Dżochar Carnajew, oskarżony o przeprowadzenie zamachu bombowego podczas maratonu bostońskiego, może dostać karę śmierci. Prokurator generalny USA Eric Holder zezwolił prokuratorom zajmującym się sprawą na domaganie się od sędziego kary śmierci dla Carnajewa.

Białoruś i Unia Europejska rozpoczęły negocjacje w sprawie porozumień o ułatwieniach wizowych i readmisji - poinformowała w czwartek dyrekcja generalna Komisji Europejskiej, odpowiedzialna za sprawy wewnętrzne.

Jeśli losy Hillary Clinton zależałyby tylko od tego sondażu, była sekretarz stanu byłaby murowanym kandydatem Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Dwóch wysokich rangą prokuratorów, kierujących wielkim dochodzeniem w sprawie korupcji w rządzie, zostało usuniętych ze swoich stanowisk. To kolejny etap wielkiej czystki w stambulskiej prokuraturze i policji, które premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarżył o politycznie motywowany atak na jego gabinet. Sondaże pokazują jednak, że popularność szefa rządu gwałtownie spadła.

Umowa stowarzyszeniowa UE z Ukrainą jest "nadal na stole" i stanowi "najlepszy krok na drodze do politycznej modernizacji kraju" - ocenił po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem w Brukseli szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso. Dodał, że najlepszym przykładem dla Ukraińców powinna być Polska. Warunkiem koniecznym do rozmów jest jednak "zaprzestanie represji i przemocy".

Amerykański wywiad był zaangażowany w tajną transakcję kupna przez Arabię Saudyjską rakiet balistycznych DF-21 - twierdzi amerykański "Newsweek". Agenci CIA mieli sprawdzać, czy pociski na pewno nie mogą przenosić głowic jądrowych. Saudowie zakupili rakiety, by zyskać argument siły wobec Iranu.

Kościół katolicki na Puerto Rico jest wstrząsany aferami dotyczącymi postępowania księży. O molestowanie został oskarżony jeden z biskupów. On sam broni się twierdząc, że to zemsta sześciu podległych mu duchownych, których wcześniej wyrzucił za "grzechy cielesne".