- Wiele osób zginęło w gruzach nowego terminalu lotniska w Doniecku - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Tomasz Maciejczuk, wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog. Wrócił z Ukrainy, gdzie na pierwszej linii frontu pomagał "cyborgom" walczącym o utrzymanie lotniska. Maciejczuk mówił, że walki o lotnisko trwają, a "cyborgom" potrzeba "noktowizorów, termowizorów i optyki do broni strzeleckiej". Dzięki takiemu sprzętowi separatyści sponsorowani z Rosji zyskują przewagę.

Zaczęło się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jedna z osób odwiedzających Disneyland w Kalifornii pojawiła sie w parku rozrywki z odrą. Nie wiadomo, w jaki sposób się nią zaraziła i kim jest. Po miesiącu wiadomo jednak, że w pięciu amerykańskich stanach chorują już co najmniej 82 osoby. Zdawałoby się, że to niewiele, ale w piątek jedno z czołowych stowarzyszeń pediatrów w kraju zaapelowało, by szczepić swoje dzieci. Odra w wieku dorosłym może prowadzić do poważnych powikłań, tymczasem w USA panuje moda na nieszczepienie dzieci na choroby, które kiedyś zabijały miliony.

Jeden z najstarszych piłkarskich klubów na świecie zablokował w sieci wszystkich swoich węgierskich fanów. Wszystko z powodu ich nadmiernego zainteresowania nowo pozyskanym zawodnikiem. To nie pierwszy raz, kiedy 24-letni piłkarz wywołał w internecie takie zamieszanie.

Brytyjska policja aresztowała w 2014 roku 165 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną związaną z konfliktem w Syrii. To ponad sześć razy więcej niż w 2013 roku, kiedy aresztowano 25 podejrzanych - poinformowano w piątek.

Pedro Garcia, były szef policji w stolicy Gwatemali skazany w tych dniach na dożywocie za spalenie w 1980 r. ambasady Hiszpanii zapłaci ponad milion dolarów odszkodowania rodzinom ofiar. W pożarze zginęły 32 osoby, które poprosiły o azyl, i pięcioro dyplomatów.

Prezydent Obama stanął oko w oko z wyzwaniem mediów społecznościowych. Troje videoblogerów dostało szansę. Każdy przez kwadrans mógł przepytywać prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym i kobieta, która nosi zieloną szminkę i kąpie się w wannie z mlekiem i płatkami śniadaniowymi. Jak sobie poradziła?