Władze Arabii Saudyjskiej poinformowały o śmierci trzech kolejnych osób zarażonych nowym szczepem koronawirusa podobnego do wirusa wywołującego zespół ostrej niewydolności oddechowej, SARS. W sumie w królestwie zmarły już 24 osoby zarażone nowym szczepem.

Helikopter wiozący irańskiego prezydenta Mahmouda Ahmadineżada musiał w niedzielę awaryjnie lądować w górzystym regionie na północ od Teheranu - poinformowała administracja prezydenta na stronie internetowej.

Głośny mural Banksy'ego "Slave Labour", przedstawiający chłopca pracującego na maszynie do szycia, ponownie trafił na aukcję. Sprawa ciągnie się od pół roku, gdy praca została wyrwana z muru w Londynie i krótko potem trafiła na aukcję w Miami. Jednak po protestach Brytyjczyków wycofano ją ze sprzedaży. Teraz znowu żądają jej zwrotu, twierdząc, że to prezent artysty dla lokalnej społeczności i należy do nich.

30-letni mężczyzna przyznał przed sądem, że dzień po brutalnym zamordowaniu przez islamistów żołnierza Lee Rigby'ego w londyńskiej dzielnicy Woolwich groził śmiercią wnukowi Elżbiety II, księciu Harry'emu. Mężczyznę może czekać nawet 10 lat więzienia.

W gronie rodzinnym w Windsorze spędzi w niedzielę 60. rocznicę swojej koronacji Elżbieta II. W zamkowej kaplicy weźmie również udział w nabożeństwie. 87-letnia królowa jest w historii Zjednoczonego Królestwa najstarszym wiekiem panującym monarchą.

Turecka policja aresztowała już ponad 900 uczestników trwających od piątku antyrządowych protestów w Stambule i innych miastach Turcji. W sobotę wieczorem doszło do poważnych starć z policją, która użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom. Według Amnesty International zginęły dwie osoby, ale oficjalne źródła tego nie potwierdzają. W niedzielę rano miały miejsce jedynie pojedyncze incydenty - podaje BBC.

Wybuch samochodu pułapki zabił w niedzielę w Damaszku, w pobliżu komisariatu policji, co najmniej ośmiu członków syryjskich sił bezpieczeństwa - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie (OSDH).

Intensywne opady deszczu doprowadziły w sobotę do wzrostu zagrożenia powodziowego w Czechach, na Słowacji, w Austrii i na Węgrzech. W najbliższych godzinach może spaść nawet 100 litrów wody na metr kwadratowy - ostrzegła czeska telewizja publiczna.

Szefowa europejskiej dyplomacji Catherina Ashton jest wstrząśnięta skalą przemocy w syryjskim Al-Kusajr, gdzie toczą się zacięte walki między siłami rządowymi a rebeliantami. W opublikowanym w sobotę wieczorem w Brukseli oświadczeniu, Ashton zaapelowała do obu stron o umożliwienie ewakuacji z oblężonego miasta wszystkich rannych i cywilów.

W Stambule doszło w sobotę wieczorem do kolejnych antyrządowych protestów i starć z policją. Według tureckich mediów, po wycofaniu się sił porządkowych z placu Taksim, zamieszki wybuchły w dzielnicy Besiktas. Policja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom.

Do 11 wzrosła liczba zabitych po uderzeniu gwałtownych burz i tornad, które przeszły przez przedmieścia Oklahoma City w stanie Oklahoma. Wśród ofiar jest kobieta i małe dziecko. Około 70 osób zostało rannych. Lokalne władze poinformowały, że znaczne są również straty materialne.