Bush przebija Clinton dwa razy. Rekordowa suma na koncie

Jeb Bush ma już zebrane 100 mln dolarów na kampanię wyborczą - informuje Reuters, powołując się na źródła wśród darczyńców polityka republikanów. Walczący o nominację do walki o Biały Dom polityk bije pod tym względem na głowę główną rywalkę po stronie Partii Demokratycznej, Hillary Clinton.

"Nie będziemy czekać w nieskończoność". Kerry ostrzega Iran

Międzynarodowi negocjatorzy w Wiedniu nie osiągnęli jeszcze ostatecznego porozumienia ws. ograniczenia przez Iran programu nuklearnego w zamian za złagodzenie sankcji. Sekretarz stanu USA John Kerry mówi, że trudne decyzje muszą zostać podjęte wkrótce i ostrzega Iran.

Polska deklaruje przyjęcie 2 tys. uchodźców. Mniej niż chciała UE

Polska zadeklarowała przyjęcie 2 tysięcy uchodźców - poinformował w Luksemburgu wiceszef MSW Piotr Stachańczyk. UE chciała, by Polska przyjęła 2659 osób. Wcześniej minister ds. UE Rafał Trzaskowski przekonywał, że zgłoszona przez Polskę liczba nie będzie miała nic wspólnego z kwotami wyznaczonymi wcześniej przez KE.

AKP szuka koalicjanta. Davutoglu ma 45 dni

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powierzył urzędującemu premierowi Ahmetowi Davutoglu misję sformowania nowego rządu, co otwiera drogę do rozmów koalicyjnych ponad miesiąc po wyborach, w których rządząca AKP straciła większość. Nowy rząd zgodnie z prawem ma zostać utworzony w ciągu 45 dni.

"Zacharczenko spisany na straty". Aferzysta finansowy w donieckiej ekipie

Rosyjska agencja Nowy Region informuje o szykowanych zmianach w Doniecku i rychłej dymisji premiera samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandra Zacharczenki. Kto przejmie po nich schedę? Najprawdopodobniej wysłannik donieckich rebeliantów na rozmowy pokojowe w Mińsku Denis Puszylin. "Zastępcą Puszylina będzie znany aferzysta finansowy związany z rosyjską grupą MMM Aleksiej Muratow" - twierdzi Nowy Region.

"Atak na suwerenność Ukrainy". Parlamentarzyści OBWE potępiają Rosję

Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) prawie 100 parlamentarzystów, głównie z Europy, potępiło działania Rosji na Ukrainie, w tym aneksję Krymu. Obrady odbywają się w Helsinkach w 40. rocznicę podpisania aktu końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (KBWE), poprzedniczki OBWE.

Potężne turbulencje podczas lotu na Cypr. Cztery osoby ranne

Czterech członków załogi samolotu pasażerskiego zostało rannych w trakcie bardzo silnych turbulencji, w które maszyna wpadła w drodze z Wysp Brytyjskich na Cypr. Samolot, którym podróżowali turyści, wylądował bezpiecznie w cypryjskiej Larnace.

45 islamistów zmarło po posiłku. Mieli złamać post

Grupa bojowników Państwa Islamskiego zatruła się podczas wspólnego posiłku, w wyniku czego 45 z nich zmarło - poinformowały irackie media. To kolejne doniesienia o możliwym używaniu trucizny w walce z dżihadystami.

Mistrz kickboxingu zginął, walcząc dla Państwa Islamskiego

Zawodowy kickbokser i mistrz boksu tajskiego z Niemiec, który wyjechał na Bliski Wschód, by dołączyć do Państwa Islamskiego, zmarł w sobotę w Syrii - podała szwajcarska telewizja SRF, powołując się na brata sportowca. Okoliczności śmierci Valdeta Gashiego nie są znane.

"Gudwin" wylądował w areszcie domowym. Miał był wysłannikiem rebeliantów do ONZ

Dmitrij Łysakowski, "dowódca wywiadu lotniczego" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej i sekretarz "parlamentu Noworosji" miał być wysłannikiem rebeliantów do ONZ w sprawie powołania trybunału do "zbadania zbrodni wojennych w Donbasie". Został zatrzymany w Moskwie i skazany na areszt domowy. Prokuratura oskarża go o oszustwa i próbę wrogiego przejęcia kamienicy. Sprawę ujawnił rosyjski dziennik "Kommiersant".

Holenderscy żołnierze nie powstrzymali masakry. Teraz głos zabierze minister

Po raz pierwszy członek holenderskiego rządu ma zabrać głos w trakcie obchodów rocznicy masakry w Srebrenicy. W sobotniej uroczystości w Potocari weźmie udział Bert Koenders, minister spraw zagranicznych Holandii. Holenderscy żołnierze sił ONZ, którzy w 1995 roku stacjonowali w tym regionie, nie byli w stanie jej zapobiec, co do dziś budzi kontrowersje.

Wesołowski może być sądzony według archaicznego prawa

11 lipca ruszy proces byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie Józefa Wesołowskiego przed trybunałem karnym w Watykanie. Były arcybiskup jest oskarżony o pedofilię i posiadanie dziecięcej pornografii. Profesor Geraldina Boni z Uniwersytetu w Bolonii wyjaśnia dla TVN24, jakie przepisy mogą być podstawą procesie byłego nuncjusza.

Szefowa sił powietrznych USA: największym zagrożeniem jest Rosja

Zdaniem sekretarz Sił Powietrznych USA największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego jej kraju jest Rosja. Dlatego w ocenie Deborah James, która w czerwcu odwiedziła m.in. Polskę, Stany Zjednoczone powinny zwiększyć swoją obecność wojskową w Europie, niezależnie od ograniczeń budżetowych pozostałych państw sojuszu, z których niektóre zmniejszają wydatki na obronność.

Izrael szuka obywatela. Zaginął w Strefie Gazy

Izraelski obywatel przedostał się w zeszłym roku na terytorium Strefy Gazy, gdzie zaginął - podało w czwartek w oświadczeniu ministerstwo obrony Izraela. Tel Awiw uważa, że Hamas może posłużyć się nim, jako zakładnikami w negocjacjach z Izraelem.

Ukraina chce się pozbyć radioaktywnych odpadów. Problemem są rebelianci

Prezydent Petro Poroszenko podpisał ustawę o ratyfikacji umowy Ukrainy z NATO w sprawie pomocy w składowaniu odpadów radioaktywnych, które pozostały na terytorium tego kraju po rozpadzie Związku Radzieckiego. Ukraiński parlament ratyfikował umowę w tej sprawie 17 czerwca. Jedno ze składowisk odpadów radioaktywnych znajduje się w pobliżu kontrolowanego przez prorosyjskich rebeliantów Doniecka.