowaną jako wołowina dotarł do Niemiec. Sieć handlowa Real wycofała w środę z rynku mrożone lasagne w związku z wykryciem w pojedynczych próbkach tej potrawy koniny. Wcześniej mylne etykiety pojawiły się w Wielkiej Brytanii i Francji.

Kard. Scola coraz wyraźniejszym faworytem przed konklawe

Przed konklawe, które po abdykacji Benedykta XVI rozpocznie się najwcześniej 15 marca, panują głębokie podziały wśród kardynałów-elektorów - piszą włoskie media. Jednocześnie, jak się zauważa, coraz wyraźniejszym faworytem wydaje się arcybiskup Mediolanu kardynał Angelo Scola.

Iran: w "kilku kwestiach" jest porozumienie z MAEA

Iran i ONZ-owska Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej porozumiały się "w kilku kwestiach" podczas prowadzonych w Teheranie rozmów i będą kontynuować negocjacje - oświadczył w środę przedstawiciel Iranu przy MAEA Ali Asgar Soltanie.

Turcja chce zwiększenia wolności słowa. Idą zmiany?

Turcja liberalizuje przepisy dotyczące wolności słowa. Chce zawęzić m.in. definicję propagandy terrorystycznej. Projekt nowelizacji kodeksu karnego został przedstawiony premierowi i jeszcze w lutym ma trafić do parlamentu. - To krok w kierunku dostosowania prawa tureckiego do wymogów UE w sferze wolności słowa - oceniła agencja Reutera.

Po skandalu z koniną będą obowiązkowe testy DNA?

Będą obowiązkowe badania DNA mięsa wprowadzanego na rynek? Chcą tego ministrowie rolnictwa Wielkiej Brytanii i Irlandii po skandalu z koniną, która pojawiła się w hamburgerach jako wołowina. W środę w tej sprawie w Brukseli rozmawiali przedstawiciele krajów, które doświadczyly ostatnio problemów z mięsem.

Deputowani opozycji siłą wyprowadzeni z sądu. Interweniowali komandosi

Opozycyjni deputowani, którzy chcieli uczestniczyć w przesłuchaniu byłej premier Julii Tymoszenko w Kijowie, zostali siłą wyprowadzeni z sali sądowej przez milicję. Próba zakończyła się bójką i interwencją komandosów formacji specjalnej Berkut. Tymoszenko podejrzana jest o zlecenie zabójstwa.

Najbrzydsza kobieta świata pochowana po 150 latach

Julia Pastrana, znana jako "kobieta-małpa" i "najbrzydsza kobieta świata" została pochowana w Meksyku 150 lat po śmierci. Przez ponad wiek jej zabalsamowane ciało pokazywane było jako kuriozum na wystawie w Norwegii.

Kate "z brzuszkiem" na okładkach we Włoszech i Australii

Australijski magazyn "Woman's Day" kupił zdjęcia ciężarnej księżnej Kate, które ukazały się w środę w plotkarskim piśmie "Chi" we Włoszech. Na fotografiach widać Kate z wyraźnym brzuszkiem, przechadzającą się po plaży w skąpym bikini. Dwór św. Jakuba, który pełni rolę sekretariatu książęcej pary, potępił decyzję gazety o publikacji, uznając zdjęcia za naruszenie prywatności księżnej.

Rosja: Trybunał nie może orzekać ws. Katynia

Rosyjskie śledztwo katyńskie nie może podlegać ocenie Trybunału Praw Człowieka - oświadczył na rozprawie w sprawie skargi katyńskiej rząd Rosji. Tymczasem polscy prawnicy i MSZ dowodzili, że są nowe, istotne przesłanki do badania przez Trybunał śledztwa Rosji.

Kraj głoduje, a wielki pomnik dyktatora dostaje nową kurtkę

Korea Północna po cichu zmodyfikowała wielki pomnik poprzedniego dyktatora kraju Kim Dzong Ila. Postawiony zaledwie dziewięć miesięcy temu monument w centrum Phenianu dostał nową kurtkę. Zamiast prostego płaszcza pojawiła się zwyczajowa zgrzebna kurteczka, w której dyktator występował podczas niezliczonych "gospodarskich wizyt".

Rosja kontynuuje dostawy broni do Syrii

Szef państwowej firmy Rosoboroneksport Anatolij Isajkin stwierdził, że Moskwa kontynuuje dostawy swojej broni do Syrii. Zaznaczył, że ONZ formalnie nie zabroniło sprzedawania uzbrojenia do tego kraju ogarniętego krwawą wojną domową.