Wraz z porozumieniem mapa drogowa dla irańskiego atomu

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) podpisała mapę drogową z Iranem dotyczącą jego programu nuklearnego - poinformował we wtorek szef oenzetowskiej agencji Yukiya Amano. Dokument ma pomóc w rozwiązaniu wszystkich dotychczasowych kwestii spornych. Więcej w programie "Fakty z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Prawy Sektor w Mukaczewie, Słowacja wzmacnia granicę. "Nowy front w mateczniku węgierskim"

Dwóch żołnierzy batalionu ochotniczego Prawy Sektor poddało się ukraińskiej Służbie Bezpieczeństwa. Dowódca jednostki Dmytro Jarosz zapewnia, że sytuacja w Mukaczewie jest pod kontrolą. "Prawy Sektor utworzył nowy front i wywołał falę separatyzmu w mateczniku węgierskim" - informują rosyjskie media, komentując sytuację w obwodzie zakarpackim. Po wydarzeniach w Mukaczewo Słowacja wzmocniła granicę z Ukrainą.

Jedyna przeżyła katastrofę awionetki. Dwa dni szukała ratunku w górach

Odnaleziono nastolatkę, która twierdzi, że przeżyła katastrofę małego samolotu w niedostępnych górach w północnej części Stanów Zjednoczonych. Po dwóch dniach doszła do drogi i została uratowana przez przypadkowego kierowcę. Dziadkowie dziewczyny, którzy pilotowali maszynę, zginęli na miejscu.

Świadkowie: Polacy krzyczeli "tu jest Serbia!". Dwie bitwy kibiców Lecha w Sarajewie

Pierwszy pojedynek w historycznym, zabytkowym centrum Sarajewa i dogrywka na jego przedmieściach. Tak miał wyglądać poniedziałkowy wieczór i noc z poniedziałku na wtorek w wykonaniu kibiców Lecha Poznań, którzy przyjechali do stolicy Bośni i Hercegowiny na mecz 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bośniackie media piszą o "regularnej bitwie", jaką mieli rozpętać na ulicach miasta polscy kibice. Rannych zostało 15 osób - dziewięciu policjantów i sześciu pseudokibiców Lecha.

Jest historyczne porozumienie nuklearne z Iranem

Osiągnięto ostateczne porozumienie między sześcioma światowymi mocarstwami a Iranem na temat kontrowersyjnego programu nuklearnego tego kraju - powiedział agencji Reutera irański dyplomata. Informacja została potwierdzona przez inne źródła.

ONZ ma mieć dostęp do wszystkich instalacji atomowych Iranu

Szkic ostatecznego porozumienia ws. irańskiego programu atomowego przewiduje, że inspektorzy ONZ uzyskają dostęp do wszystkich podejrzanych instalacji atomowych Iranu, w tym wojskowych - podał we wtorek Reuters. Agencja powołuje się na źródło dyplomatyczne.

Ćwierć wieku temu mocarstwa dobiły targu. I powstały Niemcy

Dokładnie ćwierć wieku temu, w połowie lipca (15-16.07.) 1990 r. na Kaukazie dwaj przywódcy – kanclerz (jeszcze) zachodnioniemiecki Helmut Kohl i przywódca (jeszcze) istniejącego Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow dobili targu. Moskwa zgodziła się, po wielu miesiącach protestów, aby nowe zjednoczone Niemcy wstąpiły do NATO.

Znikający tweet i kręcenie głową. Chaotyczny finisz negocjacji z Iranem

Porozumienia sześciu mocarstw z Teheranem w sprawie irańskiego programu nuklearnego nie należy oczekiwać w poniedziałek - zasygnalizował po południu, kręcąc przecząco głową, minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif. W tym samym czasie na twitterowym koncie prezydenta Iranu na krótko pojawił się wpis, że porozumienie zostało osiągnięte. Szybko został jednak usunięty.

50 Cent bez centa przy duszy? Raper ogłasza bankructwo

Znany amerykański raper i producent 50 Cent w poniedziałek złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Parę dni wcześniej artysta usłyszał wyrok, który zobowiązał go do zapłaty kilkumilionowego odszkodowania za opublikowanie sekstaśm w internecie.

Węgrzy rozpoczęli budowę płotu. Ma powstrzymać imigrantów

Węgierskie wojsko rozpoczęło w poniedziałek rano budowę ogrodzenia na granicy z Serbią. Ma ono na celu uchronić Budapeszt przed napływem nielegalnych imigrantów - poinformowała państwowa agencja MTI. Rząd Viktora Orbana jest szeroko krytykowany za swoją antyimigrancką politykę.

Irak dostał pierwsze F-16. Mają odwrócić losy walk z dżihadystami

Do Iraku dotarła przekazana przez Stany Zjednoczone pierwsza partia jednomiejscowych myśliwców F-16 - poinformowało biuro irackiego premiera Haidera al-Abadiego. Maszyny, których dostarczenie opóźniło się o niemal rok, mają wzmocnić irackie wojska prowadzające kontrofensywę przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego.

"FT": Tusk uratował negocjacje z Grecją. "Nie wyjdziecie z tego pokoju"

Około 6.00 nad ranem w poniedziałek, po 14 godzinach ciężkich negocjacji, premier Grecji i kanclerz Niemiec mieli stracić nadzieję na porozumienie i chcieć zakończyć rozmowy. Jak informuje brytyjski "Financial Times", zdecydowaną postawą wykazał się Donald Tusk i tym prawdopodobnie uratował negocjacje.

Podsłuchiwali Schroedera, by wiedzieć o Putinie. Kreml: mieliśmy tego świadomość

Żadną nowością dla Rosji nie była wiadomość, że Amerykanie podsłuchiwali niemieckich kanclerzy - oświadczył w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Demaskatorski portal WikiLeaks opublikował w zeszłym tygodniu dokumenty, z których wynika, że NSA podsłuchiwała nie tylko kanclerz Angelę Merkel, ale także jej poprzedników - Gerharda Schroedera i Helmuta Kohla oraz wielu innych członków niemieckiego rządu.

Skrytykowała Donalda Trumpa, chwilę później została miss USA. "Mamy wolność słowa"

W różowej sukni bez ramiączek, z burzą blond włosów i perłowym uśmiechem. Nową miss USA została Olivia Jordan. Kilkadziesiąt minut wcześniej w serii pytań, przez którą musi przejść każda kandydatka, Jordan jako jedyna stwierdziła, że "największym problemem Ameryki jest rasizm". Widzowie, sędziowie i komentatorzy uznali to za niemal bezpośrednią krytykę pod adresem Donalda Trumpa, który kilka tygodni temu nazwał Latynosów "gwałcicielami".

Próbował sprzedać syna. Odpowie za handel ludźmi

24-letni mężczyzna, który próbował sprzedać trzyletniego syna, został zatrzymany w poniedziałek w Lipiecku w zachodniej Rosji. Mężczyzna narodowości kazachskiej zamieścił ogłoszenie o sprzedaży w internecie.